אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 17.10.2004

באולינג ב-50 מדינות

מייק וולש טייל באולמות הכדורת של ארצות הברית

bowling in 50 States, Mike Walsh

יש כל מיני דרכים לטייל בארצות הברית, ודרכו של מייק וולש היא ללא ספק אחת המקוריות ביותר. באתר האינטרנט שלו, "מסע כדורת", הוא מתאר את נסיעותיו ברחבי ארצות הברית, ב-50 מדינות, על פני יותר מ-40,000 קילומטרים, דרך עשרות אולמות כדורת וזוגות נעליים שכורות. הוא נהג הרבה, דיבר הרבה, צחק - וגם בכה, כשנזכר באביו.
הרעיון למסע הכדורת עלה במוחו בזכות אביו, ליאו וולש, שניסה לשחק כדור-יד בכל ארץ ובכל יבשת, והצליח לעשות זאת ב-32 ארצות, בשלוש יבשות, עד שנפטר בפתאומיות בתום משחק במגרש הביתי שלו דווקא, בקולומבוס, אוהיו.
וולש, רווק בן 27, יצא לשחק כדורת בכל מדינות ארצות הברית. מצויד בכרטיס אשראי ובמכונית 'הונדה אקורד' של אמו, אבל בלי ציוד כדורת משלו (הוא רצה להכניס את אצבעותיו לחורי האצבעות של התושבים האותנטיים), הוא הסתובב ברחבי אמריקה, פגש חברים חדשים, התאכסן בבתים של 55 אנשים, אכל הרבה צ'יפס ונאצ'וס ושיפר את ממוצע הפגיעות שלו.
באתר המוקדש למסע מסביר וולש: "מזמן רחשתי חיבה לאולמות כדורת אמריקניים, בהיותם מיקרוקוסמוס של משהו, אם כי לא הייתי בטוח של מה. כמו הדיינר לצידי הדרך, המספרה בעיירה הקטנה, או משחק הכדורסל בתיכון. הדברים האלה בעצם דומים, בכל הגלגולים שלהם, אבל לכל אחד יש את המוזרויות הקטנות שלו, את הסיפורים שלו. האנשים שעוברים שם והאירועים שקורים שם, הם יותר מסתם ארוחות, תספורות וטורנירים. אנשים לא סתם משחקים באולינג באולמות הכדורת: הם אוכלים ושותים. הם שרים קריוקי. הם מתאהבים. הם עושים אהבה, ככל שזה נשמע מגונה. הם נפרדים. הם מעבירים שבת אחת בחודש אחר הצהריים כשהילד אצלם לפי הסכם הגירושים. הם שוכחים מהעבודה, מהבית, מהכותרות הטראגיות. והם מעשנים, רבותיי. הם מעשנים כמו קטרים".
אפשר לקרוא באתר את הדיווחים שלו, על פי המדינות, החל באוהיו ואילינוי, דרך ניו-יורק ומסצ'וסטס, אריזונה וקליפורניה, ועד וושינגטון, אלסקה והוואי. הוא משבץ צילומים של עצמו, של נופים ושל משפחות שאצלן ביקר, לצד תיאורים בכתב. למשל, את הדיווח על קולורדו הוא פותח באזכור דיונות החול הגדולות בפארק הלאומי על הגבול עם ניו-מקסיקו, בבסיס הרי סנגרה דה כריסטו. הוא כותב: "החלטתי להתחבר עם הצד המחוספס שלי, לכן לא התגלחתי הבוקר ושכרתי אזור מחנאות בפארק. לאחר שכיליתי שתי ערימות עצים שקניתי במשרדי הפארק, ודבריו של השומר הדהדו בראשי ('הטמפרטורה הלילה תהיה בערך מינוס 15 מעלות') מתחת לירח הבהיר, הזזתי את הקומזיץ שלי אל ההונדה של אמא. חשבתי שכבר חצות לפחות.
אבל השעון המקומי הראה תשע וחצי בלילה. החזקתי מעמד עד שש בבוקר, ואז ברחתי מאווירת ההרים רבת ההוד, אל המזללה הראשונה שיכולתי למצוא".
לטובת חובבי הבאולינג, הוא גם מפרט בטבלה שבאתר את התוצאות שלו, אחרי שתי בירות, אחרי 3 עד 6 בירות ואחרי 12 בירות (דווקא הדירוג הגבוה ביותר, משום-מה).
מסע כדורת: www.bowlingroadtrip.com


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef17-10-4.htm

Sarit Perkol internet pages


122