הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 13.3.2005

יומן ריקוד

אתר אלגנטי ומושקע בטכנולוגיית פלאש, מטעם מרכז קנדי לאמנויות הבמה על שם מרתה גראהם, מציג בצורת יומן את האופן בו רקדנית מתפתחת במסגרת הלהקה: התפקידים שלה, הכוריאוגרפיה, תולדות הלהקה ועוד. האתר נפתח במעין אימייל שכותבת ג'ורדי קנדינסקי, עם חדשות מסעירות לחברים שלה - "אני החברה הטרייה ביותר בלהקת המחול מרתה גראהם!!!!!" וליתר ביטחון, ג'ורדי מזכירה שמרתה גראהם נחשבת "אם המחול המודרני" והלהקה שלה, שהוקמה לפני כ-80 שנה, היא להקת המחול המודרני הוותיקה ביותר בעולם. אחר כך היא מזמינה אותנו לחטט בארונית שלה, לצפות בקטעי וידאו של מחול ולקרוא עליה.
www.artsedge.kennedy-center.org/marthagraham

פירוש רש"י

חידושים באתר השימושי של "סנונית", המרכז מאגרים של ספרות קודש (תנ"ך, משנה, תוספתא, תלמוד ירושלמי, תלמוד בבלי, ומשנה תורה להרמב"ם): אפשר לשמוע את הטקסט מוקרא על ידי קריין, אפשר לקבל פירושי רש"י ומצודות ואפשר לקבל תרגום ממילון עברי-אנגלי. האתר מציע קישורים הדדיים בין הטקסט המקראי לבין ספרי קודש אחרים בהתאם לאיזכורים המופיעים בגוף הטקסט המקורי. כך למשל יכול המשתמש לקבל רשימה של מקורות שונים המאזכרים פסוק מסוים בתנ"ך. יש במאגרים גם כלי חיפוש מתקדמים.
kodesh.snunit.k12.il

השכלה אולימפית

עמותת מרכז לחינוך והשכלה אולימפיים עם מגמה ספורטיבית-הומניסטית הוקמה בידי ספורטאים ומומחי חינוך בתחילת 2004, במטרה לשתף ילדים ונוער בערכים ובאידיאלים של התנועה האולימפית והמשחקים האולימפיים. מומחי המרכז הכינו פרויקט לימודי מתודי. הפרויקט כולל, בין השאר, חומר עזר להרצאה "ברוכים הבאים לעולם האולימפי", שיעזור לספורטאים, אלופים וזוכי המשחקים האולימפיים, אלופי עולם ואירופה, מאמנים ומורים לספורט להכין ולהעביר הרצאות בנושא; ספר הלימוד הראשון מסוגו בארץ לידע האולימפי "ההשכלה האולימפית שלך"; חומרים והמלצות מתודיות למורים לספורט בנושא יסודות הידע האולימפי; וקורס מיוחד לחינוך אולימפי "הסוגיות האקטואליות של התנועה האולימפית המודרנית" , שמיועד לסטודנטים במוסדות להשכלה ספורטיבית. באתר יש גם קישורים לעולם האולימפי וסרטים של אתלטים ישראלים (בינתיים רק אלכס אברבוך, מינכן 2002).
www.olympic-edu.org

חדשות בעדשות

ד"ר דורית אורפז, רופאת עיניים מומחית בעדשות מגע ומנהלת המרפאה לבריאות העין ברמת-גן, מביאה באתר החדש שלה מידע מקיף על עדשות המגע החדשות ביותר, למי הן מתאימות וכיצד הן פועלות. באתר נכתב על עדשות "אורתו קיי", שאמורות להוות תחליף לניתוח הלייזר השנויים במחלוקת: "העדשות מורכבות רק בזמן השינה בלילה, ניתן לישון איתם ללא הפרעה, בניגוד לעדשות מגע רגילות, כיוון שהן עשויות מחומר המאפשר חדירות גבוהה מאוד של חמצן לקרנית. העדשות מתקנות את הראיה תוך כדי שינה, זאת על ידי יצירת לחץ עדין על שכבת הדמעות ובאמצעותה על הקרנית". בנוסף, מציעים את שיטת "מונו-ויז'ן", למי שרוצה להתגבר על משבר גיל ה-40 בעיניים: "מתאימים לעין אחת עדשת מגע עם המספר המלא למרחק ולעין השנייה את עדשת המגע עם המספר המתאים לקריאה. השיטה מבוססת על העובדה שהמוח האנושי מסוגל לבצע מיזוג של התמונות משתי העיניים בזמן ששתיהן פקוחות, כך שניתן לראות טוב גם לרחוק וגם לקרוב".
www.dr-orpaz.com

