אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 22.8.2004

טיולים במערב הפרוע

Legends of the Old West

היכן הסתובבו פורעי החוק האגדיים, מה הסיפור של השריפים המפורסמים מהמערב הפרוע, איפה טמונים אוצרות עתיקים ואילו עלילות התרחשו בסביבות "כביש 66" - אמריקנופילים חובבי המערב הפרוע ימצאו אוצר בלום באתר "אגדות של אמריקה".

"אולי נולדתי בתקופה הלא נכונה, ואולי אני סתם נשמה עתיקה", כותבת קאתי וויזר, מקימת האתר, "אבל תמיד הייתי נוסטלגית. אני מחפשת תשובות במוזיאונים, בעיירות רפאים, בספריות, בבתי קברות, בקצת פולקלור של המקומיים, ומרכיבה תמונה של העבר. רק אז, הרפתקת המסע שלי מושלמת".

האתר של ווייזר פונה אל מטיילים שאוהבים לתבל את הטיולים שלהם במעט היסטוריה, ואל חובבי מערבונים השמים את פניהם לטיול במערב הישן של ארצות הברית. היא מתמקדת ביעדים עשירי היסטוריה, כמו מכרות זהב ועיירות רפאים בקולורדו ובניו-מקסיקו, לצד אבני דרך בחייהם של סלבריטאי המערב הפרוע. אפשר לגלוש באתר על פי נושאים (דמויות היסטוריות, אגדות של המערב הפרוע, פושעים, אוצרות וכדומה), או על פי יעדי טיול מתוכננים: אריזונה, קליפורניה, קולורדו, קנזס, מיזורי, מונטנה, ניו-מקסיקו, אוקלהומה, דרום דקוטה, טקסס, וויומינג. מדור מיוחד מוקדש לדרכים עם נופים מרהיבים במיוחד.

המתעניינים בג'סי ג'יימס, למשל, ימצאו, נוסף על סיפור חייו המפורט של הגיבור המיתולוגי, ציר זמן של עלילותיו, אטרקציות הקשורות בו במדינת מיזורי - מוזיאון הבנק בעיר ליברטי, מוזיאון בית ג'סי ג'יימס בסיינט ג'וזף עם סיכת העניבה שענב ביום בו נהרג וקליע שסולק מריאתו הימנית ותבנית גבס של גולגלתו עם נקב קליע מאחורי אוזן ימין, וכן בית החווה, שאמור להיות רדוף רוחות, והקבר שלו בקירני, מיזורי.

מלבד סיפורים היסטוריים מפורטים (באנגלית) ותמונות עתיקות, משולבות באתר גם המלצות למקומות לינה מיוחדים, פונדקים ואטרקציות שונות. למשל, מלון "אלמס" ההיסטורי באקסלסיור ספרינגס, מיזורי, שמשך אליו בתקופת היובש גנגסטרים מפורסמים, בהם אל קאפונה. קאפונה, שהיה מלווה תמיד בשומריו החמושים, נהג לנהל שם ערבי שתייה והימורים, ופעם סידר בשורה את כל העובדים ונתן לכל אחד טיפ דשן של 100 דולר (לא לדאוג - אין להניח שהם מצפים לנדיבות כזאת גם מכם).

אגדות של אמריקה: www.legendsofamerica.com


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef22-8-4.htm

Sarit Perkol internet pages


122