אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 31.10.2004

ציד מלונות ברשת

מאת גרי לי, "וושינגטון פוסט"התחרות בין אתרי אינטרנט המציעים חדרי מלון זולים, המבטיחים הנחה של עד 60% מהמחיר הנקוב, גברה בשנה האחרונה, הואיל והצרכנים הפכו יותר מתוחכמים, ויותר מתווכים נכנסו לשוק הזה. אתרי אינטרנט משולבים מסוג חדש, בהם SideStep.com, BookingBuddy.com או Travelaxe.com, ייעלו מאוד את החיפוש, בכך שהם מציעים סריקת אתרים רבים ככל האפשר כדי למצוא את הדיל הטוב ביותר. אתר SideStep, המשמש מזמן כלי חשוב לאיתור כרטיסי טיסה זולים, הוסיף בתחילת השנה גם אפשרות חיפוש בתי מלון. מזינים באתר את התאריכים הרצויים, את היעד ואפילו את המלון הרצוי, והאתר מחפש באתרים שונים אחר הדיל הטוב ביותר. התשלום נדרש בזמן ביצוע ההזמנה, דרך אתר המלון. גולשים שהורידו חינם את תפריט הגלישה (טולבר) המיוחד של SideStep מקבלים דרכו אפשרות להשוות מחירים של בתי מלון באתרים שונים.
אתרי דיסקאונט מקבלים מבתי המלון תעריפים מיוחדים, מוסיפים עמלה ומציעים את המחירים האלה לציבור הרחב. רבים מהם דורשים מהלקוחות לשלם על החדר מראש, באמצעות מערכת מאובטחת. כולם, למעט Orbitz.com, גובים עמלה, שבדרך כלל מגולמת בחשבון הכללי. העמלה של Hotels.com, למשל, נעה בין 75 סנט עד 2 דולר ביום. תנאי הביטולים והשינויים תלויים במדיניות המלון. בדרך כלל, ביטול של פחות מ-24 שעות לפני המועד כרוך בתשלום בעד לינה של לילה אחד.

www.Hotels.com מציע חדרים ב-12,500 בתי מלון, ביותר מ-400 יעדים בצפון אמריקה ובקריבים, באחדות ממדינות אירופה ובהונג-קונג. האתר מציע בתי מלון גם ביעדים פחות פופולריים, אבל משתמשים התלוננו כי עריכת שינויים וקבלת החזרים מהאתר הזה יקרות ומסובכות. (אני קיבלתי מהם בדואר שובר הנחה על סך 50 דולר להזמנת מלון דרך Hotels.com לאחר שהתלוננתי על פשפשים בחדר המלון בלונדון שהזמנתי דרכם, Crown Hotel בצ'לסי - שרית פרקול).

www.Quikbook.com מציע 1,300 חדרים ב-75 יעדים ברחבי צפון אמריקה, אירופה והקריבים. אפשר לסמוך על בקרת האיכות של החדרים המוצעים, ורוב המזמינים משלמים ישירות למלון, בתום השהייה. התעריפים לא תמיד הכי זולים.

www.Orbitz.com מציע חדרים ב-16,500 בתי מלון ברחבי העולם. האתר מאוד ידידותי למשתמש ומאפשר לנוסעים להשוות תעריפים וכוכבים, אבל היצע בתי המלון העצמאיים הכלול בו נמוך, יחסית לאתרים אחרים.

www.Expedia.com מציע חדרים ביותר מ-2,000 יעדים, המבחר הגדול ביותר מכל האתרים האמריקניים. אבל מדיניות הביטולים והשינויים מקשה מאוד.

www.Travelocity.com מציע לפעמים את הדילים השווים ביותר, במיוחד כשמדובר בחבילות של בית מלון עם כרטיסי טיסה, אבל מדיניות הביטולים והשינויים טרחנית למדי.

www.PlacesToStay.com מציע חדרים בערים הגדולות בצפון אמריקה, באירופה ובחלקי תבל אחרים, פלוס מבחר מרשים של מקומות בד-אנד-ברקפסט ומקומות באזורי נופש. התעריפים לא תמיד הזולים ביותר.

