אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 10.10.2004

בשבילי הארץ

"בשביל ישראל" ופרויקט מיפוי שבילי הארץ

הוועדה לשבילי ישראל, בה מיוצגים החברה להגנת הטבע, הרשות לשמירת הטבע והגנים הלאומיים, הקרן הקיימת לישראל, אגודת אכסניות הנוער, משרד החינוך והתרבות, משרד התיירות והמרכז למיפוי ישראל, גופי ציבור וסיירים ותיקים, מתכננת ומסמנת שבילי טיול ואת "שבילי ישראל" ומוציאה לאור מפות טיולים וסימון שבילים. הוועדה, כפי שנכתב באתר האינטרנט שלה, "בשביל המטיילים", עוסקת בתחזוקה, בסימון ובחידוש של כ-10,000 קילומטרים של שבילים ודרכים מסומנים, בתוכם "שביל ישראל" - נתיב הליכה רצוף מ"דן ועד אילת" שאורכו כ-850 ק"מ והוא חוצה מגוון נופים, עובר ליד אתרים קדושים לדתות הגדולות וליד יישובים יהודים, מוסלמים, נוצריים, דרוזים ואחרים. "שביל ישראל" משמש עמוד שדרה לאלפי ק"מ של שבילים מסומנים ומחברם למערכת אחת, תוך הקפדה על שמירת הטבע ואופי האזור.
במדור "שביל ישראל" שבאתר יש מפת תוואי אינטאקטיבית, המאפשרת בחירה מבין המסלולים שונים וקבלת פרטי הטיולים. כמידע נוסף, מתפרסמת באתר טבלת חלוקת קטעי שביל ישראל לפי מדריך "מפה" לשביל ישראל, מאת צבי גילת, שיצא לאור בהוצאת מפה ב-1998. באותו מדור מתפרסמים גם קטעי הליכה נוספים, בהם חלוקת השביל ל-55 קטעים, שנעשתה עבור קבוצת פנסיונרים ממשאבי שדה. יש באתר גם מידע על מפות הטיולים לפי אזורי הארץ השונים, וטופס "הערות הצועד" שבאמצעותו מתבקשים המטיילים לדווח על בעיות במצב הסימונים בקטעים שונים.
אתר "בשביל ישראל": www.shvil.org.il

עם צוות של רוכבי אופניים מיומנים בעלי גישה לידיעת הארץ, רכובים על אופני הרים משוכללים המצוידים באמצעי ניווט משוכללים, פצחה חברת מפה (www.mapa.co.il) בפרויקט מיפוי דיגיטלי כל שבילי הטיולים בארץ. לפרויקט אחראית מחלקת המיפוי הגיאוגרפי הממוחשב (GIS) של מפה, בראשות חזי לוי. הצוות נוסע בכל שביל ושביל בארץ ומזין את הנתונים דיגיטלית. לצורך הפרויקט נרכשו מכשירי ניווט לווייני המאפשרים גם הזנת נתונים באמצעות מסך מגע, מכשירים אמינים ומדויקים המאפשרים מיפוי רצוף במשך 10 שעות עבודה.


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef10-10-4.htm

Sarit Perkol internet pages


99