אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 13.6.2004

הכל על וויסקי, קאזה די דינה בפיידמונט, מאכלים עם חרקים, רמשים ופנינים, גשר שער הזהב, סדנאות בישול של אן

scorpion lollypop - edible insects and pearl dust

ג'וני המהלך וחברים

"בוויסקי, יותר מבכל משקה אלכוהולי אחר, נחשבים המים לגורם הראשון במעלה בקביעת אופיו של המשקה", נכתב באתר הוויסקי החדש, "מועדון הוויסקי". עוד נכתב שם, כי חשיבות המים רבה כל כך, עד שכמה מזקקות יפניות (שעושות וויסקי לא רע בכלל), החלו לייבא מי נהרות סקוטיים מקוריים מאזורי וויסקי אופייניים. האתר, הכתוב עברית, מתכוון לספק את כל המידע האפשרי לחובבי הוויסקי ולקדם את תרבות הוויסקי בישראל. יש בו קישורים לאתרים רלוונטיים, מילון מונחים, תולדות הוויסקי, מידע על בארים המתמחים בוויסקי ועוד. האתר משותף למגזין "על השולחן" ולחברת UDV ישראל, הנציגה המקומית של חברת UDV מבית דיאג'ו. יש גם מידע על פעילויות "עמותת הוויסקי הישראלית" - הרצאות וערבי וויסקי, יעוץ מקצועי והדרכה, טיולי מזקקות בחו"ל ועוד.
www.whiskyclub.co.il

הקאזה של דינה

"לה קאזה די דינה" הוא בית חווה עתיק באזור פיידמונט, צפון איטליה, ששופץ ברוח המקור. הוא שוכן על גבעה, בין כרמים מטופחים, ומציע במחיר סביר שלושה חדרים כפולים ומוארים. את ארוחת הבוקר מגישה דינה קסטלבולונזי, הבעלים, בת להורים איטלקים שעלו ארצה ב-1939, שנולדה וגדלה בקיבוצים גבעת ברנר ונצר סירני. היא ארכיאולוגית ומתמחה בשחזור כלי חרס עתיקים.
באתר הנחמד של הקאזה יש מפה של האזור, המפורסם ביינות מקומיים משובחים, יצרני גבינה, בשר, מוצרי מאפה ודבש. מקומות אלה זוכים להתעניינות מחודשת, בין השאר בזכות המאמצים של ארגון "מזון איטי", שקם כתשובה לאופנת המזון המהיר.
הבית של דינה: www.casadina.ws
מזון איטי: www.slowfood.com

וודקה נחשים ושוקולד פנינים

אם אתם נמנים עם חובבי אקזוטיקה כבדה בתחום המזון, אתר האינטרנט של "אדיבל" הוא המקום להכיר. באתר של החברה מוצעים מיני תרגימה מוזרים כדוגמת וודקה נחשים, סוכריות על מקל עשויות פנינים, שוקולד עם אבקת פנינים, סוכריה בטעם טקילה עם עקרב אמיתי בתוכה, צרצרים מיוחדים לאכילה ומיני קפה ותה משונים, שחלקם עברו קודם דרך מעיהם של בעלי חיים, וחלקם נקטפו אישית על ידי קופים. המזונות האקזוטיים נחלקים לקטיגוריות "חי", "צומח", "חרקים" ו"מעוררי חשק" (מעדני הפנינים למיניהם).
www.edible.com

גשר שער הזהב

מתכננים טיול לסאן פרנסיסקו? באתר המצוין המוקדש לגשר שער הזהב תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של גשר התלייה המפורסם והמצולם ביותר בעולם. ארבע שנים
ואינספור פועלים נדרשו כדי להשלים את בניית הגשר, שנחשב הפלא השביעי של העולם המודרני. באתר יש גלריית תמונות שצילמו גבריאל מולין, הצלם הרשמי של הגשר, ובניו ריימונד ואירווינג. הם תיעדו את התהליך, מתחילתו ועד סופו. באזור "ציר הזמן" אפשר לקרוא על האירועים החשובים בעברו של הגשר, החל משנת 1849, בה תפחה לפתע אוכלוסיית סאן פרנסיסקו (במקור כפר שנקרא יירבה בואנה) מ-400 ל-34,000 תושבים, לאחר שהנגר ג'ון מרשל גילה זהב באזור.
www.pbs.org/wgbh/amex/goldengate

סדנאות טעימות

באתר "אן אמנות במטבח" מוצע מידע על סדנאות בישול, בהנחיית שפים. למשל, "אנין ולא משמין" או "חגיגה לקרינבורים", סדנאות בהנחיית אבי שקרל, ב-21.6. או "חגיגת יום הולדת - אן בת 3", לקוחות מארחים שפים ומבשלים מנות שנלמדו בסדנאות, ב-22.6. יש גם סדנת טופו עם מאיה בן צבי, "בישול בקצב הסלסה" עם גיא ורן, "אוכל טעים ובריא לתינוקות וילדים" עם גלי ברמן, "דובדבנים ופירות יער" בהנחיית בני סיידא ב-30.6. באתר מתפרסמות תוכניות של הסדנאות לחודשי הקיץ וגם מבצעים ושוברי מתנה. מחיר סדנה בודדת 230 שקל.
www.ann.co.il--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef13-6-4.htm

Sarit Perkol internet pages


143