Sarit Perkol's Internet columns, Maariv


העולם על פי פינגווין / מאת שרית פרקול

יום שלישי - 27.1.04

מיצמיצמיצ!

ascii penguin

www.israblog.co.il/rechavel

בדרך כלל, בלוגים נכתבים בידי אנשים. אנשים עם שמות בדויים, לפעמים עם דמויות בדויות, אבל לרוב - עם בלי כנפיים ובלי מקור. יש בלוגריות שקוראים להן קיפוד, או סוס, אבל הם אינן מתיימרות להיות ממש בעלי חיים. בניגוד לרחבאל, העומד על כך שהוא פינגווין. ליתר דיוק, פינגווין המחמד של פנחס. את יומנו המקוון הוא כותב בדמותו של רחבאל, ומחוץ לבלוג שלו, כשהוא מהדס ברחבי הבלוגיאדה, הוא משמיע בתגובות מיצמיצמיצ! (בהמשך יסופר מקור הקול הייחודי) ומעורר את הזולת למצמצמץ אליו בחזרה.
"מה פתאום פינגווין מחמד?", הוא כותב בפוסט הראשון שלו, מספטמבר, "כל מה שאני זוכר לפני ההבזק הוא שהתכופפתי מעבר לקצה הקרחון כדי לנסות לתפוס דג שמן לארוחת החג. אחר כך היה הבזק קצר, ומצאתי את עצמי שוכב עם המקור למטה על שטיח מעט גס בדירה צפונית בעיר סמי-אופנתית בישראל... קמתי על רגלי, ניערתי את הכנפיים, והתחלתי בחיי החדשים כפינגווין המחמד של פנחס".
הואיל ורחבאל הוא פינגווין מסודר מאוד, קל להתמצא בבלוג שלו. בטור השמאלי יש מילון מונחים, ויש גם רשומה בשם "תוכן העניינים", המשמשת מורה נבוכים למבקר הטירון.
על נסיבות בריאתו מספר רחבאל, כי שבוע או שבועיים לפני כן, פנחס נחל אכזבה מרה מבחורה בשם אופירה. באחת משיחות האייסיקיו שלו עם קטי, מכוכבות הבלוג, הוא העיר הערה מעט מרירה הרבה מאוד. קטי, שלא תמיד מצליחה לזהות מרירות על-פי הפונט, שאלה: - אתה ציני עכשיו? והוא השיב: "כן. ציני מאוד. מרוב ציניות יש פה אפילו שלג. ופינגווין. רחבאל".
אנשים נוהגים לחשוב שחייו של פינגווין מחמד הם פשוטים, אך לא היא. "הופתעתי לגלות שאפילו במדינה נטולת פינגווינים, אנשים מלאים דעות קדומות מוטעות לחלוטין עלי ועל אחי המתנודדים", הוא כותב. "בכל, כמובן, אשמה התקשורת. מאיפה לומד האדם המצוי על פינגווינים? מהטיול השנתי בכיתה ו' לספארי ברמת-גן, ומהתקשורת. אילו פינגווינים מסתובבים בתקשורת? לא רבים במיוחד". בין המודלים הוא מציין את הפינגווין של לינוקס, את זה של באטמן, ותרנגולת דמויית פינגווין.
בפוסט שכותרתו "קולות של פינגווין" סיפר רחבאל, כי פנחס היה מתוסכל מאוד משתקנותו. "אתה כל הזמן רק רואה טלוויזיה ושותק. בשביל מה אני צריך פינגווין בעצם?" נהג לשאול בעצבנות. "שתקתי. מה היה לי להגיד לו? שיגיד תודה שאני ממלא לו את הבית בארומה אריסטוקרטית ובפלומה. מה הוא רוצה שאני אגיד לו כבר? שהמפה שיש לו על השולחן לא מיושנת? מיושנת!"
ואז, יום אחד, ביקרה לבנה אצל פנחס. היא מצאה חן בעיניו, וכשהיא שאלה אותו, "אם היית לחם, איזה לחם היית?" השיב לה בכנות כובשת: "מיצמיצמיצ!"
תתפלאו, לדבריו, זה עובד מצויין בשיחות. "רחבאל, מה השעה? מיצמיצמיצ! רחבאל, שוב לא הורדת את הזבל? מיצמיצמיצ! רחבאל, איפה שמת את המכשיר פלסטיק הקטן שמפריד בין הצהוב והלבן של הביצה? מיצמיצמיצ? נו, זה לא שלמישהו יכולה להיות תשובה יותר אינטליגנטית לשאלה הזו".
רחבאל מספר בבלוג שלו מה הוא אוכל, איך הוא נהנה לבדוק את מזג האוויר, ואיך הוא דואג לגורלו של הינשור הגלמוד, המסתובב בין הבלוגים ומחפש את דרכו הביתה. ינשור, זאת לדעת על פי המילון של רחבאל, הוא ציפור שקוראת "הוץ! הוץ!" ואוהבת מאוד את צביקה פיק על כל גלגוליו האמנותיים. כדאי להכיר גם את המושג "גמוד" (שילוב של גמד וחמוד, ולפעמים של גלמוד וחמוד, ולעתים נדירות - גמל וחמוד) ואולי גם את הינקור - ציפור תוקפנית, שממש לא סובלת את צביקה פיק.
באחרונה, רחבאל קיבל מפנחס את פיטר, צפרדע נוגה. "ניסיתי לדובב אותו במהלך הלילה", מספר רחבאל, "אבל הוא לא כל כך היה מוכן לספר מה מטריד אותו. עד כמה שהבנתי הוא לא תמיד היה צפרדע, ורק לאחרונה הוא קיבל את התפקיד הזה אחרי שמכשפה אכזרית התעצבנה עליו כי הוא לא עשה משהו שהיא ביקשה". רחבאל לקח איפוא את פיטר לסיבוב בשכונה על אופניו, בניסיון נואל לעודדו. כלום לא עזר.
אפילו בזמן הסערה הגדולה, כשהרוח רעשה וגעשה והאבק נכנס לפינגווין המסכן לאף ולפלומה, פיטר רק קרקר קירקור רטינה וחזר לישון. רחבאל נאלץ להמשיך את מלחמתו ברוח בעזרתו של פינגווין בקבוק מים חמים - ועל ליל הגבורה תוכלו לקרוא בעצמכם בבלוג שלו. באותה הזדמנות, כדאי שתבדקו כמה נקודות אתם מוציאים במשחק הפינגווינים (פנחס הצליח 330).


כתובת ישירה לדף זה www.perkol.itgo.com/blog-penguin.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

150