כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 6.2.2005

תרגומים ותקצירים לסטודנטים

מאיירים ישראלים

באתר המחודש של אגודת המאיירים בישראל אפשר לצפות בדוגמאות עבודות של חברי האגודה, על פי שמותיהם או על פי קטיגוריות: איורי מחשב, איורים לספרי ילדים וקומיקס, איורים למסעות פרסום, מזון ומשקאות, איורים שפורסמו בעיתונות הכתובה. ליד כל מאייר יש פרטי התקשרות, ביוגרפיה קצרה ולפעמים גם קישור לאתר האישי. יש באתר גם אזור לחברי האגודה, חדשות ו"דרושים".
www.illustrators.org.il

מצעד הצעצועים

קוביה הונגרית, רובוטריקים, בול קליעה, ווקי טוקי, "נחש מי", "ארבעה בשורה", "טוויסטר", סיימון, גיים ווטץ', אטץ' א סקץ', ספירוגראף, "האיש ששווה מיליונים", סי מאנקיס, "מלחמת הכוכבים", אקשן מן - אלה נמנים עם 100 הצעצועים הנחשקים ביותר, המדורגים באתר "טי.וי קרים". ליד כל צעצוע יש תמונה וטקסט מפורט (באנגלית). במקום ה-100 נמצאות בובות אצבע בדמות מפלצות, המחשב האישי הגיע למקום השני, ובמקום הראשון כצעצוע הכי שווה של כל הזמנים מככבים עדיין - האופניים.
http://tv.cream.org/extras/toys

יאסו רדיו

לחובבי יוונית בכלל ומוסיקה יוונית בפרט: רדיו יאסו, "הרדיו היווני הכי ישראלי שיש", מייסודו של אלי זילברמן, משדר דרך האינטרנט רצפי מוסיקה ותוכניות. באתר מתפרסם לוח השידורים, יש מידע על השדרנים, פורומים, צ'אט, קישורים מעניינים וגלריית תמונות מאירועים בניחוח יווני. באזור הקישורים יש מעכת מקוונת חינמית באנגלית ללימוד יוונית, עם מילון וקבצי שמע להגייה נכונה. מידי ראשון בערב לומדים דרך הרדיו יוונית, במשך חצי שעה (השיעור מועבר באנגלית).
www.radio-yasoo.co.il

עושים אמריקה

אתר "שופ אמריקה" מרכז חנות מקוונות אמריקניות, שמוכנות לעשות משלוחים גם לישראל (זה לגמרי לא מובן מאליו). החנויות מסודרות לפי קטיגוריות, כמו תרבות ואמנות, נופש ותיירות, ספרים, צילום ומוסיקה, בריאות וטיפוח, ספורט ועוד. למשל, Strawberrynet.com - בשמים מובילים במחירים מוזלים, במשלוח חינם לישראל. בנוסף יש באתר, שהוקם על ידי ישראל זאבי, מומחה בתחום השיווק הישיר, כל מיני טיפים ועצות לגבי ארצות הברית בכלל, וקניות בפרט.
www.shopamerica.co.il

גלים מהסרטים

קית' מיינארד אשלמן גר בסן דייגו עם אשתו ושלושת ילדיו, וגלישת גלים היא אהבת חייו. מידי שנה הוא יוצא למסעות גלישה בקוסטה ריקה, בהוואי ובמקסיקו. במשך יותר מ-15 שנה הוא ליקט מזכרות מסרטי גולשים של שנות ה-60. האוסף שלו, שהועלה לאינטרנט, מהווה למעשה מעין מוזיאון וירטואלי לכרזות של סרטי גלישה של במאים שונים. יש באתר יותר מ-200 כרזות, לסרטים כמו "שגעון הסרף" ו"הקיץ האינסופי" של ברוס בראון, "חומת הזכוכית" של ג'ים פרימן, "נקניקיה על מקל" של ביל סטרומברג ועוד.
www.surfclassics.com

קספרסקי בעברית

"קספרסקי" הוא ה"נורטון" החדש - תוכנת אנטי-וירוס שעושה את תפקידה בנאמנות והולכת וצוברת מוניטין. באתר העברי של חברת "קספרסקי לאבס" יש מידע בזמן אמת על איומים חדשים כמו וירוסים, סוסים טרויאניים, תולעים ושאר מריעין בישין. באתר ניתן גם להוריד כלי סילוק מזיקים, לסרוק אונליין קבצים ספציפיים ולהוריד עדכונים וגרסאות ניסיון.
www.kaspersky.co.il

