Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי נוי-לי/ מאת שרית פרקול

יום רביעי- 28.7.04

פרויקט השמנה מהעיר הגדולה

נוי-לי מעמידה במבחן את הקוראים, וכרמל מזמינה אותם לאזור הדמדומים

NY woman

www.israblog.co.il/31333

אחת הבלוגריות הפופולריות ביותר בישראבלוג, בעלת הבלוג "אישה והעיר הגדולה", החליטה לעשות ניסוי חברתי - לבדוק אם היחס אליה ישתנה כאשר תכריז, קבל עם ובלוג, שהיא בעצם שמנה. יכולתי להגיד לה מראש, על סמך פוסט "השמנה" ההיסטורי של זוש,

שזה לא ישנה, וימשיכו לאהוב אותה גם עם הקילוגרמים העודפים. אבל תמיד מעניין לראות ניסויים כאלה, המתאפשרים ביתר קלות בזירה הווירטואלית.

ב-25 ביולי כתבה נוי-לי, תחת הכותרת "לחיים יש כללים משל עצמם", עם כותרת המישנה "אני כבר לא כוסית":
"טראומת המשקל העודף של הלידה לא הותירה בי שום סימנים נראים לעין, ובעזרתם האדיבה של כל החברות שחתמתי איתם חוזה ביום לידתי,הצלחתי לשמור על משקל שלא היה מבייש את מיס יוניברס וקייט מוס גם יחד. אני מודה שהמאמץ לא היה קל אבל הייתי צעירה וחדורת מוטיבציה. אלא שבשלהי שנות השלושים לחיי, מצאתי את עצמי מגישה יותר ויותר 'פתקאות מחלה'. הסיבות היו מוצדקות לחלוטין. עכשיו חורף. אימפוסיביל לצעוד השלג. אני בדכאון כי ניפרדתי מהחבר. רק עוגת גבינה תנחם אותי. עכשיו חנוכה. לא יפה לבייש את השכנה שהכינה סופגניות.... השנה, כמו תמיד, עברתי את המסלול הדומה של חורף, ינואר ודיאטה לפני פסח. בהבדל אחד. כבר בחג עצמו הרשיתי לעצמי להוציא חופשה מיוחדת מהלייף סטראגל. היה לי תירוץ. המקרר במלון הקפיא לי את כל הירקות והפירות שקניתי לי מבעוד מועד. וזהו זה. זה היה הקש ששבר את גב הגמל. לא חזרתי למכון הכושר".

נשבר לי! קראה בפוסט הזה. "די נו. תנו קצת להנות מהחיים. עברו כבר כמעט ארבעה חודשים מאז... המכון נחרט בזכרוני כמשהו ששייך לעבר... אני בברייק ! נו מור אירוביקס. נו מור פילאטיס. הרבה האגן-דאז. המון הנאות קטנות של גודאייבה. אני כבר לא כּוּסִית ! אני עכשיו סתם דאבבה [טוב, נו.. מלאה] קבלו אותי בגירסתי החדשה. עשרים קילו יותר".
היא המשיכה בתיאור די מבהיל: "אני נדחקת לי עכשיו על הכיסא של המחשב, סנטר כפול, אצבעות מנופחות, ציצים נפולים, ישבן גדול..." וחיכתה לראות מה יקרה.

התוצאה: שרשרת תגובות שיכולה לגרום לכל אנורקסית להשמין מרוב נחת. פנסאית כתבה "את מקסימה ויפה כמו שאת. וכל גרם שיש עליך והוא חלק ממך- נעשה גם הוא מקסים בעיני".

המלוכסנת הרחוקה החרתה-החזיקה אחריה: "אוהבים אותך בכל גודל וצורה (וגם אוהבים האגן דאז {בעיקר שמנת עם פרילינים} וגודאיבה {בעיקר שוקולד מריר בלגי})."

גם כן אמא תרמה: "יקירתי, אני אקרא אותך שמנה ורזה, גבוהה ונמוכה, חלקת שיער או מתולתלת , עם עור צח ובוהק או מחוצקן ושמנוני, אני אקרא אותך מלב ליבו של התפוח הגדול, וגם משממונה המבטיח של קליבלנד, אני אקרא אותך כי את כותבת בצורה שמצחיקה אותי, ומרגשת אותי, מעניינת אותי ומדברת אלי. אני אקרא אותך כי את כבר מזמן חברה שלי".

גם הגברים לא יצאו יותר מדי רע מהסיפור הזה, מה שלא ממש מפתיע, באווירה המפרגנת הכללית של ישרא.

נוי-לי, שאוהבת לעשות בבלוג שלה ניסויים (ראו את "הפוסט הכי מתוקשר" שלה), חזרה כעבור יומיים וסיכמה את הניסוי, בפוסט שכותרתו "בגודל טבעי":
"לא היה לי שום ספק שאקבל מכם תמיכה מלאה. הרי ברור שאחרת לא הייתי מעיזה להעלות סיפור כזה על הכתב. 'סחטתי' אתכם גם בתגובות [הזדמנות לקבל מחמאות..] כיוונתי אתכם עם שאלות ספציפיות, כדי לוודא מעל לכל ספק שאתם לא קוראים את הבלוג שלי, משום שאני מוכרת אשליה או פנטזיה של ליידי ניו-יורקית שמבלה את ימיה בין בלומינגדיילס וסקס פיפט' אבניו. התגובות מדברות בעד עצמן... "הרגשות היו מעורבים. מחד, שמחתי שהאור האיר את החושך, ובגדול. ומאידך, הרגשתי שהפעלתי עליכם מניפולציה ריגשית.[שמנתי, אני בדכאון, חסרת ביטחון.]
ואתם מצידכם, הייתם שם עבורי כשאני לכאורה צריכה את כל התמיכה הזו.. אז המון המון סליחות... והרבה הרבה תודות ! אני מצידי אמשיך להיות מי שאני, ואשתדל לעשות את זה הכי טוב שאני יכולה".
אהה, ונוספו לה בזכות הפוסט ההוא עוד חמישה מנויים.

פרויקט "אזור הדמדומים" יוצא לדרך:

"עין גנים 51" הוא הפרק הראשון בפרויקט קבוצתי חדש שמנסה כרמל ויסמן, חביבת הערוץ, להריץ בבלוג שלה. מדובר במחווה בהשראת ערוץ HOT Space החדש, שהחזיר לחייה את הסדרה "אזור הדמדומים".
היא כותבת שם:
"חשבתי על זה שלכל אחד יש לפחות תקרית אחת בלתי מוסברת ובלתי פתורה (או לפחות קצת הזויה וחריגה) בחייו, שמתאימה להיות סיפור ב'אזור הדמדומים'. לי יש כמה וכמה כאלה ואני אנסה למשוך אתם זמן ולהיזכר בכולם, עד שתתרמו לי משלכם. אשמח לקבל לינקים לאזורי הדמדומים שלכם. אם יש לכם סיפורים ממש טובים ואין לכם בלוג, אשמח לארח אתכם ככותבים אורחים באזור הדמדומים או לספר את סיפורכם עבורכם". לא יזיק להצטמרר קצת בקיץ.כתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-noy.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

69