הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 20.2.2005

הכי הכי:

גוגל מדבר

למה להתאמץ לקרוא את התוצאות של גוגל, אם אפשר לשמוע אותן מדוברות, בקול גברי או נשי? טכנולוגיה בשם Speegle עושה בדיוק את זה. ממלאים את תיבת החיפוש במונח הרצוי, בוחרים באיזה קול רוצים לשמוע את התוצאות ולוחצים על כפתור החיפוש. הקול מונוטוני, אבל מתרגלים. לדילוג לדף התוצאות הבא, לוחצים על "N" במקלדת.
us.speegle.co.uk

קשקושים:

50 דרכים לאהוב את עצמך - גרסה שובבה לשיר "50 דרכים לעזוב את אהובתך".
mrbongo.uh-hosting.co.uk/50ways

ציור "המפל" של אשר בגרסת לגו, כולל הסברים מפורטים.
www.lipsons.pwp.blueyonder.co.uk/escher/waterfall.html

לגרור את הצורות בעזרת העכבר וליהנות מקליידוסקופ מקוון.
www.zefrank.com/byokal/kal2.html

רוצח או תוכניתן? נראה אתכם מנחשים.
www.malevole.com/mv/misc/killerquiz

חדשים:

מאגר מידע "בצלם"

ארגון "בצלם" השיק אתר מחודש, בעברית, אנגלית וערבית, מקור מקיף למידע על זכויות האדם בשטחים. באתר מתפרסמים בקביעות ממצאי תחקירי השטח של בצלם ונתונים עדכניים על שורה ארוכה של נושאים: הריסת בתים, מחסומים והגבלות על התנועה, ומפות מעודכנות של ההתנחלויות בגדה ותוואי מכשול ההפרדה. באתר החדש ניתן גם לערוך חיפוש לפי נושא ותאריך בכל החומרים שפרסם בצלם - הדו"חות, העדויות וההודעות לעיתונות. לרשות הגולשים עומדת רשימה מפורטת של שמות כל ההרוגים הישראליים והפלשתינים באינתיפאדה, על פי חתכים שונים. ארכיון התמונות של בצלם, המתעד פנים שונות של מצב זכויות האדם בשטחים, פתוח גם הוא לראשונה לציבור המבקרים באתר.
www.btselem.org

קולאז'ים ומאמרי אמנות

האמנית אילנה גרף אוהבת לצייר מגיל צעיר, בדרך כלל קולאז'ים, משולבים פרפרים וקונכיות, דמויות של נשים, אלמנטים של כתב וחלקי מכתבים ומוטיבים מאמנות יפנית ומכרזות עתיקות. היא משתמשת בדרך כלל ברישום בעיפרון, משולב עם צבעי מים ועיבוד ממוחשב. גרף גם מפרסמת כתבות בנושאי אמנות במגזינים מקוונים ("אי-מגו", "במה חדשה" ו"אוקפי"). באתר שלה מתפרסמים האיורים והציורים, לצד קישורים למאמריה על תנועת הדאדא, על ברלין, על חואן מירו, על שרלוטה סלומון ועל גרפיטי כאמנות.
www.ilana-graf.up.co.il

להתנדב למכביה ה-17

באתר הרשמי של המכביה 2005, שאמורה להיות הגדולה מבין המכביות, מופיע מידע מעודכן על התנהלות המשחקים והתחרויות, לו"ז אירועי המכביה לפני ובמהלך המשחקים ועוד. המכביה 2005 תחל ב-11 ביולי ותסתיים ב-21 ביולי . באתר, המתפרסם בעברית, באנגלית ובספרדית, יש מידע על אגף המתנדבים, בו יפעלו כ- 1,500 מתנדבים בתחומים שונים הקשורים בפעילות ובתחרויות וילוו את הספורטאים היהודים הרבים שיגיעו מ-55 מדינות. האתר מאפשר לגולשים להירשם באגף המתנדבים, ובכך לקחת חלק פעיל באירועי המכביה.
www.maccabiah17.com

קסמי העולם ההלניסטי

אתר חדש, "עולם הארכיאולוגיה", מביא מידע רב, תמונות וצילומי וידאו של אתרים ארכיאולוגיים הלניסטיים ורומיים מישראל, יוון, איטליה ותורכיה. זוהי גולת הכותרת של פרויקט שיזם וביצע הארכיאולוג שמואל מגל. מגל שם לו למטרה לתעד את יופיו של העולם הקלאסי, ערש התרבות המערבית, לפני שייהרס כליל בידי אדם ואיתני הטבע. לצורך התיעוד ערך מסעות צילום באתרים הארכיאולוגיים של אגן הים התיכון. לפני כן התעמק בספרות הרלוונטית ובמפות עתיקות ומודרניות. את האתר, המתפרסם בעברית ובאנגלית, עיצבה איה, מעצבת אתרים כשרונית בעלת סגנון ייחודי (שגם עיצבה את הגרסה המקורית של הפרקוליתון).
www.archaeology-classic.com/hebrew.html

פורטל לעסקים קטנים

מיקרוסופט ישראל השיקה פורטל לעסקים קטנים, העוסק בפתרונות ניהול טכנולוגיים לעסקים קטנים. יש באתר מידע, מאמרים, טיפים והפניות להכשרות מקצועיות המתאימות לעסק הקטן. בין הנושאים המטופלים באתר: כיצד לנצל טוב יותר את המשאבים העסקיים שבידי העסק הקטן, כיצד לעבוד בצורה חכמה יותר עם כלי מיקרוסופט, איך להעניק לעסק יתרון יחסי. באתר מתפרסמים גם גליונות "SmartBiz", המגזין האלקטרוני של מיקרוסופט לעסקים קטנים, עם כתבות בנושא כתיבת הצעות עסקיות, יצירת מצגות מרתקות ודרכים מתוחכמות לשיווק העסק.
www.microsoft.com/israel/smartbiz/default.mspx