אתר לכל מספר

חברת ישראטק.נט מציעה לכל אחד לפתוח חינם אתר אינטרנט עם שטח אחסון של 10 מגה, שם יוכל לעשות כל דבר - למכור מוצרים חדשים ומשומשים, לחפש עבודה ועובדים, לחפש בני זוג, לפרסם קורות חיים ובקשות לטרמפים וכדומה. המספר הסלולרי של המשתמש יהיה כתובת האתר והדואר האלקטרוני שיתקבל בו. אפשר גם לבחור לא לפרסם את המספר, ואז הכתובת תהיה משהו כמו: http://krav.area.co.il (האתר של גיורא גלר, במאי פעלולים).
www.area.co.il

פרויקט שרבוטים

האמן דייויד הופמן מציג גלריה מתגוללת של אמנות קרטון. הדרישה היחידה היא, שהשרבוטים האמנותיים ייעשו על קופסת קרטון, אותו הוא מספק באתר באופן וירטואלי, לצד כלי כתיבה וירטואליים לא פחות. הגולשים מוזמנים לשלוח את יצירותיהם לגלריה המקוונת.
www.neu-e.de

הקלקר של אלוויס

ווייד ג'ונס, איש מכירות בגיל העמידה מבלמונט, צפון קליפורניה, מחזיק, לדעתו, בגביע הקדוש של אמריקה. נו, לא ממש גביע, אלא כוס קלקר שנגעה בפעם בשפתיו הדשנות של אלוויס פרסלי עצמו. לפי הסיפור שמספר ג'ונס באתר שלו, אחרי הופעה ב-1977, שישה חודשים לפני שהמלך הלך לעולמו, הוא שם את ידיו על המזכרת היקרה. לא מכבר הוא מכר ב-eBay תמורת 455 דולר קצת מהמים שהיו בכוס (אותם הקפיד להקפיא מיד לאחר ההופעה). עם הכוס עצמה הוא יוצא לסיבוב הופעות.
www.elviscup.com

מצוינות תרבותית

הקרן למצוינות בתרבות, שהוקמה על ידי רחל מראני, לשעבר נספחת התרבות של ישראל בוושינטון, מיועדת לאיתור אמני ישראל המצטיינים, בכל תחומי האמנות, ולעזור להם בדרכם בארץ ובעולם. באתר החדש של הקרן, הכתוב עברית ואנגלית, מוצגים החזון, הפעילות, השותפים לפרויקט - והמצטיינים עצמם. כל אחד מ-18 האמנים שנבחרו עד כה לקרן מקבל דף אישי, עם תמונה וטקסט.
www.IcExcellence.com

קשקושים:

מלון אינטראקטיבי. ב"מלון", קומיקס פלאש אינטראקטיבי בהמשכים, מאת האן הוגרברוגה, מדלגים מחדר לחדר על ידי הקלקה על הדמות הנכונה, מדובבים את הדמויות או מניעים אותם לפעולה (אפשר גם להשתמש בתפריט הצדדי הנפתח). גיבור הקומיקס הוא ד"ר דוגלין, שעושה ניסויים שונים ומשונים על מתנדבים. אחת האפיזודות כוללת ליצנים ערומים שעושים שרירים.
www.hoteloscartangoecholima.com/splash.html

שק איגרוף וירטואלי. רוצים להוציא קצת עצבים? בחרו שם לקורבן הווירטואלי, בחרו כלי נשק (אלה, בעיטה, אגרופנים או ידיים חשופות) והתחילו לכסח. אחרי הכל, תמיד אפשר ללחוץ על קופסת העזרה הראשונה, והקורבן יחזור לחייך כאילו כלום (תודה לעמית).
www.laertsky.com/gms/schschschi.swf