www.Travelweb.com מדגיש בעיקר את רשתות המלונות האמריקניות, כמו "הילטון", "האייט", "מריוט", "אינטרקונטיננטל" ו"סטארווד", ומציע הנחות ברשתות אחרות ובבתי מלון עצמאיים. לא תמיד אפשר לסמוך על היומרה של האתר הזה לספק את המחירים הזולים ביותר במלונות של הרשתות הגדולות.

www.Venere.com מציע 26,000 חדרים, ביותר מתריסר ארצות ברחבי העולם, ומתאים במיוחד למי שמחפש דילים טובים באיטליה. ההזמנות נעשות דרך סוכנות הנסיעות, אבל התשלום נעשה ישירות לבית המלון.

www.mytraveldream.com מאפשר לצרכן לקבוע את התעריכים ואת היעדים הנחשקים, ומביא תוך 24 שעות הצעות של ארבעה בתי מלון. האתר מקיף 55,000 מלונות ברחבי העולם, והוא מצטיין במיוחד במלונות בגרמניה ובמרכז אירופה.

www.FranceHotelReservation.com מציע 5,000 בתי מלון ברחבי צרפת, לרבות מקומות מפוארים ביותר, אך גם מלונות של כוכב אחד או שניים, שבדרך כלל אינם רשומים במקומות אחרים.

www.Asia-Hotels.com מציע יותר מ-20,000 בתי מלון באסיה ובאירופה. האתר מתאים במיוחד לחיפוש מלונות בסין, ביפן וב-22 ארצות אחרות.

www.Laterooms.com מציע 20,000 חדרים בבריטניה ובארצות אירופיות אחרות, עם דילים מפתים במיוחד בלונדון.

www.Utell.com מציע מלונות ברחבי אירופה, וגם ביעדים בצפון ובדרום אמריקה ובמזרח התיכון. מועיל בחיפוש חדרים בערים קטנות יותר באירופה, אך לא מאוד ידידותי למשתמש.

www.All-hotels.com פועל מסקוטלנד ומציע 100,000 בתי מלון, כמעט בכל העולם, יותר מכל אתר אחר. יש בו כמה דילים טובים, אבל הם מעורבבים עם תעריפים פחות טובים מבאתרים אחרים.

www.Priceline.com מציע למכירה פומבית חדרי מלון בצפון אמריקה, באירופה, בקריבים ובכמה ערים באסיה. הלקוחות מציינים מיקום, מספר כוכבים, אזור בעיר וכמה הם מוכנים לשלם, ומקבלים פניות מאותם בתי המלון שעומדים בדרישות האלה. אפשר לקבל בדרך זאת הנחות גדולות מאוד. החסרון הוא, שיש התחייבות לתשלום.

השתמשנו ב-SideStep כדי לחפש חדר זוגי במלון קלונדייל בבוסטון, ליום שבת באמצע אוקטובר. SideStep הציע לנו חדר ב-303 דולר, המחיר ב-Hotels היה 265 דולר, המחיר ב-Expedia היה 245 דולר, ושיחת טלפון לבית המלון עצמו הניבה הצעת מחיר של 245 דולר. אבל בניגוד לאתרי התיווך האחרים, SideStep מבטיח להתחרות עם המחירים הטובים ביותר שנמצאו באתרים אחרים. הוא ממתיק את העסקה גם באפשרות לשדרוגים ולפינוי החדר בשעה מאוחר יותר - הטבות הניתנות במידת האפשר גם למשתמשים קבועים בשירותים של אתרי Expedia, Orbitz ואחרים. בחודשים האחרונים, האתרים הגדולים לחיפוש בתי מלון הנהיגו גם שירותי "קונסיירז'", המאפשרים לנוסעים לתכנן ולהזמין מראש גם כרטיסים לברודוויי, למשל, דרך Expedia, או לפארקי שעשועים ולבילויים אחרים, דרך Travelocity.

למרבה הפלא, ובניגוד לדעה הרווחת, לפעמים דווקא טלפון ישיר למלון מניב את התעריף הנמוך ביותר. המלון חוסך לו את דמי התיווך, לכן הוא מוכן להציע מחיר נוח.

-תרגום: שרית פרקול


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/hotels.htm

Sarit Perkol internet pages


87