Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי אטקינס / מאת שרית פרקול

יום שלישי- 1.6.04

תאוות בשרים

הבלוגר בעל הכינוי "אוהב לאכול" משתף את הגולשים בדיאטה שלו, עם הטריקים, הפספוסים וההצלחות. ויש גם מתכונים למשקאות קיציים

Atkins - diet

www.israblog.co.il/24553

"אני לא רזה - אני שמן ששוקל מעט", כותב אבי בבלוגו, "יומן דיאטת אטקינס", המלווה אותו במלחמות עם הקילוגרמים העודפים ובדרכו בחזרה לכושר. אבי, בן 37 החותם בכינוי "אוהב לאכול", מביא ברשימה שבצד הבלוג שלו קישורים לאתר של מכון אטקינס ולדיאטה שלא מפסיקים לדבר עליה בשנים האחרונות, לצד קומץ לינקים בנושא פעילות גופנית. הוא מתאר ברשימותיו את התנודות במשקל, רוב הזמן כלפי מטה, ובאחד הפוסטים מתפרסם גראף המתאר כיצד הגיע למשקל הנחשק, 78 ק"ג.

עוגיות חמאה נהדרות

אבי מביא בבלוג גם חדשות הקשורות לדיאטת אטקינס, המבוססת על כמה שיותר חלבונים. הוא מדווח, למשל, על כך שקוקה קולה משיקה משקה דל-פחמימות נוסף, בלי ממתיק מלאכותי, או על תביעה שהוגשה נגד מכון אטקינס, על כך שהדיאטה יצרה אצל המתלונן מחלת לב. הוא מכה על חטא אם ביזבז סתם קלוריות טיפשיות על חומוס אבו-גוש או על גלידה מפיצוציה (בעוד שיכול היה לאכול, למשל, עוגיות חמאה נהדרות, משאת נפשו), ומדווח מידי פעם על חטאים ונסיגות. באחד הפוסטים האחרונים הוא מפרסם גם "מתכונים" למשקאות צוננים מרווים, נטולי פחמימות.
למי שתוהה איך הוא בכלל הגיע למצב בו הוא נושק ל-100 ק"ג, יש לאבי פוסט שמסביר בדיוק את זה:

"אחד הדברים שעשיתי בצורה הכי מושלמת בחיים קרה לי בלי שתכננתי אותו ובלי שהתכוונתי אליו. סתם, מתוך הזנחה, העליתי 20 קילו ב-15 השנים שחלפו מאז השתחררתי מהצבא... הפעם האחרונה שהייתי רזה, היתה כשהייתי חייל. אף פעם לא הייתי ספורטאי במיוחד, וגם בצבא לא הייתי חי"רניק או משהו כזה. אבל, השילוב של פעילות גופנית מתונה וממושכת עם אוכל טוב (פעם, במוצבים בלבנון, היו נותנים שניצלים אמיתיים ושוקולד בלי הגבלה), שמרו את הכרס בצד הנכון של חגורת המכנסיים... למזלי הרב, בשש השנים הראשונות שאחרי הצבא, עבדתי בעבודות פיזיות. הן היו משתלמות למדי, והסתדרו טוב עם הלימודים. היה להן עוד פן אחד - הן שרפו קלוריות בטירוף. באותן שנים התחלתי לאכול גרוע. הרבה פחות בשר והרבה יותר לחם וממתקים. כך קרה, שמיד כשהפסקתי לעבוד בעבודה פיזית, עליתי 10 ק"ג בשלושה חודשים. שאר ההשמנה היתה מתונה הרבה יותר. אמנם, העליתי עוד 10 קילוגרם. אבל, הקצב היה איטי. ההשפעות הרעות של ההשמנה (מי היה מאמין שהשמנה עושה את סקס לנעים פחות?) הצטברו לאיטן, ואף פעם לא חשבתי לייחס אותן להשמנה עצמה".

20 גרם פחמימות ביום

אבי מפרט בבלוג את השבועיים הראשונים של הדיאטה. הוא מקדים ואומר, שלאנשים שונים תפריטים שונים, העיקרון היחיד שצריך לשמור עליו הוא לא לאכול יותר מ-20 גרם פחמימות ביום.

התפריט, על פי אבי:

8:00 - גביע קוטג' - 4 גרם פחמימות - 200 קלוריות
12:00 - 300 גרם בשר/עוף כלשהו - 0 גרם פחמימות - 600 קלוריות
16:00 - גביע קוטג' - 4 גרם פחמימות - 200 קלוריות
20:00 - שתי ביצים ו/או קופסת טונה ו/או 100 גרם גבינות קשות - 0 גרם פחמימות - כ-700 קלוריות.
"מה שיפה בדיאטת אטקינס הוא שהיא משאירה אנשים שמנים שבעים לאורך כל היום, תוך שהיא מורידה אותם מכמויות מטורפות של אוכל לכמויות סבירות, ואפילו קטנות", הוא מסביר.

לא מזמן הוא כתב, בפוסט שכותרתו "איה תוכנית הריצה שלי?":
"אני חושש שקרה לתוכנית הריצה שלי מה שקרה לאוסף קוביות הקרח של אריק מרחוב סומסום (הוא שם אותו על המדף, והוא נעלם). בשבוע הראשון שרצתי לפי התוכנית של Cool Running, רצתי 44 ק"מ, שלוש ריצות בחדר הכושר ושלוש - בחוץ. מסתבר שלהכניס כל כך הרבה אוויר קר לגוף זה מעשה שיש לו כל מיני השלכות... וחליתי בשפעת... אני נורא מתגעגע לריצה, ובאמת שאני לא רוצה לתפוס תחת, ועם כל הכבוד לספינינג, אין תחליף לריצה".

בשבוע ה-36 לדיאטה, הוא מדווח בשמחה:
"המשקל מראה שירדתי השבוע שני קילוגרם. טיול האופניים אתמול היה קורע, אבל עד כדי כך... בקיצור, אני על 73 ק"ג, שלושה ק"ג מתחת למשקל עליו אני צריך לשמור. אולי הגיע הזמן לקורס קונדיטורים :-)))) "

אז אולי קורס קונדיטורים לא, אבל הוא בהחלט הופך מומחה לדיאטה:
"'להאכיל בכפית' הוא אולי הביטוי הגרוע ביותר שאפשר להשתמש בו כדי לתאר את מה שאני עושה לאחרונה", כותב אבי, "אבל הוא די מדויק. לפני כמה חודשים, מוטיב השיחה היה 'תראו כמה שהוא רזה'. בחודש-חודשיים האחרונים, זה היה 'ספר לנו מה אתה אוכל'. היום זה 'קח אותי בידיים ואל תרפה ממני עד שלא ארזה כך-וכך קילוגרמים'. יש אנשים שלא מספיקה להם קריאה בספר כדי לפצוח בדיאטה. יש כאלה שלא מוכנים לפתוח את הספר בעצמם. יש כאלה שקראו, ועדיין צריכים מישהו שיחזיק להם את היד. את כולם אני שולח לרופא שיוודא שהם בריאים וכשירים לדיאטה, מחלקם (אלה שאינם בני משפחה) אני גובה כסף, כמחיר שיעור פרטי רגיל, וכולם יורדים את הקילו-שניים שלהם בשבוע".

כתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-atkins.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

123