אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 14.11.2004

שער לאוסטרליה

כל מה שרציתם לדעת על ארץ הקנגורו

Sydney Opera House - photo: Sigalit Perkol
בית האופרה של סידני. צילום: סגלית פרקול

"האווירה כאן מאוד ידידותית לסביבה (אחד היתרונות של מלבורן על ערים אחרות) והאנשים באמת מנסים לתת לך הרגשה של בית"', כותב טל גור, ישראלי הלומד ומתגורר באוסטרליה, ביומן המסע שלו, המתפרסם באתר שימושי וידידותי המוקדש ליבשת הרחוקה, "השער לאוסטרליה". על חיי הלילה במלבורן הוא כותב: "המבחר פה עצום. בעיר של קרוב ל-4 מיליון תושבים תוכל למצוא כמעט הכל. והאוזים יודעים : א.לשתות, ב. להנות ג. לתקשר אחד עם השני.... עוד משהו נחמד כאן, אלו המסיבות בבתים, בדרך כלל בימי שישי בשעות אחר הצהריים המאוחרות. כל אחד הוא חבר של חבר והאלכוהול כמובן חופשי".
גור הוא בוגר הפקולטה למדעי המחשב, הלומד לתואר שני במערכות מידע באוניבסיטת "מונש". לפני כמה שנים חרש את היבשת באופנוע במשך כשנה - והתאהב בה. חברו אליו להקמת האתר זיו מגן, עמית עשהאל (מנהל פורום אוסטרליה ב-Ynet), דוד בבחנוב, קלמן בלנקלי, אמנון כרמל, דורית מאורי ואלמוג רז, שחלקם מפרסמים אף הם יומנים מקוונים. ביומן "המשקפיים של דורית" כותבת מאורי על בריסביין, למשל:
"חוץ מהאנגאובר, הזיכרון העיקרי מהעיר היה מהביקור באחד הפיק-אפ ברים הידועים באוסטרליה 'דאון אנדר בר', שנמצא תחת 'סיטי בקבקר' שנמצא במרכז העיר. אם אתם לא סטודנטים או מטיילים צעירים - אין לכם אפשרות להיכנס פנימה. אך ברגע שחדרתם למתחם - הדרך עד להתגופפות במרכז הרחבה או על ספסלי העץ עם אדם שהסיכוי שתזכרו את שמו אחרי הערב היא נמוכה עד אפסית - קצרה למדי. אם אתם מגיעים מוקדם תוכלו גם למלא את הבטן באוכל זול, פשוט וטעים. עד שעות הערב תוכלו להנות גם ממחירים מופחתים על רכישת קנקני בירה (להלן: ג'אגס)". בהמשך היא מדווחת: "כשעזבנו את בריסביין המשכנו צפונה. לאחר כמה ימים הגענו עד לארלי ביץ', עיירת חוף שאליה מגיעים כדי לעשות משהו אחד: הפלגה ל-וויטסאנדייז. מדובר באיים מדהימים ביופיים, שאליהם ניתן להגיע רק בהפלגה. ההפלגה היא כמובן אירוע חברתי מגניב, שבמסגרתו בדך כלל תמצאו את עצמכם באונייה קטנה או גדולה עם מקבץ של צעירים מארצות שונות בעולם".
האתר מרכז חומרים בעברית בקשר לאוסטרליה, מנקודת מבט ישראלית. הוא נבנה כדי לספק מידע למטיילים, למהגרים, לסטודנטים ולישראלים ביבשת. בין השאר, יש בו רקע כללי על אוסטרליה, הכולל עובדות, היסטוריה, ומידע על האקלים, על החי ועל הצומח בארץ מיוחדת זו. יש אזורים המוקדשים לנושא הפנאי (חיי לילה, ספורט, קניות ועוד), תחום התחבורה מכוסה בהרחבה (טיסות, תחבורה ציבורית ופרטית), ויש פרטים שימושיים על ויזות, על שכירת דירות, וגם על אפשרויות עבודה. כן יש התמקדות בערים: מלבורן, סידני, בריסביין, פרת', אדלייד, קנברה, דארווין והוברט. לצד הטקסטים, יש תמונות וקישורים לאתרי אינטרנט רלוונטיים. אחד הצימוקים: סיור וירטואלי בבית האופרה המפורסם בסידני.
השער לאוסטרליה: www.aust.co.il
אוסטרליה הרשמית: www.australia.com
בית האופרה של סידני: www.sydneyoperahouse.com--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef14-11-4.htm

Sarit Perkol internet pages


97