הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 17.4.2005

אסימון - מגזין נשים מקוון

"אסימון", אתר הנשים החדש, מכיל חדשות ומאמרים הקשורים באשה, יוזמות עסקיות וצרכנות, ערוץ תרבות עם גלריות אישיות ומדור כתיבה יוצרת, ערוץ סגנון חיים ובריאות ובמה לדעות, סאטירה וסיפוריים אישיים של נשים.
כפי שנכתב באתר, האוריינטציה שלו היא עסקית, אך יש לו גם ייעוד חברתי ותחושת שליחות. המטרה היא ליצור רשתות תקשורת בין נשים, תשתית לעידוד ותמיכה בפעילות נשים, עידוד נשים למעורבות עסקית ופרסום מרוכז של מידע בענייני נשים. לקראת פסח יש באתר תחרות מתכוני לקינוחים כשרים לפסח (אפשר לשלוח עד 17.4 בחצות), כתבה על טיולים לפסח והמלצות לעריכת שולחן חג.
דנה שגב מדווחת על ניסוי בפסטיבל המדע באדינבורו, שמנפץ את המיתוס בדבר האינטואיציה הנשית. נורית הדרי מדווחת על ערב "הכסף הפמיניסטי", המקבילה הרדיקלית פמיניסטית לערב "טאפרוור". נועה ברנשטיין כותבת על כלי שפיתחה רונית לב ארי לנבא סיכון פוטנציאלי של אשה מצד בן זוגה בעת פרידה - ולמנוע את האסון הבא.
www.asimon.co.il


קידום נשים בקיבוצים

היחידה לקידום נשים בקיבוצים, הפועלת במסגרת התנועה הקיבוצית, השיקה אתר הכולל מידע רב בנושאי זכויות נשים עובדות, יזמות עסקית כמנוף להעצמה נשית, התמודדות עם פערי שכר בקיבוץ בין נשים לגברים, זכויות נשים חד-הוריות, בריאות האשה, קישורים לארגוני ייצוג נשים ומוקד סיוע אינטראקטיבי בענייני הטרדה מינית. באתר גם מידע על מטרותיה של היחידה וכיצד ליצור קשר עם אנשיה.
www.kibbutz.org.il/nashim

מרתון מתכונים לפסח

חמדה ואיה ריכזו באתר המתכונים שלהן אוסף של יותר מ-250 מתכוני חג, הכל כשר לפסח. יש גם מתכונים לחרוסת ולחזרת, לחמניות ותחליפי לחם.
www.matkonim.net/hagim/Pessach.html

טאפטים של יופי

איציק גור מזמין אתכם לקטוף רקעים למחשב ושומרי מסך באתר שלו. לאתר עיצוב ייחודי, והוא נחלק לתמונות יפות בשני תחומים: טבע ובחורות. נשרים על רקע שדה חמניות מקסים, תוכים, דגים, חתולים וחיות פרא, לצד יפהפיות בביקיני ובחוטיני - ובלעדיהם (אגף למבוגרים בלבד).
www.Itzik-Gur.com

תזכורת לגלולה

כמה פעמים קרה ששכחת לקחת את התרופה החשובה שנתן הרופא, את הגלולה למניעת הריון, ויטמינים או אנטיביוטיקה? אתר גלולה.קום מציע לנרשמים תזכורות sms רפואיות ופרה-רפואיות ישירות למכשיר הסלולרי, בשעה הרצויה, לכל סוגי התרופות, גלולות, תכשירים והויטמינים השונים. השירות ניתן במחיר 50 אגורות להודעת sms.
weather.glula.com

לילדים יש הפרעות אכילה? תמיכה להורים

בתפוז הושק באחרונה פורום תמיכה להורים, שילדיהם סובלים מהפרעות אכילה מכל הסוגים. יש בפורום קישורים לאתר של "אביב", ארגון ישראלי להפרעות אכילה, ולאתר סהר - סיוע והקשבה ברשת.
www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/anashim.asp?forum=1265

מסע בין כוכבים

אתר "פלזמה", היוצר חיבורים ויזואליים אסוציאטיביים בין זמרים ולהקות, שינה את שמו ל"לייב פלזמה", ועכשיו הוא מוסיף לעולם האסוציאציות המקוון הזה גם סרטים. בוחרים סרט כלשהו, ואפשר לראות איזה סרטים "מחוברים" אליו: לפי שם הסרט, לפי שם השחקן, או לפי שם הבמאי. liveplasma.com

מי נולד יחד איתי?

