אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 20.6.2004

הנשמה של ברזיל בצילומים ובמוזיקה, מדריך מקיף לסיני, סיורים בעיר הלבנה, טיולים מותאמים לנכים, נופש לחופי הכנרת


מסע וירטואלי בברזיל

"ברזיל שוכנת על אדמת אמריקה, בחזותה היא פורטוגזית, נשמתה - אפריקנית", נכתב באתר היפה "קנטו דו ברזיל". לפי מחקר של הבנק העולמי, בברזיל ישנו הפער הגדול ביותר בעולם בין עניים לעשירים. מבין 180 מיליון תושביה, כ-24 מיליון חיים בעוני מחפיר ומרוויחים פחות מדולר אחד ביום. אבל האנשים סבלניים, סובלניים ופתוחים, ושפת הגוף שלהם מזמינה. כך כותב הצלם ג'פרי הילר באתר הזה, המוקדש לצילומים של ברזיל.
האתר מלווה במוזיקה ברזיליאית וסוקר מראות של ברזיל על פי אזורים שונים, בליווי קריינות אנגלית. הכנה נהדרת לקראת ביקור בברזיל, או תזכורת נעימה למי שביקר.
www.hillerphoto.com/brazil

מדריך לטיולים ולצוללים בסיני

חברת "ימבטבע", המתמחה בטיולי מדבר, בצלילות ובמלונאות, פועלת במצרים ובחצי האי סיני משנת 1992. באחרונה השיקה החברה את "המדריך השלם לסיני", עם מידע, כתבות, המלצות, קישורים, תמונות ומועדון חברים בהתהוות- הכל חינם. באזור המידע הכללי תמצאו פרטים על מסוף טאבה, על תחבורה ותקשורת, על טלפונים לשעת חירום. באזור הטבע תמצאו מידע על טיולים ועל אטרקציות בטבע. במדור הספינות יש מידע על שארם, ומדור האטרקציות נחלק לנושאים כמו "גמלים", "טרקטורונים", "שיט" ו"שנורקל". בנוסף, יש מידע על מלונות באזור, על חושות ועל בילויים - מסעדות, פאבים, מועדוני לילה וקאזינו.
אזורים נרחבים באתר מוקדשים לאתרי צלילה בסיני ולמועדוני צלילה בטאבה, נואיבה, דהב ושארם, כולל כתובות ופרטי התקשרות.
www.sinaisite.co.il

נופש והישרדות לחופי הכנרת

באתר של חופי דוגל, המרכז מידע על מיתקני מים, חופים, אירועים, צימרים וחבילות נופש בצידה הצפון-מזרחי של הכנרת, תמצאו שפע של מידע תיירותי על הלונה גל ועל שאר האטרקציות המקומיות, לצד מפת הגעה. תוכלו לקרוא על מיני ספורט ימי באזור, על אתרי קמפינג ועל לינה. בין השאר, מוצעת חבילת נופש ואירוח אירועים מסוג "אינטימי על המים" בחוף דוגית, ויום כיף עם קיאקים, סירות פדאל וברביקיו.
במדור "אתגר" מרוכז מידע על המכללה לאתגר, במסגרתה מועברות סדנאות טיפוס וגלישה, בניית רפסודות, חתירה וניווט, בישול בתנאי שטח, הישרדות ועוד, ברמות שונות, למבוגרים ולצעירים.
www.dugal.co.il

טיולים בשפת הסימנים

חברת "ישראל לכל", המתמחה בתיירות לאנשים בעלי צרכים מיוחדים (בעלי מוגבלויות פיזיות, חושיות ונפשיות), מציעה טיולים לתיירים לקויי שמיעה, עם הדרכה בשפת הסימנים או בהגברה ועם חדרי מלון מותאמים במיוחד (למשל, תרגום קולות אזהרה והשכמה לסימני אור ולוויברציות). לתיירים לקויי ראייה מוצעים טיולים בשילוב חוש המישוש, חוש הטעם וחוש הריח, נוסף על חוש השמיעה. מוצעת גם הדרכה מיוחדת, הכוללת אבזרי הדגמה. כן אפשר לשכור דרך החברה כלי רכב מותאמים במיוחד לנכים.
בגלריה שבאתר יש מידע על הפעילויות השונות ומחירון. באזור הגלריה שבאתר אפשר לראות, למשל, איך עוזרים לילד בכסא גלגלים ליהנות מפעילות אתגרית. עם זאת, אתר האינטרנט עצמו אינו מאוד נוח, מבחינת נגישות.
www.israel4all.com

סיורים בעיר הלבנה

באתר "עיר לבנה", המוקדש לתל-אביב, ניתן לערוך באמצעות העכבר סיור ב-360 מעלות בתערוכה "לגור על החולות" המוצגת בביתן הלנה רובינשטיין במוזיאון תל-אביב. התערוכה מוקדשת להתפתחות האורבנית של תל אביב בשנות ה-30 וה-40 לסגנונות האדריכליים שהיו רווחים בתקופה ההיא - בעיקר הבאוהאוס.
במדור "היסטוריה" באתר יש ציר זמן, משנת 1909 עד היום, ואפשר לסייר לאורכו. ניתן לסקור דרך האתר ציוני דרך שונים בתל אביב הקטנה של פעם, לקרוא על הבתים המפורסמים ביותר ולקבל המלצות למסלולי סיורים לכיכר דיזנגוף ולשדרות רוטשילד, כולל מפות, צילומי אוויר ותמונות. האתר נבנה לרגל אירועי הכתרתה של תל אביב על ידי אונסק"ו כעיר לשימור מורשת עולמית.
www.white-city.co.il

--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef20-6-4.htm

Sarit Perkol internet pages


146