אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 18.4.2004

להתלוות מרחוק למסע של משפחת יהלומי, קופונים באתר מסעדות, מדריך יעדים וצ'ופרים, סיורים קולינריים ודירות נופש בפלורידה בלי תיווך

טיול עם משפחת יהלומי

באתר "יהלום של טיול" אפשר לעקוב מקרוב, באופן וירטואלי, אחר דיווחיהם של בני משפחת יהלומי - משפחה בת שבע נפשות, שיצאה באחרונה לטיול של שנה בארצות הברית ובאוסטרליה. אמא תמר, הנקראת גם "M הדרך" ואחראית על הדאגות, אבא יוסי, היוזם והמפיק בפועל, הבת אביב "בת העיקר" (15), הבנים עמרי "אפולו" (11) אוהד "הצחקן" (8) וברק "הסולטן הקטן" (6) והתינוקת איילת (שנה ושלושה חודשים), שאחראית על הקשר עם האנשים בלי שום בעיה של שפה.
ההתחלה היתה שמיעת הרצאות על מקומות היעד, השכרת הבית, מציאת מחליף בעבודה והצטיידות במחשב נייד עם אפשרות גלישה אלחוטית, מצלמה והמון שירים. הם הורידו גם את תוכנת Skype המאפשרת לדבר דרך המחשב כמו בטלפון ובחינם מכל מקום בו יש גישה לאינטרנט.
מטרת הטיול היא יציאה מהשגרה וגיבוש משפחתי, אבל בכל זאת, לצורך שמירה על קשר עם המשפחה והחברים, הם הקימו את אתר האינטרנט, דרכו הם מעדכנים על מקום הימצאם (בינתיים הם ביקרו בבוסטון, בניו-יורק, במיאמי ובאורלנדו) ועושים חשק לאחרים לעשות טיול דומה, בעיקר באזור באתר שנקרא "9 סיבות לא לנסוע". בני המשפחה הפכו גם לכתבים ניידים של אתר "למטייל" ומפרסמים בו את דיווחיהם.
אתר משפחת יהלומי: www.tyul.com
אתר למטייל: www.lametayel.com
הורדת תוכנת סקייפי: www.skype.co.il

כנות, אהבה וחצילים

"תשאלו אנשים מה הדבר הכי חשוב בחיים, מה יגידו?- אהבה. זה מה שרוב האנשים יגידו- אהבה. עכשיו, שלא תבינו לא נכון, אהבה זה אחלה, אהבה זה נורא נעים, אני בעדה, מאחוריה ומצדדיה במאה אחוז, אבל היא לא הדבר הכי חשוב בחיים. אהבה זה רק מקום שני, מדלית כסף. את הזהב לוקחת הכנות", כותבת יעל ורדימון בטור אישי במדור "אוכל והעיר הגדולה", המתפרסם באתר המסעדות 2איט. "זה עלול להפתיע אבל זאת האמת, ואמת יש רק אחת- הדבר הכי חשוב בחיים זאת גברת כנות. עם עצמך. בינך לבינך ואחר כך עם שאר בני התמותה. אחר-כך אהבה. אחר-כך חצילים. על האש. קלויים משני הצדדים. קצת מלח, פלפל, טחינה גולמית, כמה שיני שום וזהו, למקרר". אמא שלה דווקא אוהבת חצילים, אבל אבא שלה לא כל כך. כלומר, כלשונה, "כנות ואהבה זה בסדר אבל חצילים הוא לא אוהב. זה אוונגרד בשבילו". הוא מעדיף מה שהוא מכיר, תפוחי אדמה. "ההורים שלי ביחד יותר מ- 40 שנה. בלי חצילים ועם הרבה תפוחי אדמה, כל מה שנשאר זה כנות ואהבה", היא חותמת.
באתר 2איט יש מדריך מסעדות (4,615 מסעדות, בתי קפה, פאבים וברים בארץ), מתכונים, ביקורות, פורומים, מידע על סדנאות בישול, כתבות וקופוני הנחה.
www.2eat.co.il

מדריך יעדים וצ'ופרים

כפתור "מדריך היעדים" באתר אלדין טרוול מוביל אל מדריך GTA (באנגלית), המאפשר לכל גולש לקבל מידע חיוני על היעד המבוקש: פסטיבלים ואירועים, מזג האוויר, מידע על המטבע המקומי, מפה של האזור ועוד. מוצר אטרקטיבי לא פחות במדריך היעדים הוא קופונים שאפשר להדפיס, בהנחות של 10 עד 15 אחוז באתרי בילוי שונים, מופעים, מסעדות, בוטיקים וספא. למשל: 10 אחוז הנחה על מופע פלמנקו משולב בארוחת גורמה בספרד, 10 אחוז הנחה על קונצרט בארמון שונברון בווינה, או 10 אחוז הנחה על שופינג בחנויות יוקרה בפריז.
אלדין טרוול משווקת דרך האינטרנט ישירות לגולשים חדרים בבתי מלון, דירות ובתי נופש וסיורים ברחבי העולם.
www.aladdintravel.co.il

סיורים קולינריים

באתר "קולינרי ג'רניז" מוצעים מסעות קולינריים בפרובנס (חודש מאי), באנגליה (יוני), באירלנד (יולי), בסקוטלנד (אוגוסט), במרוקו (אוקטובר) ובמקסיקו (פברואר 2005). לפי הכתוב באתר, זה המתכון לחווייה עשירה בטעמים ובלתי נשכחת: שישה-שבעה ימים, חמישה-שישה לילות, עם הדרכה מלאה, בקבוצה אינטימית של שמונה עד תריסר טיילים חובבי אוכל והרפתקאות. לומדים שיטות בישול קלאסיות של האזור, על ידי אשפי מטבח מקומיים, בין השאר בבתי ספר לבישול, ונהנים מטיולים באזור.
מחירי הסיורים נעים בסביבות 4,000 דולר, לא כולל תחבורה, כך שמדובר כנראה בתענוג יקר למדי. אפשר גם להיכנס לאתר, לעקוב אחר המיפרט של הסיורים השונים, ליהנות וירטואלית, ואולי לקבל השראה ורעיונות לסיורים קולינריים עצמאיים.
www.culinaryjourneys.com

וילות ודירות נופש בפלורידה

באתר "פלורידה וילאס" ניתן למצוא וילות להשכרה, חבילות חופשה ודירות, ישירות מהבעלים. הנכסים ממוקמים באזורי החוף (כולל בתים עם רציף לסירה) ובאזורים ובאזור הקיז. אפשר לשוטט באתר ולמצוא הצעות מיוחדות, או להתמקד במקומות מסוימים, כמו קי לארגו, פנסקולה ביץ' או אורלנדו. נוסף על דיור, אפשר גם לארגן דרך האתר רכב להשכרה שיחכה בנמל התעופה וטיסות.
www.villas2000.com


->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef18-4-4.htm

Sarit Perkol internet pages


130