אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 2.5.2004

איי הוואי, שירותים ברחבי העולם, ייעוץ לגבי טיולים בארץ, מסע בקוטב עם כלבי מזחלות, תחרות מוזג הקפה

מרגישים הוואי

סיגלית בר, מחברת מדריך הטיולים "ארצות הברית למשפחות" ומנהלת הפורומים על צפון אמריקה ועל טיולי משפחות באתר למטייל, הוציאה לאור ספר חדש, "איי הוואי האקזוטיים". הספר, שנמכר דרך האתר שלה, כולל מאמרים על איי הוואי השונים, היסטוריה ותרבות, טיפים על אפשרויות בילוי, לינה, תחבורה וקניות, תמונות צבע ומפות. מידע על הספר, תוכן העניינים וקישורים למאמרים של בר על הוואי.
"הוואי היא יעד מושלם לטיול לכל גיל והרכב, החל בזוגות רומנטיים, דרך חובבי הרפתקאות וטבע ועד למשפחות", כותבת בר באתר. "זהו אחד המקומות המגוונים והאקזוטיים ביותר בעולם. בהוואי שילוב של חופים קסומים, יערות גשם שופעי צמחייה טרופית, הרי געש, מפלים, הרים גבוהים וקניונים עמוקים.
הוואי משתלבת היטב בטיול בצפון אמריקה. טיסות רבות יוצאות להוואי מיעדים רבים בכל רחבי ארה"ב וקנדה".
www.bartravel.com/newus/hawaiibook.html

מסע עם כל הנוחיות

בוב קרומוול מטייל ברחבי העולם, ובמקום לצלם רק נופים מרהיבים, או מונומנטים היסטוריים, הוא מתמקד בצילום אסלות, חורי כריעה ובתי שימוש. האתר שלו כולל אסלות נייחות במזרח אירופה, במערב אסיה, במזרח אסיה ובצפון אפריקה. יש לו גם מדור של אסלות ניידות במזרח אירופה, באסיה ובצפון אמריקה, לצד אסלות נייחות-למחצה בארצות שונות. אגף מיוחד מוקדש לבתי שימוש בסגנון העותומני, לבתי שימוש רומאיים ולמחראות מימי הצלבנים ומימי התנ"ך, אותן פגש במסעותיו בטורקיה וביוון.
באתר שלו תמצאו גם אסלות בודהיסטיות, אסלות מהפכניות (כולל זו של ליאון טרוצקי) ואסלות הייטק עתידניות (בית שימוש אוטומטי המופעל על ידי מטבעות, על יד הסורבון, ברובע הלטיני בפריז, ובית שימוש אלקטרוני במלון אינטרקונטיננטל בטוקיו, יפן).
הוא מסביר באתר, שהצילומים הם אך ורק של בתי שימוש במקומות בהם ביקר. אם מישהו מתנדב לשלוח לו כרטיס להוואי, לקניה, להודו או לסין - הוא ישמח לדווח גם משם על סידורי הנוחיות.
www.cromwell-intl.com/toilet

טיול אוהלים באזור ים המלח

בפורום ייעוץ טיולים בפורטל BSH אפשר לשאול שאלות בנושא טיולים ולקבל תשובות מושקעות וממצות, כולל קישורים רלוונטיים, מחירים וטלפונים, ממנהל הפורום, יאיר. אפשר למצוא בפורום, למשל, הסבר של יאיר איך להשוות בין חברות של טיולים מאורגנים, על פי רשימה די ארוכה של פרמטרים. יש גם מאמר עתיר קישורים שימושיים, "מסעות שוקולד מתוקים" - שיטוטים גאוגרפיים בעקבות השוקולד המעודן, על טעמיו השונים, החל במפעלים תעשייתיים בהם ניתן לבקר עם ילדים, ועד מעדניות קטנות ו"שוקולטריות" ברחבי העולם, בעיקר בארצות אירופה המערבית. לדוגמה, העיירה ברילוצ'ה, בצל הרי האנדים, בדרום ארגנטינה, היא אתר עלייה לרגל לאוהבי השוקולד.
בתשובה לשאלה של אורטל בדבר טיולי אוהלים עם פעוטות, וקושיה של רובי בדבר חניון אוהלים באזור ים המלח, יאיר חקר ומצא שבחניונים המאורגנים (עם חשמל, שירותים, מרחצאות וכדומה) המחירים נעים בין 40 ל-100 שקל לראש ליממה, ובחופים הציבוריים (חמי זוהר, עין בוקק) השירותים האלה ניתנים חינם.
www.bsh.co.il

רתומים לכלבי האסקי

צוות של 37 נפשות (שישה בני אדם, 31 כלבי האסקי) יצא למשלחת חקר לימודית בת שישה חודשים, תוך כדי תיעוד ההרפתקאות במלל, בתמונות ובקטעי וידאו, באתר האינטרנט המוקדש למסע "ארקטיק טראנסקט 2004". ניתן להיכנס לנקודות החמות על גבי המפה הווירטואלית שבאתר, או להיעזר בתפריט הטקסטואלי.
המסע התחיל בדצמבר 2003, והוא מתוכנן להסתיים כעבור כ-5,000 ק"מ, בחודש יוני. תוואי הדרך כולל סוגי שטח שונים: טונדרה, אוקיאנוס ארקטי, קרחונים, הרים והאוקיאנוס האטלנטי. מלבד תיאורי ההרפתקאות, יש באתר גם חומרי לימוד רלוונטיים לאזור.
www.polarhusky.com

תחרות מוזג הקפה

ברבבות בתי הקפה בארץ מכינים בין 100 ל-150 כוסות קפה ביום, אבל יש גם מוסדות מצליחים, שמוכרים עד 1,000 כוסות קפה ביום. פרטים אלה ואחרים נכללים באתר האינטרנט שנפתח לקראת תחרות מוזג הקפה - בריסטה, שתתקיים ב-23 במאי במסגרת כנס הקפה השני, יוזמה של איגוד הקפה הישראלי.
תחרות מוזג הקפה - הבריסטה - נהוגה בכל העולם, ובמיוחד באיטליה, ארץ משקה הקפה והאספרסו, שם מתקיימת התחרות הבינלאומית. הפעם תשתתף בראשונה גם ישראל, באדיבות תנובה שף שנתנה את חסותה, והמוזג הישראלי שייבחר יישלח לתחרות הבינלאומית שתיערך בטריאסט ביוני. הטפסים באתר, תאריך אחרון להרשמה - היום.
www.stier.co.il/cafe.htm--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef2-5-4.htm

Sarit Perkol internet pages


151