אתר ותיק מאוד, "ימי הולדת מפורסמים", מאפשר לנו לדעת אילו אנשים מפורסמים נולדו ביום בו נולדנו. ליד כל שם מפורסם יש לינק לתמונות שלו ביאהו (ואם הוא צייר מפורסם, כמו Escher, שנולד יחד איתי - ליצירות שלו), מספר האתרים שיאהו מצא על כל אחד מהמפורסמים וקישור ישיר לתוצאות החיפוש. ניתן לחפש באתר לפי שמות, לפי תאריכים ולפי שנים, ויש גם מרכז למשלוח אגרות ברכה וירטואליות, "מכונת זמן", "שעון קוסמי", "היכל מראות" ועוד שלל צעצועים. famousbirthdays.com

מצגות במתמטיקה ובאלגברה

יאיר ושרה גרז'וטיס, הוא סטודנט לניהול ומדעי המחשב, היא מורה למתמטיקה, מציעים חינם באתר G-Math כלי עזר לתלמידי תיכון, בכל רמה הנדרשת להצלחה במבחני הבגרות במתמטיקה. באתר יש מצגות ודפי עבודה במתמטיקה, באלגברה, בטריגונומטריה ועוד.
www.g-math.co.il

אירועי רשת:

יום א' 17.4

15:30 - נחמה רונן תשוחח עם הגולשים על תאגיד המחזור בפורום איכות הסביבה.

יום ב' 18.4

16:00 רני יקיר מהמרכז לנפגעי תקיפה מינית יתארח ב-NRG.

16:00 - איילת שני ("ערב טוב עם גיא פינס", "רייטינג") תדבר על הטור החדש שלה ב"לאשה" בפורום אורחי בידור ותרבות.

יום ג' 19.4

15:00 - העיתונאי והסופר ישראל סגל ידבר על ספרו "וכי נחש ממית" בפורום דתיים-חילוניים.

16:00 - דודי לוי והכלבה לולו יתארחו בנושא מוזיקה ואהבה.

יום ד' 20.4

20:00 - נורית אלפנבוים מהמרכז לאינטליגנציה רגשית תתארח ב-NRG בנושא החזרה למחשבה טבעית.

עצומה נגד עישון במסעדות וברים

המרכז הגסטרונומי "על השולחן", בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, פתח בקמפיין החתמה על עצומה, הקוראת לשר הבריאות דני נוה לחוקק לאלתר חוק האוסר באופן מוחלט על עישון בתחומי מסעדות, ברים, בתי קפה, בתי מלון ושאר מקומות בילוי ציבוריים. העצומה, המתפרסמת באתר "על השולחן" www.hashulchan.co.il, עוררה תגובות רבות מצד גולשים וחתמו עליה כבר מאות אנשים. לינק לעצומה ניתן למצוא גם באתר האגודה למלחמה בסרטן www.cancer.org.il. במכתב המופנה לשר נכתב, כי המגמה העולמית (ניו יורק, אנגליה, אירלנד, איטליה ועוד) תגיע גם לישראל במוקדם או במאוחר, כך שאין להתעכב עוד בחקיקת החוק. החקיקה הקיימת, המחייבת חדר עישון נפרד ומאוורר, אינה יעילה ואינה ניתנת לאכיפה במסגרת החוק הקיים. המצב בעולם מוכיח, כי גם במקומות בהם נאסר העישון על המבקרים, לא נפגעו העסקים מבחינה כלכלית וחיי הלילה ממשיכים לשקוק כסדרם. בעקבות העצומה הוחלט במערכת "על השולחן" להקים את "מועדון המאפרות הנקיות" – רשימת המסעדות הנקיות מעשן בישראל. כן מובאות באתר תגובותיהם של בעלי המסעדות והסיבות שהביאו להחלטתם למנוע עישון במסעדותיהם.

למען רן אדר

פורום המתנדבים/ות בפורטל BHS לשוויון זכויות ולצדק חברתי התגייס להצלת חייו של לוחם השייטת רן אדר, יוצא שייטת בעל עיטור העוז וצל"שים, שחלה בסרטן המעי הגס, ככל הנראה כתוצאה מצלילותיו באזור נחל הקישון. בבית חולים "סיינט ג'ורג'" בגרמניה קיימת שיטת טיפול רפואי שיכולה להציל את חייו (טיפול שכזה כבר הציל צוללים שהיו במצב דומה). הטיפול כרוך בתשלום נכבד, והמדינה אינה מאשרת את החזרי הטיפול והנסיעה.
התרומות נאספות בחסות ובעזרת עמותת "אנשי הדממה", שהינה עמותת לוחמי חיל הים אשר נפגעו בעקבות פעילותם הצבאית באזור הקישון. מספר העמותה: 580382869. מספר חשבון הבנק של העמותה לתרומות: 333144. בנק הפועלים, סניף 612 בנתניה.
כתובת למשלוח צ'קים: ת.ד. 1969 רמת השרון 47100 , עבור רן אדר (את הצ'יקים יש לרשום לפקודת עמותת אנשי הדממה עבור רן אדר) לקבלת קבלה על התרומה נא לשלוח פקס למספר: 09-8324251. יש לציין בתרומה כי התרומה מיועדת עבור רן אדר , את סך התרומה, שם התורם וכתובת למשלוח הקבלה. הקבלה המוכרת חלקית במס (בהתאם לחוק העמותות).

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar17-4-5.htm

Sarit Perkol internet pages


117