הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 20.3.2005

אתרים נבחרים לפורים:

באתר פורים של "שיטים", מכון החגים הקיבוצי, תמצאו מגילת אסתר מתגוללת, עם ציורים, לצד מידע על מקורות החג, ביטויים ומאמרים על "פורים בטבע". באזור ההפעלות יש שירי פורים, חידון, תשבץ תפזורת פורימי, פאזלים ברמות שונות ומשחק זיכרון אינטראקטיבי.
www.chagim.org.il/purim1.html

באזור הפורימי של אתר "חינוך עולמי", חינוך והעשרה אונליין, יש משחק "צלליות מחופשות" לגיל הרך, משחק התאמת תמונות ומילים "מגילת אסתר", משחק התאמה לפי גודל וצורה "ליצן קטן שלי" ומשחקי אונליין פורימיים. יש גם חידון פורים, משחק לפעוטות "למה התחפשנו?", משחק "חיות בתחפושת", יצירת מסיכות אונליין, ירקות מתחפשים וצביעונים לפורים, כולל צביעת מסיכות.
www.hinuch.co.il/holiday13.asp

גלויות מחופשות: באתר של חברת הסוללות "דורסל" יש גלויות ברכה פורימיות עם השפן הבלתי-נלאה, מחופש לקאובוי, לאסטרונאוט או למטרוניתא כבודה. ניתן לשלוח גלויות מוכנות, או להעלות תמונה דיגיטלית של פרצוף, שתתלבש במקום פרצופו של הארנב.
www.msn.co.il/duracell/purim

כל יום פורים - משחקי זהויות ומסיכות ברשת: www.perkol.itgo.com/purim.htm

הכי הכי: 20 שאלות

משחק מדהים למדי, המבוסס על בינה מלאכותית, מציע לגולשים לנחש, תוך 20 שאלות, על מה בדיוק הם חושבים. אין כאן קסם, אלא תוכנה מתוחכמת ויידע מצטבר. את המשחק הגה הקנדי רובין ברג'נר, שמפעיל את האתר מתוך המרתף בביתו. בכל פעם שאנחנו משחקים, בסיס הנתונים של התוכנה מתרחב, והיא משכללת יותר ויותר את האבחנות שלה. הצלחתי לנצח אותה כשחשבתי על מצלמת רשת (הכי קרוב שהיא הגיעה היתה מצלמה דיגיטלית), אבל היא ניחשה בקלות רבה יותר כשחשבתי על דובון פרווה (Teddy bear). דין חשב על דברים מוזרים כמו אמפליפייר ושק איגרוף - והתוכנה בכל זאת הצליחה לנחש נכונה. כמובן, יש לחשוב על חפצים או דברים כלליים, לא על אנשים או מקומות ספציפיים.
www.20q.net

הכרויות בהתאמת אישיות

שאלון אבחון אישיות באינטרנט ומערכת המנתחת את פרופיל ההתנהגות של הגולש ברשת הם שניים מהכלים הייחודיים של "כפיות" אתר הכרויות חדש. שיטת Capiyot ProMatch פותחה בשיתוף עם פרופ' שיזף רפאלי מאוניברסיטת חיפה, המתמחה בניהול מאגרי מידע ובחקר חברת המידע. בפיתוח סייעו גם מומחים בפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, מתמטיקאים סטטיסטיקאים ואנשי מקצוע נוספים. לאחר מילוי שאלון פרטים והעדפות, עונים הנרשמים לשאלון אבחון פסיכולוגי. המערכת מנתחת את התשובות ואת משך הזמן שנדרש למתן כל תשובה. הניתוח מוצג בחמישה קריטריונים: מופנמות לעומת מוחצנות, אינדיוידואליזם לעומת קונפורמיזם, שליטה עצמית, עמידות רגשית, ופתיחות לעומת שמרנות. תמצית התוצאות נשלחות למנוי הנרשם באתר, ואינן מוצגות בפני מנויים אחרים. על בסיס התוצאות האלה, מחפשת המערכת מנויים בעלי מאפיינים תואמים ו/או משלימים – וממליצה לשני הצדדים ליצור קשר זה עם זה. האם נאהב גם את המראה המחובר לבעל האישיות המתאימה לזו שלנו, זו כבר שאלה אחרת לגמרי.
www.capiyot.com

מי מתעלל בעגלות הקניות?

אם שאלתם את עצמכם אי-פעם, מי הם ערלי-הלבב שמשליכים עגלות קניות של סופרמרקט במגרשים נטושים, או הופכים אותן למזחלת של סנטה קלאוס, באתר "המרכז למניעת התעללות בעגלות קניות" תוכלו למצוא את התשובות. תפגשו שם את העבריינים המובילים, לצד תמונות של עגלות מושפלות וחבולות, שעברו התעללות פיזית ונפשית.
www.shoppingcartabuse.com

לא על הכדורגל לבדו

אתר "פנדל" המחודש, בעריכת תומר פדרמן, עוסק בכמעט כל ענפי הספורט וכולל כתבות פרשנות, סקירות, כתבות צבע, ניתוחים של לפני ואחרי משחקים ופורום. במדור "כדורגל עולמי", למשל, יש כתבה על הקאמבק של הרנן חורחה קרספו, כתבה על תופעת המסחור בכדורגל העולמי וכתבה על שחקנים שפורשים מקבוצותיהם בטרם עת. מדור "כדורגל ישראלי" עסק באחרונה בתופעה המדאיגה של ירידה בכמות הקהל המגיע למשחקים, בטענות הנשמעות נגד השופטים בליגת העל ובנבחרת ישראל. גולשים רהוטים ודעתניים מוזמנים לשלוח מאמרים פרי מקלדתם, וניתן גם לקבל עדכונים בחינם לדוא"ל, על ידי רישום ל"מועדון פנדל".
www.pendel.co.il