חדשות:

רוברט מקי, "הגורו של הכותבים", יגיע לישראל בסוף מרץ, להעביר כאן את סמינר Story המפורסם שלו. הסמינר של מקי מהווה מקור ידע מקצועי והשראה לתסריטאים, כותבי טלוויזיה, סופרים, מחזאים, מפיקים, במאים, שחקנים, עיתונאים ומקבלי החלטות, והוא נחשב להשתלמות הכתיבה המבוקשת ביותר בעולם. בסמינרים של מקי משתתפים כותבים מתחילים לצד תסריטאים זוכי אוסקר וכוכבי הוליווד (בין השאר, השתתפו בו במאי "שר הטבעות" פיטר ג'קסון, ג'וליה רוברטס, קירק דגלאס, פיי דאנוויי, מג ריאן, התסריטאי זוכה הפוליצר עקיבא גולדסמן והזמר דיוויד בואי). הסרט הקולנוע "אדפטיישן", בכיכובם של ניקולס קייג' ומריל סטריפ, ייחד למקי ולסמינר מחווה מיוחדת. את בואו של מקי לישראל יזמו התסריטאי-מפיק אריק דוידוביץ' ואיגוד מפיקי הקולנוע. באתר שהוקם לקראת הביקור תמצאו את תוכנית הסמינר, הישגים של הבוגרים, רשימת סרטים וסדרות טלוויזיה המטופלים בסמינר וקישור לאתר הרשמי של מקי.
www.storyseminar.co.il

קורס עיתונאי אינטרנט לנכים

החברה למתנ"סים השיקה קורס מיוחד לנכים הפעילים בפרויקט "קהילה נגישה" (פרויקט הפועל ביותר מ-70 ערים וישובים ושבמסגרתו מעורבים הנכים בתהליכי קבלת ההחלטות בכל הרמות), שיכשיר אותם כעיתונאי אינטרנט. הרעיון הוא להקים בכל ישוב אתר מיוחד, שיעמוד לרשות האוכלוסיות בעלות הצרכים המיוחדים. במסגרת הקורס ילמדו המשתתפים ניהול ואחזקת אתר באינטרנט, היבטים ארגוניים ותוכניים של עבודת מערכת עיתון, סדנאות בנושאי עריכה לשונית, פרסום ושיווק ועוד. את שלב ההכשרה המעשית יעברו 20 המשתתפים הראשונים באתר מתנ"כים - פורטל הנכים הגדול שמפעילה החברה למתנ"סים, ולאחר תקופת הניסיון יוקמו כאמור, בישובים השונים אתרי אינטרנט.
www.matnachim.co.il

כנס רב-תרבותי מקוון

מכללת סמינר הקיבוצים, בשילוב עם מכללת אלקאסימי המוסלמית ומכללת תלפיות הדתית, ערכו באחרונה כנס בין-מכללתי מקוון, שעסק באפשרות לקיים רב-תרבותיות בפסיפס החברתי, דתי ותרבותי בישראל. המרצים הגיעו פיסית למכללות שלהם וצפו בהרצאת הפתיחה של פרופ' מאג'ד אלחדג' ובדיונים שנערכו באמצעות מערכת וידאו-קונפרנס שנתמכה על ידי "בינת". במהלך הכנס, שהתקיים בסיוע מערכות להוראה סינכרונית InterWise ומערכות להוראה א-סינכרונית HighLearn, דנו המשתתפים באפשרות חיבור בין המכללות בנושאים כמו הוראת ההיסטוריה במצב של קונפליקט, הסכסוך היהודי-ערבי בספרות הילדים, סובלנות והוגנות בהגות הדתית היהודית הנוצרית והמוסלמית, הכשרת מורים לחינוך בין-דתי והקשר בין רב-תרבותיות לטכנולוגיה. באתר ניתן לקרוא את ההרצאות ולראות/לשמוע אותן בווידאו.
kidma.macam.ac.il

פודקסטים של ברכה גולשת

למי שהחמיץ: "ברכה גולשת" העלתה פודקסטים של כל תוכניות הרדיו ששודרו בעבר. מומלץ לעיין בקובץ ההוראות.
radio.goleshet.com

אירועי רשת:יום א' 20.2

קוואמי (אייל פרידמן), איש "עסק שחור", יתארח ב-20:00 ב"וואלה וואו" לכבוד אלבום הסולו החדש שלו, "כולם יודעים את התשובות".

יום ב' 21.2

* השף חיים כהן יתארח ב-17:00 בפורום אוכל של Ynet.

* משה שחר, מרצה לאנטומיה ורכז קורס מדריכי כושר בווינגייט, יתארח ב-19:00 בפורום חדרי כושר בתפוז.

* השחקנית ריקי בליך ("אסתי המכוערת", "קצרים") תתארח ב-22:20 בבלוג טי.וי של התוכנית "קצרים".

יום ד' 23.2

אמילי עמרוסי, דוברת מועצת יש"ע, תתארח ב-15:00 בפורום התנחלויות של Ynet.

יום ה' 24.2

ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני, יתארח ב-15:00 בפורום בת ים של Ynet.

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar20-2-5.htm

Sarit Perkol internet pages


87