בלוגים

שולטת בחומר

"בחיי היום יום, כולנו עסוקים, עבודה, לימודים, חברים, הורים, שכר דירה ושאר ירקות, אולם מדי פעם אל תוך שיגרת היום יום מבליחים פרצי BDSM, אשר הופכים את היום למשהו קצת אחר. בבלוג הזה אני אנסה לתאר, כל מיני אפיזודות שכאלו אשר אלמלא ב-BDSM עסקינן, היו נראות רגילות". כך מציגה המכשפה את הבלוג שלה, "פרצי BDSM מבליחים". הבלוג מתאחסן באתר קהילת הסאדו-מאזו העברית, "הכלוב". במקום לתאר סצינות של סדום ועמורה, המכשפה מתעדת פכים קטנים מחיי היומיום, כמו נשיקה על כף היד בפגישה עסקית, או טכנאי שקרא לה "גבירתי", אירועים קטנים שגורמים לה להרגיש כמו מלכה גם בעולם שמחוץ לקהילת האדונים והשפחות, הגבירות והעבדים.
לדבריה, הרגעים האלה הם "איים של שפיות" בחייה, אליהם היא יכולה להגיע בכל מיני דרכים: "אני יכולה סתם לסמס עם איזה כלבלב בפלאפון, להכנס לכלוב באמצע היום, או סתם להתנתק במחשבה ולפנטז על המגפיים שלי...."
הבלחות בדס"מ היא מוצאת בשיר "פנקס הקטן", על נער המעלית שסגד להוד מעלתה ("היא לא העיפה בו מבט אך לו זה לא היה אכפת"), ואפילו בהשפטתו של המוכר בחנות הנעליים, לשם היא מגיעה כדי לקנות סנדלים כחולים במידה 41.
www.thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=84

קהילות
מפה של תמונות

פרויקט Mappr הוא מפה אינטראקטיבית של ארצות הברית, עליה מוצגים אוטומטית צילומים שהועלו לרשת. אפשר להקליק על אזורי המפה השונים ולראות אילו תמונות צולמו בכל אחד מהם, או לבחור לראות אילו תמונות של עננים, של פרחים, של שלג, של שלטי דרכים או של התמונות החדשות שהועלו למאגר, ממדינות ארצות הברית השונות. המיון והחיפוש מתבצעים על פי מילות מפתח שצורפו לתמונה במקור. התמונות נשלפות מתוך המאגר הענקי של אתר Flickr.com הפופולרי, המכיל מיליוני תמונות. הקלקה על תמונה מובילה לדף שלה בפליקר. המנוע של האתר מתבסס בינתיים על האינפורמציה שהצמידו המשתמשים לתמונות שלהם. יוצרי הפרויקט מקווים, שבעתיד, טכנולוגיית ניווט לווייני תצרף אוטומטית לכל תמונה את הפרטים הנחוצים. בינתיים, המיפוי נעשה על פי המידע שמסר המשתמש. והיי, למה בעצם להסתפק רק בארצות הברית?
www.mappr.com

אירועי רשת

עצומה נוסטלגית

אפי לוי ואתר סדרות הטלוויזיה הנוסטלגיות (www.televizia.net) העלו עצומה הקוראת להקמת ערוץ נוסטלגיה במסגרת שידורי הכבלים והלוויין. השאיפה היא שערוץ כזה ישדר גם את הפקות המקור וגם את הסדרות הזרות שרבים מאיתנו גדלו עליהן בתקופת הערוץ היחיד.
עצומה: http://tinyurl.com/3sl9s

יום ראשון 6.2

הזמר דודי לוי יתארח ב-21:00 בפורום אורחי מוזיקה ישראלית ב-Ynet לכבוד אלבומו החדש.
www.ynet.co.il/forums

יום שני 7.2

השחקנית יבגניה דודיניה מההצגה "מדיאה" בתיאטרון גשר תתארח ב-17:00 בפורום תיאטרון של Ynet.
www.ynet.co.il/forums

יום שלישי 8.9

השף שי עשאל ידגים בווידאו צ'אט של NRG מעריב בישולים ליום האהבה, ב-20:00.
http://forums.nrg.co.il

יום רביעי 9.2

* העיתונאית/מתרגמת/סופרת אבירמה גולן תתארח ב-18:00 בפורום ספרות לילדים ולנוער בתפוז.
http://forums.tapuz.co.il/books4kids

* אמילי עמרוסי, הדוברת הנכנסת של מועצת יש"ע, תתארח ב-16:00 בפורום התנחלויות של Ynet.
www.ynet.co.il/forums

יום חמישי 10.2

* השחקנית אסי לוי תתארח ב-20:00 באתר הרשמי של הסדרה "חדר מלחמה".
http://hamal.tapuz.co.il
* יעל דרור, דיאטנית קלינית, תתארח ב-20:00 בפורום אופניים בתפוז ותדבר על ספורט ותזונה.
http://forums.tapuz.co.il/bike
* ד"ר גלית שרון, וטרינרית המשלבת רפואה משלימה בטיפול בחתולים, תתארח ב-21:00 בפורום חתולים של NRG מעריב.
http://forums.nrg.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar6-2-5.htm

Sarit Perkol internet pages


102