אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 12.9.2004

קפיצה קטנה לקניון הגדול

The Grand Canyon

הקניון הגדול (Grand Canyon) באריזונה הוא אחד המקומות המוצלמים ביותר בתבל, וקשה להאמין שנותרו בו עוד סודות שטרם נחקרו. ובכל זאת, כפי שניתן לראות באתר של "נשיונל ג'יאוגרפיק" המוקדש לסודות הכמוסים של הקניון הגדול, יש בו עוד כמה פינות חמד נסתרות, חבויות בין הכוכים והנקיקים.
בקניון הגדול מבקרים מידי שנה 4 מיליון תיירים, אבל רובם אינם מרחיקים מעבר לשוליים, בגובה של 1.6 ק"מ. המראות המרהיבים מושכים אנשים לקניון כבר יותר מ-10,000 שנה, נכתב באתר, אבל רק ב-1901, כשהגיעה לשם הרכבת, התחילה התיירות האמיתית. השיט המסחרי בנהר קולורדו התחיל כעבור 37 שנה ונתן לתיירות דחיפה נוספת.
מפה אינטראקטיבית שבאתר מאפשרת לפגוש וירטואלית אחדים מהיצורים השוכנים באזור הקניון הגדול, לבקר במגדל השמירה הבנוי בסגנון אינדיאני עתיק וללקט עובדות ומספרים. למרות היותו באמצע המדבר, הקניון הגדול כולל מיני-אקלימים, עם חלקות אחו זרועות פרחי בר ועצי אורן מתנשאים. יש שם דגים, דו-חיים ויותר מ-300 מיני ציפורים.
באתר האינטרנט תמצאו מדריך מקוון של הנשיונל ג'יאוגרפיק, שיעזור בתכנון המסע לקניון הגדול. מפורטים בו (באנגלית) מסלולי סיורים באזורים השונים של הקניון, טיולי פרדות, שיט וטיס, סיורים באתרים היסטוריים בקניון וטיולים ברכב. מוזכרים. ניתן גם לצפות בפרומו של הסרט "הסודות הכמוסים", המוקרן על מסך ענק במרכז המבקרים, בו גם מתקיימת תערוכה מיוחדת. מי שרוצה לראות מה קורה בדיוק עכשיו בקניון הגדול, בלי לטוס לשום מקום, יכול לצפות בו באמצעות מצלמת הרשת המשדרת לאתר. אם התמונה שחורה - כדאי לחכות עד שיעלה הבוקר בארצות הברית.
לטובת הילדים יש באתר אזור מיוחד, עם הפעלות. למשל, "פנים אל פנים עם האריה ההררי", "משחק הקניון הגדול", ועובדות משעשעות על יצורי הפארק. יש גם דפי צביעה ומערכי שיעור לכיתות השונות. למזכרת, אפשר להוריד תמונות ורקעים רבי-הוד למחשב (טאפטים).
סודות הקניון הגדול: www.nationalgeographic.com/grandcanyon


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef12-9-4.htm

Sarit Perkol internet pages


215