אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 4.7.2004

לכבוד יום העצמאות של ארצות הברית, אתרים אמריקניים בכיף

לגלות את הערים

אתר "גלו את העיר שלנו", שנקרא בשם חיבה "דוט", על פי ראשי התיבות באנגלית של שם האתר, מכיל מידע ממוקד ועדכני על טיולים וקניות בערים שונות בארצות הברית: מגורים, מסעדות, אטרקציות תיירותיות, חנויות המתמחות בפריטים ספציפיים, אירועים, מזג אוויר, בילויים ומפות. אל כל אלה ניתן להגיע באמצעות מנוע חיפוש אחד קטן, באתר הניזון ממידע שמועבר מהערים ומבתי העסק עצמם. אפשר לבחור באופן טקסטואלי בעיר או מדינה, או ללחוץ על המדינה המבוקשת על גבי המפה הווירטואלית.
www.discoverourtown.com

ניו-יורק מתחת לאדמה

הצלם סטיב דאנקן, בעל האתר "אנדרסיטי" (מתחת לעיר), קורא לעצמו "היסטוריון מחתרתי בגותהאם". באתר הזה, הצבוע בשחור, כראוי לאתר גותי, מציג דאנקן את ההתרשמויות שלו מן האזורים הפחות ידועים של התפוח הגדול. הוא לוקח את מצלמתו אל מערכת הרכבת התחתית של ניו-יורק, תופס מראות מתוך מנהרות, מרהיב לשוטט בתעלות הביוב של העיר, צולל לתוך הקרביים של תחנת גראנד סנטראל - וגם מבקר באתרים נידחים מעל הקרקע, כמו זירת היריד העולמי של 1964.
לצילומים מתלווים סיפורים ומידע על העיר, לצד טיפים כיצד תארגנו לעצמכם הרפתקה אורבאנית מסעירה (רמז: יש להצטייד בפנס, בחוצפה ובמידה רבה של אומץ).
www.undercity.org

מסע בין חביות בירה

מילווקי, וויסקונסין, העיר בה גדלה גולדה מאיר, הוכתרה בשעתה "בירת הבירה של העולם", שכן ממנה יצאו השמות הגדולים בתולדות המבשלות: שליץ, פאבסט, מילר ואחרות. באתר "תולדות הבירה" תמצאו אוסף גדול (באנגלית) של מאמרים ועובדות בנושא הבירות האמריקניות והמבשלות הוותיקות בארצות הברית. יש שם מידע כרונולוגי על מבשלות השיכר, מאמר על "ברוני הבירה" האמריקנים ממוצא גרמני, ההיסטוריה של פרסומות לבירה בטלוויזיה, מאמר מלומד על הקדושים הפטרונים של הבירה ואת המתכון האישי של ג'ורג' וושינגטון לבירה.
יש באתר כתבה בחמישה חלקים על מלך הבירה אדולפוס בוש, אפשר לערוך ביקור וירטואלי בחורבות הקסומים של מבשל הבירה הראשונה של טקסס ולעיין ביומנו של ג'ון שניידר, יצרן בירה מהמאה ה-19. מי שרוצה יכול גם לעיין בשאלות הטריוויה ולהתרשם מגלריית התמונות ההיסטוריות וגלויות בנושא בירה.
www.beerhistory.com

המדריך המקוצר לארצות הברית

באתר של הוצאת שטיינהרט קציר תמצאו, בחלק המוקדש לארצות הברית, מידע כללי עליה ומפה, וכן מידע ספציפי בעברית על ערים מרכזיות: אורלנדו, אטלנטה, בוסטון, דאלאס, יוסטון, וושינגטון די.סי, לאס וגאס, לוס אנג'לס, פילדלפיה, שיקגו, סאן פרנסיסקו, ניו-יורק, נאשוויל ועוד.
בשטח המוקדש לכל עיר יש מפה כללית בעברית, תעודת זהות והיסטוריה, המלצה מתי כדאי לנסוע, פעילויות, מידע תחבורתי, מקומות שמחוץ למסלול התיירים השחוק ומקומות שחובה לראות.
www.haolam.co.il/dest/nam/usa.shtml

המבורגר, בוריטו ופיצה הכי הכי

"וושינגטון פוסט" פרסם לא מכבר המלצה על חמש המזללות הטובות ביותר בעולם, מתוכן שלוש בארצות הברית.
בלוס אנג'לס, אם רוצים צ'ילי-ברגר הגון, כדאי ללכת אל "טומי'ז". צ'יזברגר פיקנטי כפול עולה שם כ-2.75 דולרים וצ'יפס גבינה עולים 2.20 דולרים.
טומי'ז: www.originaltommys.com
בפניקס, אריזונה, כדאי לבחור ב"בלו בוריטו" ולטעום בוריטו צ'יקן פאהיטה (5.69 דולר).
בלו בוריטו: www.blueburrito.com
בניו-יורק, ההמלצה היא על הפיצה של ג'ון, בנוסח ניו-יורק, העשויה על גחלים. המחיר מתחיל ב-12 דולר לפיצה קטנה בלי תוספות. הפיצריה המקורית של ג'ון שוכנת ברחוב בליקר 278 בווסט וילג' מאז שנת 1929, ויש עוד סניף באפר איסט סייד (408 E רחוב 64) ובמרכז העיר (260 W רחוב 44).


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef4-7-4.htm

Sarit Perkol internet pages


255