אמנים ייצוגיים

"ייצוג 1", – חברת ייצוג וניהול אמנים בבעלות בועז בן ציון ואילן בושרי, השיקה אתר אינטרנט הכולל פרטים על פעילות המשרד ועל הטאלנטים המיוצגים בו - במאים, מחזאים, סופרים, מתרגמים, תסריטאים, שחקנים, מוסיקאים וזמרים, חיים וגם כאלה שכבר אינם עימנו. מטרת האתר לאפשר לאנשי הענף גישה לטאלנטים, עיון בקורות החיים שלהם, שליפת תמונות ואפשרות ליצירת קשר עם האמנים, באמצעות המשרד. בהמשך אמור האתר לכלול גם יצירות חדשות של כותבים ומחזאים, שיועמדו לעיונם של מנהלי תיאטראות, מנהלי תוכניות בטלוויזיה, מפיקי סרטים, מפיקי סדרות וכדומה.
www.yitzug1.co.il

השוואה בין פוליסות

קבוצת הביטוח "אורלן" משיקה את "אורלנט" - מערכת המאפשרת לסוכני הביטוח לקבל מידע מעודכן לגבי פוליסות ועלויות שמוצעות על ידי חברות הביטוח ולהשוות ביניהן. המערכת ניתנת להורדה מאתר הקבוצה, ובאמצעותה יכולים סוכני ביטוח לברר מהי ההצעה האטרקטיבית ביותר. המשתמש נדרש להקיש פרטים מתאימים בכל הקשור לביטוח דירה, משרד, ביטוח חובה, צד ג' הניתן לכל סוגי כלי הרכב, משאיות, נגררים ועוד. על פי הנתונים, המערכת מספקת עלויות של ביטוחים מחברות הביטוח המובילות במשק, בכיסוי של 80% משוק הביטוח. בנוסף, האתר החדש מאפשר לצרכן לקבל הפניה ישירה לסוכן מתאים, על פי צרכיו ומיקומו הגיאוגרפי.
www.orlan.co.il

קשקושים:

מעין מיומנה סרטון פלאש מוזיקלי חביב (כן, להפעיל רמקולים) בסגנון "מיומנה". תודה לזיו. uploads.ungrounded.net/221000/221483_Play.swf

הסלינקי האנושי - מופע פסיכדלי. שוב תודה לזיו.
www.veniaminshows.com/ASX/Slinky.asx

אירועי רשת:

יום א' 20.3

14:00 - רוני ונציה, שפית מומחית ומחברת המדור השבועי "עוגה עוגה" בידיעות אחרונות, תתארח בפורום "מתוקים" של Ynet.

17:30 - איילת, ממייסדי גן הטאו סנגה, תתארח בפורום "גננות" של תפוז.

19:00 - עברי לידר יתארח בפורום "אורחי מוזיקה ישראלית" של Ynet וידבר על אלבומו החדש "זה לא אותו דבר".

יום ב' 21.3

15:00 - צוות מנהל האוכלוסין במשרד הפנים יתארח בפורום "אורחי קהילת חברה" של Ynet וייעץ לגולשים בכל הנוגע לתיעוד ומרשם, תעודות זהות, דרכונים, תעודת לידה וקבלת שרותים.

21:00 - אסף הראל יתארח בפורום "כל לילה" של תפוז.

יום ג' 22.3

14:00 - רוברט מקיי, הגורו של עולם התסריטאות, יתארח בפורום "קולנוע" של Ynet.

16:00 - ג. יפית תתארח בפורום "פרסום ושיווק" של Ynet.

19:00 - שאול שניידר, מנכ"ל מועצת ההימורים והספורט, יתארח בבלוג טי.וי.

21:00 - עו"ד אירית רוזנבלום תתארח בפורום "זוגות מעורבים" בתפוז.

יום ד' 23.3

21:00 - ד"ר לילך שלו מבורך, מומחית למערכות קשב, תתארח בפורום "הפרעות קשב" בתפוז.

יום ה' 24.3

18:00 - די ג'יי הנרי והזמרת ניקה יתארחו בפורום " טלנובלה בע"מ" של תפוז.

19:00-21:00 - ח"כ עמירם מצנע, יוזם ומגיש הצעת החוק למימוש זכויות חולי ניוון שרירים איי.אל.אס בישראל, יתארח בפורום המקצועי של אתר האינטרנט של עמותת "ישראלס". מצנע ישיב לשאלות הנוגעות להצעת החוק שהגיש ויתכתב עם חולים וגולשים שיהיו מעונינים במידע נוסף. על פי הצעת החוק שהגיש ח"כ מצנע, אדם שהוכר על ידי ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי כחולה איי.אל.אס לא ידרש לבדיקות רפואיות נוספות ודי יהיה באישור רופא מומחה בנוירולוגיה על מצבו לצורך הכרה בזכאותו, בהתאם לשלב המחלה בו הוא נמצא.

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar20-3-5.htm

Sarit Perkol internet pages


121