Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי... / מאת שרית פרקול

יום ראשון - 30.11.03

קוזו מבין

blow fish

www.israblog.co.il/rodie

"אני חושב שאני עובר עכשיו איזה משבר גיל ה-29, שזה עקרונית משבר לא מוכר ע"י הסתדרות המשברים ואין עליו כל הרבה חומר כתוב, אולי בגלל שזה משבר של מספר ראשוני אז לא הרבה אנשים מרגישים נוח להתחלק בו", כותב קוזו בכותרת הבלוג שלו, "קוזו מבין". קוזו, שכותב בסגנון ציורי סחבקי המשלב בין דיימון ראניון לבין אראל סג"ל, אלילו המוצהר, מעיד על עצמו, לסירוגין, שהוא עובד בשטיפת גופות - או בתיאטרון. הבלוג שלו מאוכלס בדמויות מלבבות, ובראשן שכנו ושותפו למזימות, טוביה. "טוביה הוא אשף הרעיונות המקוריים במצבי סטרס. כמו הברון מינכהאוזן, לא חשוב באיזו צרה תזרוק אותו, תמיד ימצא דרך למשוך את עצמו מהשיערות. בגלל זה הוא גם כל כך קירח", הוא כותב עליו. ובפוסט "עלייתו ונשירתו של זידאן" אנחנו קוראים על ההתוודעות הראשונה של טוביה אל הבלוגיה: "היום בבוקר ירדתי למטה לטוביה לספר לו שאני כותב בלוג. טוביה צחק עלי אבל אני הבלגתי. אחר כך הזכרתי לו שהוא הבטיח לכבס את החולצות של שנינו לכדורגל ליום שישי, שלא יחשוב שאני בא אצלו רק בשביל העניין הזה של הבלוג".
ביחד, הם יוצאים למסע פנטסטי של חיפוש אחר דג נחמה, שאמור לשמח את חברם המובטל, משה "לאט לאט". הסאגה המרתקת והמשעשעת עד בלי די "מחוץ לאקווריום" מתפרשת על פני חמישה פוסטים תמימים ונעשים בה, בין השאר, מעשים הקשורים בזוג גרבי רשת קרועים, אמצעי מניעה מתנפח וחומרי עישון בלתי חוקיים.
הרפתקה משותפת נוספת של קוזו וטוביה קשורה בהיכרויות באינטרנט. במבוא לסדרת הפוסטים "על בחורות ויחסי ציבור" כותב קוזו: "אלפי זוגות מאושרים חבים את אהבתם למקשים הקטנטנים, ולמערת האהבה הוירטואלית. אך בלילה בלילה, כשאיש אינו מבחין - כל המקריחים והשמנות, משילים מעליהם את דמותם היומיומית, ומתכופפים ונכנסים גם הם בשקט למערה הוירטואלית הטחובה. בחושך שולחים כולם ידים קדימה, ובשיטת האדם הקדמון מנסים להנחית מכת נבוט משכילה זה על ראשו של זו ולגרור אותו החוצה - אך מי שלא בקי ברזי הקודים הנהוגים בשטח זה, עלול למצוא את עצמו נופל שדוד לנפלאות המהפכה הטכנולוגית".
ולא להחמיץ את הסיפור המופלא בהמשכים - אליפות השש-בש של רמת-גן 1986 – נוסטלגיה משולבת עם אקשן ודאחקות. דוגמית: "כשהשמש ירדה חזרנו הביתה ברגל. כל הדרך היינו די שקטים, אפילו 'פוזלה' וטוביה בקושי היה להם כוח לקלל אחד את השני. 'פוזלה' הציעה שאולי נקנה ברד גם בדרך חזרה, אני אמרתי שזה רעיון טוב, אבל כשהגענו ליד הברד פשוט המשכנו ללכת. אני לא יודע, כנראה שלא היה לנו חשק לכלום. עידן שרף אמר לבטרלבלום שהוא דווקא נהנה, וחבל שלא נותנים שש-בש גם ב'מבט ספורט', אז בטרלבלום אמר לו שהוא אידיוט, ששש-בש זה לא ספורט. אז עידן שרף אמר לו שבינתיים לא, כי יש רק ערוץ אחד, אבל תראה שיגיעו לחמישה ערוצים אם זה ספורט או לא. סיניבר רק הלך בשקט מלפנינו ובעט באבנים קטנות". להקפיד לקרוא גם את התגובות לבלוג של קוזו, כי לפעמים הן לא פחות מבדרות מהפוסטים עצמם. ואפשר גם להציץ בשירים שקוזו מפזר פה ושם, כדי למשוך את הנקבות וגם כדי לנוח בין סיפור לסיפור. אין מה לעשות, קוזו מבין.


כתובת ישירה לדף זה perkol.itgo.com/blog-kozo.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

16