מוזיאון הגזר

הביקור באתר מוזיאון הגזר העולמי הוא חווייה כתומה. האתר, שהוקם על ידי "גזרופילים" מושבעים, כולל כל מה שאפשר לרצות לדעת על הכתום-הכתום הזה, שניחן בכמות הגדולה ביותר של ויטמין A מכל הירקות: החל מתולדותיו, דרך הערך התזונתי שלו ועד דרכי הגידול ופריטי טריויה שונים. הידעתם, למשל, שיש סוכריות גומי בטעם עוגת גזר? או שאורכו של הגזר הארוך ביותר הוא 5.14 מטרים? ושבמקור גידלו גזרים כתרופה, לא כמזון? אזור חביב במיוחד הוא זה המוקדש לאוהבי גזר שאוספים כל מיני פריטים עם גזר: צלחות, קנקני תה, מחזיקי מפתחות, מגנטים למקרר, פותחנים, סכינים, כתובות קעקע ואפילו תכשיטים.
website.lineone.net/~stolarczyk

קשקושים:

זכרונות מקוללים

משחק "סיימון" בדרך כלל משמש לתרגול זיכרון של צבעים וצלילים. המשחק הווירטואלי הזה בוחן את הזיכרון בקללות בשלל שפות, כולל עברית (רמה של "יא מוצץ", "חת'כת חרא", "בן זונה" וכדומה). תודה לעמית.
www.diyjoe.pwp.blueyonder.co.uk/simonswears.html

חי, צומח, דומם

בדף הזה מוצגות כמה תמונות יפות, וצריך לסמן מה מצולם בכל אחת מהן - חי, צומח, או מינרל. נשמע פשוט? זהו, שלא.
www.modestypanel.com/whatisit

אירועי רשת:

יום א' 13.3

* אלישבע פרידמן, יועצת נישואין, תתארח בפורום לא כלה דרכנו, פורום הרווקים והרווקות של כיפה.
http://www.kipa.co.il/community

* ח"כ איתן כבל, יו"ר סיעת העבודה, יתארח ב-16:00 בפורום "איכות הסביבה" של NRG בעניין חקיקה בנושא איכות הסביבה.

* ח"כ אילן ליבוביץ' מ"שינוי" יגיע ב-17:00 לענות לשאלות הגולשים live ב- blogtv.
forums.tapuz.co.il/shinui

* רן לוי וציקי לאבין מערוץ "מוזיקה 24" יתארחו ב-19:00 בווידאו צ'ט של וואלה.

יום ב' 14.3

נעמי וולפסון, ראש אגף הדרכת כלות חילוניות בארגון רבני צהר, תתארח בפורום הורות ומשפחה של כיפה.

יום ג' 15.3

בשעה 18:00 יתקיים שידור ראשון ומיוחד ב-blogtv של אירועי יום ההתרמה לילדים נזקקים, בהשתתפות אמנים.
blogtv.tapuz.co.il

יום ד' 16.3

* אסף פדרמן, יו"ר עמותת תודעה, יתארח ב-21:00 בפורום רייקי ומדיטציה וידבר על ויפסנה.

* שמירה אימבר תתארח ב-17:00 בווידאו צ'ט של וואלה.

יום ה' 17.3

ההומאופטית שירה רובינזון-שריון תתארח ב-9:00 בפורום הריון ולידה של תפוז.

חרם צרכנים ענק על כל חברות הסלולאר

במחאה ציבורית נגד "התעללות המחירים של חברות הסלולר" יתקיים ב-4.4 חרם בן יממה, מיום ראשון בחצות עד צאת יום שני. פרטים נוספים באתר החרם:
www.herem.area.co.il

כף לחיים

artistic wooden spoons by Shlomi Shabat

באתר של MSN מוצגות כפות עץ אמנותיות, שיצרו אמנים, ספורטאים ואישי ציבור. הכפות מוצעות במכירה פומבית, וכל הכספים שייאספו יועברו לילדים בסיכון המקבלים טיפול וסיוע בוויצ"ו. פרויקט "תנו כף לחיים" הוא יוזמה משותף של "טלעד" ושל מוזיאון הילדים בחולון. המכירה תימשך עד 17 במרץ.
msnshops.co.il/SpoonsCategory.asp

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar13-3-5.htm

Sarit Perkol internet pages


139