הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 6.3.2005

גישה לספריה הציבורית של ניו-יורק

הספריה הציבורית של ניו-יורק פתחה לרווחה שערים וירטואליים אל 275,000 תמונות דיגיטליות מהאוסף שלה, שיהפכו לחצי מיליון בחודשים הקרובים. במסגרת העבודה על הפרויקט, שנמשכה שש שנים, הועברו לפורמט דיגיטלי כתבי-יד נדירים, מפות היסטוריות, ציורים של אמנים מפורסמים וצילומים עתיקים. כולם זמינים לשימוש למטרות אישיות, לא מסחריות. הפריטים נחלקים לקטיגוריות: אמנות וספרות, ערים ובניינים, תרבות וחברה, היסטוריה וגיאוגרפיה, תעשיה וטכנולוגיה, טבע ומדע, דפוס וגרפיקה. במדור "בחירת האוצר" מודגשות כרזות עתיקות, מסוף המאה ה-19 עד תחילת המאה ה-20.
הספריה הדיגיטלית: digitalgallery.nypl.org/nypldigital/index.cfm
כרזות עתיקות: tinyurl.com/6kp8g
פרנסיסקו גויה, "מוראות המלחמה": tinyurl.com/3wd8j

רשימת מוהלים מוסמכים

מכון "עתים", המספק ייעוץ ומידע על מעגל החיים היהודי ומביא רעיונות ודוגמאות לטקסים ולדרשות מסוגים שונים, העלה רשימה עדכנית של כל המוהלים המוסמכים בישראל, כולל פרטים אישיים ומספר רישיון של כל מוהל מוסמך. מהאתר נמסר, כי בישראל מבוצעות כ-45 אלף בריתות. על פי בדיקה של אנשי מכון עתים עולה כי עלות התשלום לכל מוהל נאמדת ב-1,000 שקל בממוצע.
רשימת המוהלים: tinyurl.com/6nvzt

הסכם גירושים אונליין

באתר "גט אפ", מרכז מידע למתגרשים המופעל על ידי משרד עורכי-דין רות דיין, מציעים שרות חדשני: הסכם גירושים מקוון. המשרד מציע לזוגות שהגיעו להסכמה על גירושים ושאין ביניהם מחלוקות רבות לערוך הסכם ללא צורך להיפגש פיזית עם אנשי מקצוע, באמצעות האינטרנט בלבד. במסגרת השאלון, לצד פרטים אישיים של בני הזוג ושל הילדים, תצטרכו לפרט את ההסכמות אליהן הגעתם בכל הנוגע למשמורת הילדים, הסדרי ראיה, מזונות, חלוקת הרכוש וכל נושא נוסף אחר. השאלון כולל קישורים לעמודים נוספים בהם ניתן הסבר על המזונות המקובלים, הסדרי הראיה המקובלים ודרך חלוקת הרכוש המקובלת.
במסגרת ההסדר אפשר גם להעביר לעורכי הדין בדוא"ל שאלות לגביהן לא הגעתם להסכמה - ולקבל הצעות לפתרונות. לאחר שהשאלון מולא בשלמותו ונשלח לעורכי הדין, תקבלו הסכם גירושים שאפשר להדפיסו, לחתום עליו ולגשת עימו לבית המשפט לענייני משפחה לצורך אישור. השרות החדש כרוך בתשלום.
הסכם גירושים מקוון: tinyurl.com/7xn58

מכונות מטורללות

טים האנקין, מהנדס ומאייר ואדם מרתק באופן כללי, מציג באתר שלו את שפע עבודותיו, המייצגות שילובים שונים של כשרונותיו. מלבד מוצגים במוזיאונים וקריקטורות שלו, יש הרצאות ומאמרים (למשל: איך לרמות באמנות" ו"הנדסה בלתי חוקית") ודוגמאות לשילוב של שני הכשרונות העיקריים שלו - מכונות מצחיקות. עם הפרויקטים שלו, שחלקם מוצגים ביריד שעשועים בסאות'וולד פיר בסאפוק, אנגליה, נמנים סימולטורים מוזרים (כמו מכשיר המדמה הליכה עם כלב) ואוטומטונים המוצגים בירידים. לכל פריט יש צילום, תיאור מילולי ולרוב גם שרטוט שמסביר את דרך פעולתו.
www.timhunkin.com

קהילת מידענים

"פורלוג" הוא ז'אנר דיגיטלי חדש, שילוב בין פורטל מקצועי ומערכת בלוגים שיתופית. עמי סלנט וסיגלית עדני השיקו באחרונה את פורלוג צמתי מידע בעריכתם - מאגר מידע שיתופי של קהילת המידענים, מנהלי התוכן ומנהלי פרויקטי המידע בישראל. הרעיון שמאחורי האתר הוא, שהידע המקצועי בתחום המידענות וניהול התוכן מתפזר, או נעשה סמוי מן העין. הפורטל נועד לאפשר את ריכוזו בצומת אחד מרכזי, גיבושו, הבנייתו והפצתו השיטתית של המידע המקצועי. צוות הפורטל מפעיל מערכת איסוף שיטתית למעקב אחר התפתחויות בתחומי המידענות, מאגרי המידע וניהול התוכן. האיסוף מבוסס על סריקת כתבי עת מדעיים, מעקב אחר אתרי חברות בענפים הרלוונטיים, מעקב אחר כנסים בארץ ובעולם וניטור מאגרי מידע מקצועיים בחו"ל העוסקים בטכנולוגיות מידע ובמדעי המידע. כל פריט מידע בפורטל עובר תימצות, מיפתוח וקיטלוג מלאים. רשימת מילות המפתח בפורטל ("אגרון") מאפשרת דליית מידע רב-כיוונית. נדבך שני של הפורטל הוא מערכת סימני דרך: אוסף מקוטלג של אתרים משמעותיים באינטרנט, המהווים את תשתית הידע בתחומי המידענות וניהול התוכן (מעין מאגר "מועדפים" קולקטיבי של קהילת המידענים בישראל). אחת לשבועיים יקבלו הנרשמים לפורטל לקט נבחר של פריטי המידע החדשים. הבלוגיאדה של המידענים מחכה לאיוש.
www.i-zm.info

