אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 6.6.2004

מסע אופניים וסירה מקנדה לרוסיה, טיולי ספרים, פרסום תמונות מטיולים, מסלולי טיול בנגב ופורטל יין עברי

מוונקובר למוסקבה, בלי דלק

Vancouver to Moscow on human energy

צמד הרפתקנים קנדיים, קולין אנגוס וטים הארווי, ועמיתתם הרוסיה, אוליה ארטמיבה, יצאו בשבוע שעבר למסע של 18,000 ק"מ - בלי להשתמש בכלי רכב הצורכים דלק. "ונקובר למוסקבה בכוחות אנושיים", זו הסיסמה המתנוססת בראש האתר שלהם, בו ניתן לקרוא על מטרות המשלחת, לראות מפות ותמונות ולעקוב אחר התקדמותם.
הכוונה היא לחצות את ימת ברינג לתוך סיביר, בלי מנועים, רק עם אנרגיה שהם מסוגלים להפיק בכוחות עצמם, על ידי דיווש, החלקה ומשוטים. הם מתכוונים לתעד את המשלחת ולגייס כספים לקרן דייויד סוזוקי - ארגון שנאבק בשינויים האקלימיים. 3,500 הק"מ הראשונים יהיו באופניים, אל נהר יוקון ליד פיירבנקס, במרכז אלסקה. משם הם יחתרו 1,600 ק"מ לימת ברינג ואז ימשיכו לחתור משפך נהר יוקון, על פני 400 ק"מ באוקיאנוס, עד סיביר. משם ימשיכו לחתור בסירה לאורך 500 ק"מ של חוף עד עיר הנמל אנאדיר, יחד עם חברתם הרוסיה. משם ימשיכו 800 ק"מ במזחלות שלג ומגלשי סקי, עד שתנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו להם להשתמש שוב באופניים. בסיביר, קטע של 800 ק"מ יתנהל באופניים שיותאמו לנסיעה על פני פסי הרכבת. המסע יסתיים במוסקבה במאי 2005.
www.vancouvertomoscow.com

מסע בין חנויות ספרים

בעולם בו קניונים נחשבים אטרקציה תיירותית לכל דבר, בא אתר "תיירות חנויות ספרים" ומציע אלטרנטיבה אינטליגנטית יותר - ביקורים בחנויות ספרים עצמאיות ברחבי ארצות הברית.
האתר הזה, ביוזמת סופר ומורה מפנסילבניה, לארי פורצליין. הוא מארגן סיורים כאלה ומסביר באתר מדוע טיולים לחנויות ספרים יכולים לזרות אור חדש על עיר מוכרת, או להיות דרך נחמדה להתרשם מעיר זרה. שלא לדבר על המזכרות הנפלאות שנשארות על מדפינו - ובראשינו - מטיולים שכאלה. למשל, ב-12 ביוני יש סיור ספרים מאורגן בגריניץ' ווילג', ניו-יורק, כולל הרצאה, סרט ("יש לך הודעה", עם מג ראיין וטום הנקס, שעוסק בחנויות ספרים) וארוחת ערב, תמורת 99 דולר. וכמובן, יש בינינו תולעי ספרים, שזו ממילא הדרך היחידה שלהם להכיר ערים חדשות, והם מתבייתים ישר על חנויות הספרים באופן עצמאי.
www.members.aol.com/bookstoretourism

כדור של אדמה

אתר "כדור של אדמה" מציע לכל טייל לפרסם באינטרנט חינם תמונות מהטיולים שערך, רשמי מסע, יומנים, סיפורים, עצות ומפות. חברים ובני משפחה יכולים לעקוב דרך האתר אחרי המסעות שלכם, לראות את הדברים דרך עיניכם ולקבל הודעות אוטומטיות בדואר האלקטרוני על עדכונים. אפשר להשתמש באתר הזה (הכתוב אנגלית) גם כדי לקבל רעיונות לטיולים, או סתם להשוויץ בתמונות שלכם.
האתר מציע לדפדף על פי יבשות, או לקרוא יומני מסע נבחרים. אהרון אולין, למשל, מטייל בניו-זילנד, מריסה לואי מטיילת בכרמל-און-ד'ה-סי בקליפורניה, ואלאסדיר ארתור מטייל באלברום, נורבגיה. מי שמתעניין באזור מסוים, יקבל תוך קריאת היומן הפניות ליומני מסע נוספים המתמקדים בו.
www.ballofdirt.com
אתר ישראלי, "עקרב", שמציג בין השאר תמונות של מטיילים, על פי ארצות:
www.akrav.org

מסלולי טיולים בנגב

באזור הטיולים באתר של מדרשת שדה בוקר יש מידע על בית ספר שדה, מסלולי טיול (גן לאומי עין עבדת, העיר הקדומה עבדת, שבטה, ניצנה ובארותיים, מצפה רמון, נחל לוץ, המכתש הגדול, המכתש הקטן ועוד), טיולי אופניים, טיולים שנתיים, פעילויות ואתרים. באזור האירוח תמצאו מידע על לינה והסעדה, ואפשר להזמין מחירון בדואר האלקטרוני. באזור הלימודים שבאתר יש מידע על הערים הקדומות בנגב ועל צמחי מרפא מקומיים, חידות ופעילויות הקשורות בבולי הנגב.
www.boker.org.il

אתר לחובבי היין

באתר "יינות ישראל" תמצאו את רשימת כל יקבי ישראל, מסודרים לפי אותיות הא"ב או על גבי מפת הארץ. יש באתר גם מאמרים וחדשות בנושא ענבים, כרמים ויין, היסטוריה, דירוגים והמלצות. כן תמצאו באתר זה מידע על קורסים, סדנאות, ירידים וכנסים בנושא יין. עוד באתר: חנויות לממכר יין, ציוד ושירותים, פורומים על יינות ויצרני יין בארץ ובעולם ולוח מודעות. במדור "תרבות והווי" תמצאו מידע על טיולי יין בארץ.
www.israelwines.co.il

--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef6-6-4.htm

Sarit Perkol internet pages


124