אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 16.5.2004

שופינג עולמי, זאבים בפארק ילוסטון, מוזיאון מרציפן בגליל התחתון, סיור וירטואלי בווילנה העתיקה, טיולי קרוואנים

שופינג בבירות העולם

אתר פאשן-411 - מודיעין-קניות - מציע מדריכים (באנגלית) למסעות קניות בבירות העולם - לונדון, ניו-יורק, פריז ומילנו. תמורת פחות מעשרה דולרים למדריך, או כ-20 דולר לכל ארבעת המדריכים של גבי, ניתן להוריד דרך האתר מדריכים הכוללים מידע שימושי על עשרות חנויות מעצבים, חנויות מוזלות וחנויות מיוחדות. ניתן להתרשם מדוגמיות של המדריכים לפני שקונים אותם. באתר יש מדריך לכללי לשופינג של בגדי מעצבים וקישורים לאתרי האינטרנט של מיטב המעצבים, לצד מידע על מגמות חמות באופנה.
www.fashion-411.com
ומי שמבקש להתמקד רק בניו-יורק, יש מדריך מקוון חינם למכירות של בגדי מעצבים:
www.nysale.com

לרקוד עם זאבים

הפארק הלאומי ילוסטון מקיים הקיץ סמינרים (בתשלום) בנושא זאבים, המועברים בידי ביולוגים בבי"ס שדה בעמק למאר, ליד גבול מונטה-ויומינג. לדברי ג'ף בראון, מנהל התוכניות החינוכיות של הפארק, זה המקום הטוב ביותר בעולם לנהל תצפיות אחר זאבים בטבע.
מידע על התוכניות השונות שמציע פארק ילוסטון יש במדור המוקדש למכון הפארק באתר הרשמי. בחודש שעבר אחרונה הועלה לאתר אוסף מרהיב של 6,000 תמונות באיכות משובחת, בנושאים שונים - יונקים, נופים, עצים מאובנים, שריפות, מים, מזג אוויר ומאפייניים תרמיים, למי שמתעניין בגייזרים.
www.yellowstoneassociation.org
תמונות: www.nps.gov/yell/press/images

מוזיאון של מרציפן

מוזיאון המרציפן שוכן בלב הגליל התחתון, בכפר תבור המוקף מטעי שקדים, בחוות היין. לפי הכתוב באתר, יש במקום במקום תצוגה מרהיבה של דמויות, חיות, פירות ועוד, העשויים כולם ממרציפן.
במוזיאון ניתן ללמוד על התהליך שעובר השקד מהעץ ועד הפיכתו למרציפן גולמי ולהשתתף בסדנאות יצירה במרציפן בהדרכה מקצועית. הביקור במוזיאון המרציפן מתאים לכל הגילים, מהגן ועד לגימלאים.
באתר של המוזיאון תמצאו שעות ביקור ופרטים נוספים, וכן מתכון להכנת מרציפן.
www.marzipan-tavor.co.il

סיור וירטואלי בווילנה העתיקה

לקראת ביקור בליטא, אפשר לערוך סיור וירטואלי מקדים בהיסטוריה של וילנה העתיקה. באתר האינטרנט של ספריית אוניברסיטת וילנה יש תצוגה של כמעט 100 צילומים ישנים, בשחור-לבן ובחום, של בירת ליטא, פרי עדשתם של צלמים מפורסמים. הצילומים מתארים מבנים ארכיטקטוניים ופסלים, רחובות וכיכרות ונופים. הצילומים שימרו מקומות שכבר אינם קיימים ותפסו פרטי-פרטים של אירועים מחיי התושבים בעבר. באתר יש מידע היסטורי (באנגלית) על וילנה, בירת ליטא זה יותר מ-600 שנה, ועל הצלמים המפורסמים שתיעדו אותה, החל משנות ה-60 של המאה התשע-עשרה.
www.vu.lt/mb/Vilnius

טיולי קרוואנים

במדור "מסלולים" באתר הקרוואנים הישראלי מוטורהום תמצאו במסלולי טיולים מומלצים בקרוואן, כולל נקודות עניין לאורך המסלול ובציון מרחקים מנקודה לנקודה. בנוסף תמצאו המלצה לחניוני קמפינג לאורך המסלול, בהם כדאי לעצור ללילה. למשל, אזור האגמים - שוויץ ואיטליה, יציאה וסיום במינכן, סך הכל 1,536 ק"מ. או טיול בסקנדינביה, נקודת יציאה וסיום בהמבורג, סך הכל 2,800 ק"מ. ואולי דרום ספרד, ממדריד למלגה ובחזרה, סך הכל 1,563 ק"מ. הקטעים במסלולים נמדדים בקילומטרים, ויש המלצות על מקומות מיוחדים בהם כדאי לבקר, אבל אין חלוקה לימים. באתר יש שפע מידע כללי וטכני על הקרוואנים השונים ועל המבצעים של החברה, טיפים וקישורים לכתבות ולמאמרים בנושא טיולי קרוואנים. דרך החברה אפשר להזמין קרוואן מהארץ, והוא יחכה בתאריך הנבחר, ביעד הנבחר.
www.motorhome.co.il


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef16-5-4.htm

Sarit Perkol internet pages


184