Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי בלייר / מאת שרית פרקול

יום רביעי- 7.7.04

פרויקט הרווקה בלייר

לקראת יום הולדתה ה-27, רווקה אמריקנית החליטה לפתוח בלוג כדי למצוא בדחיפות חתן. שימו לב, הוא צריך להיות בחור יהודי טוב, והוא צריך להציע נישואים עד דצמבר 2004. ויש גם תוכנית עודפים

Marry Blaire Allison

www.marryblaire.com

עזבו אתכם מתוכניות שידוכים. דנה ספקטור ואביעד קיסוס יכולים להמשיך להביא שלישיות של מועמדים פוטנציאליים או לא פוטנציאליים כמה שהם רוצים. ג'יידייט/קופידון/בליינד-דייט יכולים לטפטף לכם הודעות עד סוף הדורות. רוצים להתחתן דחוף? פתחו בלוג שידוכים. ובהחלט רצוי גם שיכתבו עליו בעיתון גדול.

זה, לפחות, מה שעשתה בלייר אליסון, יהודיה בעלת עיני שקד מניו-ג'רזי, בוגרת אוניברסיטת מיאמי, כמעט בת 27. באתר שלה, "הגיע הזמן שבלייר תתחתן", היא פרסמה תמונה, תחת הכותרת המסקרנת "האם אתם מכירים את בעלי?" והמשיכה: "הגיע הזמן שבלייר תתחתן... והיא זקוקה לעזרתכם!" יש לה תאריך יעד ספציפי לאירוסים, דצמבר 2004, והספרות בשעון הדיגיטלי באתר מתחלפות במהירות. בזמן כתיבת שורות אלה, יש עוד 177 ימים, 18 שעות, 10 דקות ו-17 שניות.

לקראת יום ההולדת המתקרב (ה-16 ביולי), היא החליטה לחפש חתן בצורה יותר נמרצת, שלא לומר דרמטית. היא מסבירה שככל שהיא מתבגרת, היא מרגישה שהמעגל החברתי שלה הולך וקטן - והסיכויים למצוא בן זוג אינם כה גדולים כמו בעבר. "הייתי באירועים של פנויים-פנויות, חרשתי את סצינת המועדונים, ניסו לשדך לי באתרי השידוכים וחיפשו אותי בגוגל..." היא כותבת. "עכשיו הגיע הזמן להיכנס לשוק ההפצה ההמונית! אני לא רוצה שהחיפוש שלי יהיה מוגבל, אני לא רוצה לחכות לנצח - לכן אני פונה אליכם!"

אליסון היא כנראה מקרה מובהק של סנדלר שהולך יחף. היא מספרת שיש לה רקע בשדכנות בעצמה (היא עבדה בתוכנית שידוכים בטלוויזיה וגם באתר שידוכים אמריקני גדול). היא פוגשת פנויים כל הזמן, בתכנון אירועים, אבל איש מהם לא שבה את לבה. למעשה, היא אפילו מדריכה רווקות אחרות, במסיבות רווקות ובאתר עצות, איך לפגוש בחורים. "אפשר לומר שיש מסביבי אהבה כל הזמן, אז החלטתי שהגיעה העת שגם אני אטעם ממנה", היא אומרת. לכן, היא החליטה לרתום את כל גולשי האינטרנט לחיפוש. אולי מישהו מכיר חתן ראוי עבורה, ואולי זה אפילו אתה עצמך, כן, בחור יהודי טוב!

היא מתארת את עצמה: "מלאת ביטחון, יצירתית, רוחנית ועצמאית. מלאת התלהבות, אינטליגנטית, חדורת מוטיבציה, כנה ושנונה. אוהבת ללמוד. קוראת הרבה ספרים בתחום הרוחניות והעסקים - תמיד מעונינת להשתפר. אוהבת ללמוד דברים חדשים ולהציב אתגרים עצמיים. אני ממש אוהבת את החיים שלי, ומאמינה שהכל אפשרי".

אז מי החתן?

נא להכיר: גיל 25 עד 31, צריך להיות ישר, רומנטי, רגיש, יצירתי וחתיך. ושימו לב - מוכרח להיות יהודי. אליסון אמנם אינה מגדירה את עצמה דתיה, אבל היא בהחלט היתה רוצה להיות יותר מעורבת במסורת. בעלה הפוטנציאלי צריך להיות שנון, אינטליגנטי ומלא ביטחון עצמי. והואיל והיא אשת קריירה, גם הוא צריך להיות מלא מוטיבציה, ועדיף בעל תואר שני או שלישי (היא עצמה עומדת להתחיל בסתיו הקרוב לימודי תואר שני בפסיכולוגיה, ולהמשיך לדוקטורט). היא היתה מדריכת כושר, כך שהמועמד צריך להיות גם בכושר פיזי מרשים, ולאהוב את חיק הטבע. ובכלל, "בחור טוב באמת - מנהיג... המלך שלי".

האתר של בלייר אליסון עלה לאינטרנט ב-21 ביוני, ומאז כתבו עליו כבר בניו-יורק טיימס, ותחנת רדיו אמריקנית עוקבת מידי שבוע אחר ההתקדמות שלה. לפי הכתבה בניו-יורק טיימס, עד 4 ביולי ביקרו באתר יותר מ-10,000 גולשים שונים. וכפי שהיא מדווחת בבלוג, היא נאלצה לשדרג את המנוי, מאחר שהקצבת רוחב הפס לבלוג שלה התמלאה תוך יומיים. היא קיבלה אימיילים מכל העולם, וב-1 ביולי דיווחה בבלוג על אירוע בו השתתפה: "תערובת נהדרת של יהודים דתיים וחילוניים - וגם כמה חתיכים ממש. נפגשתי עם שני גברים איכותיים, שנראים בעלי פוטנציאל. אני עוד לא מכירה אותם היטב, מוקדם לומר, אבל יש לנו תחומי עניין משותפים, ואני יודעת שאפגש איתם שוב".

בהצלחה לבלייר אליסון, שגם אם לא תמצא חתן, בכל מקרה כבר השיגה יחסי ציבור לעסקים שלה. יש כמה בלוגריות מקומיות שמנסות לעשות אותו דבר בדיוק, אם כי לא בצורה כל כך ישירה, ואולי לא עם יחסי ציבור טובים כל כך. ניסיון אחד, של עמיתתי כרמל ויסמן, להשתמש בבלוג כדי למצוא שידוך לחברה שלה, נגנז בעודו באיבו. אגב, לכל המעונינות - במדור "לא בעלי" מפרסמת בלייר אליסון את העודפים שלה. "בחורים נהדרים, שאולי יהיו מושלמים עבורך". בינתיים זה לא משהו, אבל אולי שווה לעקוב.כתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-blaire.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

20