Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי אלישבע / מאת שרית פרקול

יום רביעי 24.11.04

קוקטייל לבקשתך

אלישבע סוקרת ברים ונותנת מתכונים
@ סדרת דוסינלנד של לאופרד

drinks

http://blog.eli7.net

"בהתאם למנהג שאימצנו לאחרונה udim ואני הזמנו חצאי שוטים (אה! איך אנחנו דופקים את המערכת), פתחנו בגלנליווט, וסיימנו בסקאפה. קרוסלה לקחה יין לבן יבש כמו שהיא אוהבת. הברמן היה מאד מבסוט מאיתנו (אנחנו ילדים טובים!) ואפילו הצטרף לחצי שוט סקאפה. הייתי בטוחה שהסקאפה יהיה מחורבן, לא ברור למה, אבל למעשה אהבתי אותו יותר מהגלנליווט. הגלנליווט היה טעים, אבל הסקאפה היתה יותר מעניינת, בתחילת השלוק נדמה לך ש'איכס! זה מגעיל!' ואז שבריר שניה אחר-כך אתה אומר 'לא! טעיתי! זה מצויין!' וויסקי הפכפך ביותר. ככה המשכתי עם משחקי ה'איכס... לא! זה טעים!' עד סוף הכוס", כותבת אלישבע-סייטה בבלוג האלכוהול שלה, "קוקטיילים שימושיים לפיסיקאים א'" בביקורת על הפאב נוץ'. היא ממשיכה ומתארת את האווירה, מוסיפה מידע על מצב החינמים (זיתים ואף ביגלה), ממשיכה לתיאור המוזיקה ונותנת דוגמיות מחירים.

תחת הכותרת "הרפתקאותיה של ברמנית חדשה" משתפת סייטה בבלוגה את חובבי הטיפה המרה במעלליה בתחום האלכוהול. היא סוקרת ברים, מתכונים של קוקטיילים ואתרי אינטרנט בתחום האלכוהול.

טור הצד בבלוג כולל רשימות נגללות עם כותרות שימושיות. למשל, "מדריך האלכוהול המלא לסטודנט התפרן" כולל רשימת כלי עבודה, איפה לקנות אלכוהול ועצות עשה-זאת-בעצמך.

"דוח מסיבות אלכוהול" כולל הכנות למסיבות וודקה. למה דווקא? אז ככה: "הסיבה היחידה לוודקה שהיא הכהיל הכי זמין וזול בארצנו. וזה גורר כמה דברים: * ראשית יכולנו להרשות לעצמנו וודקה באיכות סבירה ולא זבל (בעוד למשל טקילה סבירה היא יקרה) - וכך למנוע הנגאובר.* שנית היות וזו המסיבה הראשונה ואני לא מבינה מהחיים שלי בהכנת קוקטיילים, אם גם אם יהיו הרבה קוקטיילים שיצאו זבל, אף אחד לא ירגיש רע לזרוק. כולה ביזבזנו קצת וודקה. * כנ"ל לעניין חישובי כמויות, היות ולא היה לי מושג כמה וודקה אצטרך, מוטב להשקיע עוד 50 ש"ח על בקבוק עודף מאשר שיהיה מעט מדי. * לא צריך ללכת לדיוטי פרי. הפרש המחירים בין וודקה בארץ לבין חו"ל הוא לא כל כך גדול. אפשר לקנות גם בסופר").

בטורצד יש גם מדורי "מבנה ומשמעות בקוקטיילים ומשקאות", "קוקטיילים ומתכונים" ו"ביקורת פאבים". במסגרת ביקורת הפאבים, היא פקדה גם את המוסד הירושלמי האגדי "פינק", הזמינה שם מרטיני ורצה לספר לחבר'ה. מסקנה: "הברמנים בפינק קוראים מחשבות. אני לא צוחקת. הם רואים הכל ושומעים הכל. זה מפחיד". מסקנה נוספת: "אמנם אני לא יכולה להרשות לעצמי לשתות שם, אבל שווה ללכת לפחות פעם בחיים".

בפינת קוקטייל לבקשתך"קוקטייל לבקשתך" היא כותבת: "שלחו לי בתגובות שם של המשקה האלכוהולי האהוב עליכם, או אחד שמעניין אתכם, אני אבחר אחד מהמשקאות, ואכתוב עליו פוסט שלם ארוך ומייגע הכולל מתכון, תמונה גנובה, וכל מיני פרטים משעממים ולא רלוונטים אחרים שמצאתי עם Google". הידעתם? "אני מאד אוהבת לקנות במכולות של רוסים. צריך בכל מקרה להיזהר מזיופים. יש דברים שאפשר גם למצוא בסופר. עוד מקומות להשגת אלכוהול - הארון של ההורים או דודים".

בחלון המסרים הנגלל שאלה מישהי את אלישבע איך מכינים יין ביתי, ועוזי, שעומד להתחתן בשעה טובה, התעניין אם תוכל לייעץ לזוג תפרן "שהמוזמנים שלהם יתפסו ראש ויקבלו את השבת המלכה בסבבי". אלישבע השיבה.
לקינוח, יש גם לינקים לאתרי אלכוהול באנגלית ובעברית, לפורומים רלוונטיים ולעוד בלוגי אלכוהול עבריים.

~ ~ ~ דוסילנד אהובתי ~ ~ ~

לאופרד, בעל הבלוג "מטענים עודפים" אותו סיקרנו בעבר, פרסם סדרה מומלצת בת שישה פרקים בשם "דוסילנד", בה שובצו סריקות של גזירי עיתונים עם מיטב ההברקות של פוסקי ההלכה. למשל, מותר להוריד קבצים בשבת, ובלבד שההורדה תתחיל לפני כניסת שבת המלכה, שאתר לא יהיה של יהודים (אז קאזה כשר, איימש לא כל כך) והמסך יהיה כבוי. פוסטים אחרים יוחדו לענייני טומאה ("אסור לקרוא עיתון עברי בשירותים"), ענייני קדושה ("הפאלם נפל? צריך לנשקו"), עניינים שבינו לבינה ("סקס מותר רק בלילה, רצוי בלי זבובים") ועוד.כתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-bars.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

140