העולם על פי / שרית פרקול

יום חמישי - 28.8.03 מגזין עסקים@מחשבים

ככה אנחנו נראים
יומנו של תומך ממורמר

tech support

www.israblog.co.il/nvsupport

מי מאיתנו לא התקשר לפחות פעם אחת בחייו אל מוקד התמיכה הטכנית של ספקית האינטרנט אליה קשר את חייו? יש העושים זאת לעתים מזומנות, יש העושים זאת פעם אחת ודי. התומכים לעולם יהיו מלאי סבלנות ואדיבות, אם כי תמיד חשדתי שהם צוחקים עלינו מאחורי הגב. אבל איך אנחנו נשמעים מהצד השני של האפרכסת? "תומך ממורמר" בן 23 מנהל בלוג ונותן בנו סימנים:

* החד פעמי - מתקשר רק להתקנה ראשונית, כמו סטוץ. אבל טלפוני וכרוך יותר ברכיבי אלקטרוניקה בעלי מתח חשמלי חיצוני, יודע לטפל בבעיות, בעל כישורי היקש לוגי מתקדמים.

* המבין - בלי שום בעיות, מתקתק עבודה יחד איתך ושניכם לאחר מכן פשוט נשענים לאחור על הכסא עם חיוך על הפנים וצורך עז לסיגריה.

* איש העולם הגדול - בעל חשבון גישה מחו"ל, לא יודע מילה בשפה של אזור שהוא מתקשר ממנו, בדרך כלל טועה בשם משתמש והסיסמה, או שמנסה להתקשר מבתי מלון ללא קו בחדר. האהבה הכי גדולה של התומכים זה שהשיחה תנותק בגלל חוסר קליטה, ללא דרך לחזור ללקוח.

* איש הרדיו - תמיד השיחה תתחיל ב"שלום , מדבר יוסי מירושלים", כאילו, מה הוא חושב לעצמו, חבר'ה, תעצרו את השיחות, יוסי מירושלים התקשר.

* הקמצן - השיחה תתחיל בלי שלום בלי כלום, עוד לפני שתספיק להוציא הברה מהפה הוא כבר יגיד לך להתקשר אליו.

* השוביניסט - בדרך כלל אדם ניאנדרטלי, שיושב ליד אשתו שמבינה יותר ממנו במחשבים, לבוש רק בפרווה ומחזיק בידו את הנבוט שלו. אתה מסביר לו מה לעשות, הוא כאילו בפוזה של מבין אומר לאשתו נו מה הבעיה, תלחצי על הריבוע הזה, נו הסטארט.

* האידיוט - מגיע בדרך כלל בכמה דרגות. ולא משנה כמה זמן אתה בתמיכה, אתה לא מספיק להתפעל/להתעצבן/להעלות איזה רגש חבוי של רצח אל פני השטח. בדרך כלל השימוש הממוצע שלו במחשב זה צפייה באתרי פורנו או הטרדת ילדים ילדות בצ'אט. או שהוא סתם עשה אינטרנט כי זה היום באופנה. כל הסבר ילווה בערך ב-30 חזרות על אותה בקשה, עד שנגיע לרמתו של המשתמש ("תלחץ כפתור ימני בעכבר. אם תסתכל על העכבר יש לו גם כפתור ימני. שמת לב שאתה מחזיק משהו ביד? קוראים לו עכבר. עכשיו בצד ימין. לא, לא הצד של השעון").

* חולי הצ'אטים - גם הם יתקשרו לחוצים, ולא יבינו למה הם צריכים להוריד תוכנה כדי להפעיל את הצ'אטים, או למה להיות מחוברים. יש גם שיחות של אנשים שרצו שנשחזר להם צ'אטים, כדי שייזכרו עם מי דיברו. בדרך כלל המתקשרים יהיה בבוקר עקרות בית משועממות (בעלים - היזהרו), בצהריים איזור גיל 10-20 ובערב מכל הסוגים.

* המזכירות - חייהן יסתובבו סביב וורד או סתם איזו תוכנה לעיבוד טקסט שהן מתעבות ("אח, התקופה של העיפרון המחק והמחדד, עכשיו אין רגש לטקסט, הכל מכני"). בעיקר בעיות דואר או בעיות חיבור פשוטות.

* המנהל - בדרך כלל יחכה להצהרת המזכירה שלו - "מדברת בלה בלה בלה שם משתמש בלה בלה בלה אני מעבירה לך את האחראי על מכונת הצילום שלנו/את המנכ"ל/ סתם אידיוט פה שמגרבץ' כל היום וצופה בפורנו באינטרנט, אבל אני קוראת לו הבוס". בדרך כלל לא מבין במחשבים, ואחרי כמה דקות יעביר לך את המזכירה או שיזמין טכנאי פרטי/עובד חברה. תמיד יאשים את הספק, גם אם הוא טועה בהכל.

* "הטכנאי" - ברוב המקרים זה אדם שמתחזה לטכנאי מחשבים (הרי אם היית טכנאי מחשבים לא היית מתקשר אלינו בקשר לבעיות פשוטות). יושב עם לקוחות, מתקין גרסאות פיראטיות של מערכות הפעלה, תוכנות וכדומה, משחק אותה ליד הלקוח מקצוען למרות שאין לו ידע בגרוש, יגיד כל הזמן על דברים - ניסיתי כבר לא עזר.

אהה, וישנם גם גולשי אתרי הפורנו שהפעילו איזו תוכנה שהשתלטה להם על הדפדפן - מכל טווח הגילאים והמינים, גם זקנים גם צעירים. והרוב הגדול יגיד לך: אני? בחיים לא נכנס לאתרים כאלה.

כתובת ישירה לדף זה perkol.itgo.com/blog-tech.htm

סיקור בלוגים קודמים

מה זה בכלל בלוג?

375