בעקבות סקארלט או'הרה

אתר חדש של אוניברסיטת טקסס מציג תערוכה מקוונת של "חלף עם הרוח" - מאחורי הקלעים של הסרט הקלאסי. למשל, החיפוש המדוקדק שערך המפיק, דייויד או סלזניק, אחר השחקנית שתגלם את היפיפיה הדרומית התוססת, עם תזכירים ומכתבים שנוגעים לבחירתה של ויויאן ליי. באתר מוצאים גם את תהליך קניית זכויות ההסרטה של הספר, צילומי סטילס של השחקנים עם האיפור, צילומים והסברים על התלבושות השונות, כולל "שמלת הווילון" הירוקה המפורסמת. האתר הוא חלק מהארכיון המקוון של דייויד או. סלזניק.
www.hrc.utexas.edu/exhibitions/online/gwtw
www.hrc.utexas.edu/collections/film/holdings/selznick

קשקושים:

מי אמר מוח של ציפור?

אינשטיין, ציפור חכמה, במיוחד (יש פרסומת לפני הקליפ).
tinyurl.com/62mlz

מלחמת גוג ומגוגל

מציבים בתיבות הדיאלוג שתי מילים בלועזית זו מול זו. למשל, "אלוהים" מול "שטן", "מקדונלדס" מול "ברגר קינג", "ג'ורג' בוש" מול "בן לאדן", או "שרון" מול "אבו מאזן" - וגורמים לתוצאות של גוגל להילחם אלה באלה על הבכורה. זה שיש יותר תוצאות עם השם שלו הוא המנצח.
google-fight.com

אירועי רשת:

יום א' 6.3

הזמר מיכה שטרית יתארח ב-17:00 בפורום אורחי מוזיקה ישראלית של Ynet, לכבוד אלבומו החדש, "שלהי קיץ".

יום ב' 7.3

גור שלף, כדורסלן מכבי ת"א, יתארח ב-20:00 ברצועת הספורט של בלוג טי.וי. ואתר ספורט 5.

יום ג' 8.3

* הצלם אלכס ליבק, זוכה פרס ישראל, יתארח ב-16:00 בפורום צילום של Ynet.
* צוות מכון יעד, מכון טיפולי רב תחומי, יתארח ב-21:00 בפורום הפרעות קשב בתפוז.
* פרד בולדן, אמן ג'אז ואחיינו של אליל הג'אז מיסיסיפי ג'ון הארט, יתארח ב-20:00 בפורום ג'אז ובלוז של תפוז, לציון יום השנה להולדתו של דודו המנוח.
* זמרת ההיפ-הופ MC שירי תתארח ב-19:00 בווידאו צ'ט של NRG מעריב.

יום ד' 9.3

* הקולנוענים אורי ובני ברבש יתארחו ב-15:00 בפורום צו קריאה של Ynet, לשיחה על הסדרה החדשה "מילואים".
* פרופ' מיכאל קופרמינץ, מנהל היחידה להריון בסיכון גבוה, יתארח ב-12:00 בפורום הריון ולידה בתפוז.
* נמרוד שיקלר ישדר חי מ"טאואר רקורדס" במגדל האופרה בת"א, בשעה 18:00.

יום ה' 10.3

* הזמר עמיר בניון ישדר ב-18:00 מהאולפן שלו בת"א בבלוג טי.וי.
* הפסיכולוג חיים עמית יתארח ב-21:30 בפורום משפחות מורכבות בתפוז.
* אדם ודפנה ארמוני יתארחו ב-14:00 בווידאו צ'ט בנושא בית הספר למוזיקה.

יהודה פוליקר והחתולים

יהודה פוליקר , ד"ר דן אלמגור, מיקי חיימוביץ, יעל גולדמן , שירי מימון ואוהבי חתולים נוספים בערב חגיגי ומיוחד למען החתולים, שיתקיים בצוותא ת"א ב-9.3 החל מ-21:00. כל הכנסות האירוע יועברו לעמותה למען החתול בישראל וישמשו לטובת המשך פעילות העמותה. רכישת כרטיסים ופרטים על פעילות העמותה למען החתול בישראל - באתר.

כף לחיים

artistic wooden spoons by Shlomi Shabat

באתר של MSN מוצגות כפות עץ אמנותיות, שיצרו אמנים, ספורטאים ואישי ציבור. הכפות מוצעות במכירה פומבית, וכל הכספים שייאספו יועברו לילדים בסיכון המקבלים טיפול וסיוע בוויצ"ו. פרויקט "תנו כף לחיים" הוא יוזמה משותף של "טלעד" ושל מוזיאון הילדים בחולון. המכירה תימשך עד 17 במרץ.
msnshops.co.il/SpoonsCategory.asp

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar6-3-5.htm

Sarit Perkol internet pages


46