אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 12.12.2004

טיולים מתגלגלים

סיורים באירופה ובצפון אמריקה על קורקינט משוכלל - סגוויי

איך עושים סיור רגלי בעיר, מבלי ללכת? חברת "סיטי סגוויי" האמריקנית, שכבר שנים מציעה סיורי אופניים בפאריס, הרחיבה בשנה שעברה את רפרטואר הסיורים שלה והוסיפה את כלי התחבורה החדיש, Segway.
הסגוויי, מעין קורקינט משוכלל המבוסס על גירוסקופים, שמגיב אוטומטית לתנועות הגוף ו"מרגיש" מתי יש להאיץ או להאט, מאפשר בעצם לטייל במקומות שנהוג לטייל ברגל - אבל בלי לכתת את הרגליים. תוך כדי הנסיעה כמו להקת ברווזים, בקבוצות קטנות עם מדריכים מקומיים, אפשר לקבל הסברים ולעצור בקלות במקומות מעניינים. אפשר גם לטייל סולו, או בשניים.
הסגוויי, כפי שנכתב באתר האינטרנט של חברת סיטי סגוויי, החברה הגדולה ביותר לסיורים כאלה, מתאים לבני 12 ומעלה, ולאנשים בעלי יכולת לבצע תנועות של עלייה וירידה במדרגות בלי עזרה. הוא אינו מתאים למי שמשקלו פחות מ-45 ק"ג, או יותר מ-113 ק"ג. יש טיולים של שעה-שעתיים, ויש אפשרות לשכור את הסגוויי ליום שלם.
סיגלית בר, יועצת טיולים ומומחית לתיירות בצפון אמריקה, מביאה באתר האינטרנט שלה לקט קישורים לאתרים המציעים טיולי סגוויי. סיטי סגוויי מציעה דרך אתר CitySegwayTours.com סיורים מאורגנים בצרפת (בערים פאריס וניס), בוושינגטון הבירה, בשיקגו ובניו-אורלינס. לדוגמה, אפשר להזמין דרך האינטרנט סיורי סגוויי בעיר האורות. הדבר כרוך בתשלום פיקדון מראש של כ-40 דולר, ושאר התשלום נעשה בזמן הסיור עצמו. סיור של יום בפאריס עולה כ-40 דולר לאדם, וסיור טעימת יינות עולה 65 דולר לאדם. כל סיור של סיטי סגוויי מתחיל עם מפגש הדרכה ואימון, שנמשך כחצי שעה. למרבה הצער, אין שום אפשרות להסתובב עם הסגוויי בלובר בסיור מודרך. אתרי אינטרנט אחרים מציעים סיורים מאורגנים על סגוויי גם במערב פלורידה ובמיניאפוליס.
חברות אחרות מאפשרות לשכור סגוויי לפרקי זמן קצרים ולערוך באמצעותם טיולים עצמאיים במפלי הניאגרה, במונטריאול, בוואנקובר, במיאמי ביץ' ובלונדון.
לזוגות בכלל, ובירח דבש בפרט: שכירת צמד סגוויי במפלי הניאגרה למשך שעתיים עולה כ-70 דולר וכוללת סרטון וידאו ואימון. שכירת צמד סגוויי ליום שלם עולה כ-200 דולר (יש להזמין מראש). בלונדון עולה התענוג ליחיד 21 ליש"ט לשעה (כ-35 דולר). אפשר לשכור את הסגוויי בטאואר ברידג' ולערוך באמצעותו סיור נחמד אשר יכלול, למשל, את התיאטרון השייקספירי, גלריה טייט לאמנות מודרנית, הקתדרלה של סיינט פול, הביג בנג ובתי הפרלמנט. טיולי סגוויי: www.bartravel.com/newus/katavot/segway.html


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef12-12-4.htm

Sarit Perkol internet pages


48