דאבל קליק / שרית פרקול

מעריב אינטרנט 20.2.2004

הישרדות בשוק ההכרויות המקוון

elimidating.com, הפועל בשיטת האלמינימציה, הוא הכלאה בין תוכנית מציאות בטלוויזיה לבין אתר שידוכים

למרבה הצער, ג'וש, כוסון בלונדיני ובלתי מעשן בן 18 מדוסונוויל, גורג'יה, תפוס כרגע. הוא נבחר ל"מר החודש" באתר אלימידייט, והבנות התנפלו עליו. או להפך. אבל תשמחו ודאי לדעת שאצל רוקו, איש מחשבים בן 25 מניו-יורק, עדיין יש כרגע שני מקומות פנויים. רוקו נבחר ל"נחשק ביותר" באתר הזה, מעין גרסה מקוונת של תוכניות המציאות הטלוויזיוניות, בשילוב עם אתר הכרויות.
החברות באתר היא חינם. הבעיה היא, שצריך להיות די אמיץ, שלא לומר פוטוגני, שכן כמו באתרי הדירוג למיניהם, החברים באתר הזה חושפים את עצמם - בתמונה ובכינוי - למדדי פופולריות.
כל חבר רשום מקבל מספר מסוים של נקודות, בהן ביכולתו להשתמש כדי לבחור חברים אחרים, על פי כרטיס הביקור הדיגיטלי שלהם, הכולל תמונה ופרטים בסיסיים כמו גיל, מקום מגורים, גובה, השכלה ותחומי עניין. לחבר הנבחר יש הזדמנות לאשר או לדחות את מי שבחר בו. מי שנדחה פעם אחת, אינו רשאי לפנות שוב אל אותו אדם. כל הנתונים האלה מתווספים לטבלה, המכילה את שם המשתמש של החבר בו בחרתם, כמה "אלימינציות" (פסילות, או דחיות) שרדתם, מי מהחברים בהם בחרתם לא דחה אתכם, מי מהחברים בהם בחרתם כן דחה אתכם.
מצד שני, אפשר לראות תמונות של חברים שבחרו בכם ולהחליט אם "לשמור" אותם או לדחות אותם, לאחר קריאת הפרופילים שלהם. לפעמים, לא תוכלו לבחור באותו אדם, מפני שאזלו לכם הנקודות, או מפני שיותר מדי אנשים כבר בחרו באותו בר-מזל. אל ייאוש; ניתן לשמור אותם ברשימה מיוחדת ולחזור כשיהיו פנויים יותר, או כשיצטברו לכם עוד נקודות.
אפשר לראות את עשרת הנבחרים ובאיזה מיקום אתם בטבלה. בגלריית התמונות מופיעים עשרת החברים המובילים מבין הנשים ומבין הגברים, הדירוג שלהם ומספר הקולות שקיבלו. בנוסף, יש באתר כל מה שיש באתר הכרויות סטנדרטי: לראות מי המצטרפים החדשים, לבצע חיפוש, לברר מי נמצא אונליין יחד אתכם, לשלוח הודעות לתיבת דואר פנימית וגם לראות מי חוגג יומולדת.
לדברי מנהל האתר, מאט, הוא משוגע על תוכניות מציאות בטלוויזיה, וחשב שזה יכול להיות נחמד להקים אתר הכרויות עם קצת פלפל. יש גם פרסים לפופולרים ביותר - בינתיים חופשה זוגית של שלושה ימים במרטל ביץ', דרום קרולינה, זה מה ש"מאט", בעצמו תושב דרום קרולינה, הצליח בינתיים לארגן.
www.elimidating.com


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/elimidating.htm

Sarit Perkol internet pages


55