Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי הטריבונה / מאת שרית פרקול

יום רביעי- 21.7.04

בלוג אולימפי

בלוג קבוצתי מסקר את אולימפיאדת אתונה, בלי להתחייב לעסוק דווקא באירועים הפופולריים

Olympics 2004t

www.israblog.co.il/olympics

כבר מזמן אני משתעשעת בתיאוריה, שמי שמחזיק בלוג פורה, יכול להחזיק יותר מבלוג אחד, ומי שמחזיק שני בלוגים, כמעט אין גבול למספר הבלוגים שהוא מסוגל לפתוח. לכן לא התפלאתי יותר מדי לנוכח שיתוף הפעולה בין המולטיבלוגרית "האחת, רק האחת", שהבלוג שלה, "ביטחון בתנועה", עליו המלצתי בעבר, שובר שיאים של אקטיביות, לבין "ספורטאי הכורסה", המתחזק שלושה בלוגים משל עצמו.

בדרך כלל, ספורטאי הכורסה משלב בבלוג הספורטיבי שלו, כאדם דתי, בין העניינים הארציים של ההתרחשות במגרשים לבין סיעתא דשמייא. הוא כותב שם, למשל, לגבי הידיעה לפיה הרב "הרנטגן" איפרגן קבע באיזו קבוצה צריך ליאור אסולין לשחק בשנה הבאה: "מצד אחד כמו שכולם אומרים מדוע צריך הרב להתערב בעתידו המקצועי של השחקן? ויש בזה הרבה מן הצדק. אני לא כל כך אוהב עירוב בין ספורט לדת, בשום צורה. וכמו שמחיתי בתחילת ימי הבלוג על גיוסו של הקב"ה לטובת מכבי ת"א בכדורסל, גם כאן אני לא חש כל כך בנוח עם זה".

אז "האחת", כאמור אשת לפידות בפני עצמה, ו"ספורטאי הכורסה", השיקו ב-12 ביולי בלוג אולימפי, "על הטריבונה באתונה".
"ערב טוב גבירותי ורבותי, ברוכים הבאים ליריית הפתיחה של האירועים הווירטואליים באולימפיאדת אתונה 2004. בלוג זה יהיה פרי מאמצם המשותף של מספר כותבים, שאת שמותיהם כבר תוכלו לראות בצד, ברשימות", נכתב שם. "האולימפיאדה היא כמובן הזמן שלנו, הספורטאים החובבים, כורסאי השלט וסתם כאלה שאוהבים להסתכל על דברים זזים בטלוויזיה. תאריך הפתיחה הוא ה-13 באוגוסט, ותאריך הפתיחה של אולימפיאדת הנכים הוא ה-17 בספטמבר, אבל עד אז יש אירועים מקדימים ועניינים חשובים, ציפיות והכנות, ואנחנו נתחיל לשפוך אותם כאן ממש בימים הקרובים".

האחת, שבבלוג האולימפי אכן מכנה את עצמה "אשת לפידות", מזהירה שהסיקור אינו רשמי, והם לא מבטיחים לסקר דווקא את התחומים הפופולריים והאהובים. "בבלוג, כמו בבלוג, הכתיבה היא אישית, וכל כותב כאן ישרבט על מה שבא לו", היא מסבירה.

כמובן, אירוע הפסקת החשמל הכללית באתונה לא עבר בשקט, ותחת הכותרת "שמישהו ירים את השלטר" התהגגה אשת:
"חודש למניאק, ואפלה השתררה באתונה. היוונים נחנקו בחום של 40 מעלות בצל, בלי מזגנים, ומושיע היה רק בדמות מכבי האש. הבה נקווה שעד האולימפיאדה, החשמל ביוון יתייצב. למרות ששמעתי שהמחשבים של IBM עובדים על מנואלה. מצד שני, זה יכול להיות משעשע מאד, אם תהיה הפסקת חשמל באולימפיאדה. נניח, באיצטדיון האתלטיקה, בלילה, בעיצומו של גמר 100 המטרים. או באמצע קרב סיף. או האבקות ('איי, מי הכניס לי אצבע לעין?')."

סקירות הסגל האולימפי נחנכו עם הג'ודוקא אריק זאבי, ואת המתרחש בבריכה יסקר ספורטאי הכורסה, בתוקף תפקידו כגרסה הווירטואלית של משה גרטל. "מייקל פלפס המועמד לשחזר את הישגו של מרק ספיץ ולזכות ב7 מדליות זהב, הספיק כבר להפסיד בחלק ממשחי המבחנים. וזה עוד לפני שדיברנו על השחיינים האוסטרלים, והאירופאים שגם להם יש מה לומר. בקיצור, ללא ספק הבריכה באתונה תהיה המקום הכי טוב להיות בו, ולא רק בגלל החום שבחוץ", הוא כותב.

אילון תרם פוסט על רגעים זכורים במיוחד באולימפיאדות קודמות, וגם טליק שקע בנוסטלגיה:
"אני זוכר עד היום את אולימפיאדת טוקיו 1964. ואת אבבה ביקילה רץ המרתון האתיופי המצויין, נכנס יחף לאיצטדיון, פורש את ידיו הארוכות לצדדי ורץ כמעט לבד לקו הסיום ורבבות יפנים מריעים לו. אני זוכר את קפיצת השיא של בוב בימון במקסיקו 68'. ניסים קיויתי, שדר אתלטיקה מהנדירים שהיו כאן, מתאר את הקפיצה וכמו בימון עצמו לא מאמין שזו התוצאה - 8 מטר ותשעים ס"מ. וכשהתוצאה מופיעה על הלוח, בימון בקפיצות קרב מביע את שמחתו - שיא שהחזיק מעמד 23 שנים!" טליק, מקשישי בלוגיסטן, זוכר ומזכיר כמובן גם את אולימפיאדת מינכן ב-1972. כותב אחר, אלאסטור, הודיע מראש שבעיקר מעניין אותו לצפות בטניס באולימפיאדה.

חוץ מזה, יש ברשימות הצד של הבלוג אגף מיוחד לסגל האולימפי הישראלי וקישורים לאתר הרשמי של האולימפיאדה, לאתר האולימפיאדה ב-One, לאתר הימורי ספורט ועוד כמה.
וכפי שנכתב לסיום פוסט הבכורה:
"אז שיהיה לנו בהצלחה, הרבה כיף, מיליון שיאי עולם, וכמובן - זהב! אנחנו רוצים זהב! (הימורים על מי הספורטאי הישראלי שמסוגל לעשות את זה, בלי עין הרע, טפו טפו טפו, יתקבלו בברכה)".כתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-olympics.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

161