Sarit Perkol internet pages תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה
ספרו לי על אתרי טיולים ונסיעות

אתרי טיולים / שרית פרקול

התפרסם ב"מסע עולמי" 10.2005

הדפסים בלעדיים על חולצות, תיקים וספלים

עולמו של מרטין
www.photosbymartin.com

מרטין ויז'ביצקי החליט לעזוב את עבודתו בניו-יורק ולעשות מסע עולמי משלו. טיולים וצילומים היו חשובים לו מאז ומתמיד, ובאתר שלו, "צילומים של מרטין", הוא מביא רשמי מסע בטקסט ובתמונות. הוא התחיל באפריקה, מטנזניה ועד דרום אפריקה, המשיך לדרום אמריקה, מברזיל עד הקצה הדרומי ביותר של צ'ילה. לאחר מכן חזר הביתה להפסקה קצרה עם המשפחה ויצא שוב לאסיה, שם ביקר בשש ארצות, כולל חודשיים של טיול רגלי בנפאל וחודשיים על החוף בתאילנד, שהיו נקודת השיא של הטיול, לדבריו. הוא המשיך לאירופה, בהפלגה דרך איי יוון, טורקיה וספרד.

סיורים מקדימים
www.travelape.com/tape/360.html

אתר "טראוול אייפ", עם סמל הקוף המטייל, מביא טעימה מוקדמת בדמות סיור וירטואלי ב-360 מעלות של אטרקציות מרכזיות בצפון אמריקה ומדרג אותן - על ידי בננות. הגלריה כוללת בין השאר את כיכר טיימס ואת סנטרל פארק בניו-יורק, את מוזיאון המדע ומוזיאון הילדים בבוסטון, את בית קברות הלאומי בארלינגטון ואת הגנים הבוטאניים בוושינגטון די.סי, את פעמון החירות בפילדלפיה, בתי מלון בלאס וגאס, את קומפלקס התיירות "אונטריו פלייס" באונטריו, קנדה, את הרובע הצרפתי בניו-אורלינס ואטרקציות בהוואי ובלונדון, העיר היחידה מחוץ לצפון אמריקה. יש מידע על האטרקציות ופרטי התקשרות.

חופשה בהודו
www.incredibleindia.org

אתר "הודו הבלתי תיאמן" מציע רעיונות לטיולי נושא בהודו. מדור "רעיונות לחופשה" נחלק לקטיגוריות. למשל, "מדבריות", עם התמקדות בנופים המדבריים, בטיולי גמלים ובערים המדבריות של רג'אסטאן וגוג'ארט. או "ספורט הרפתקני", הכולל רפטינג וקייקים, צלילה, סקי מים, טיפוס, סוגים שונים של טיסה, סקי, אופניים, קפיצות בנג'י, מרוצי מכוניות וחקר מערות. יש אזור מיוחד עם הצעות לטיולי רכבות קסומים, אזור המתמקד בתיירות אקולוגית, אזור המתמקד בדת, אגף נפרד לחופים של הודו ופרק שלם המוקדש לעשרות ארמונות. באתר יש מדור "תכנון טיול", המאפשר לטפל בלוגיסטיקה של המסע.

טיול מגויס
www.bigjohnsteam.org

ג'ון בוניקונטי ("ביג ג'ון"), תושב קולורדו, הולך 25 אלף צעדים ביום כדי לגייס לפחות חמישה מיליון דולר לסיוע לחולי סרטן שאינם יכולים לשלם בעד הטיפולים והתרופות. בוניקונטי עצמו איבד את שני הוריו למחלת הסרטן, תוך שנתיים. הוא התחיל את מסעו במיין, במארס השנה, והוא מתכנן להגיע לסאן-דייגו, קליפורניה, ב-2008. "החלטתי לעבור את כל 48 המדינות כדי לעזור לחולי סרטן בכל מדינה. אם גמיאת 24 ק"מ ביום, שישה ימים בשבוע, במשך שלוש שנים, יכולה לעזור להקל על הסבל, ואני יכול לגרום לכך שאנשים לא יצטרכו לבחור בין טיפולים לבין אוכל, זה מה שאני הולך לעשות", הוא אומר. באתר ניתן לעקוב אחר התקדמותו ולקרוא את יומן המסע שלו.

תרבות ימית
www.novascotia.com

נובה סקושה הוא חבל ארץ המשלב תרבות ימית עשירה עם נופים דרמטיים. האתר המושקע של לשכת התיירות של נובה סקושה מציע תכנון טיול לחופי קנדה לפי עונות: בקיץ יש ריקודים מסורתיים עם חצאיות סקוטיות וחרבות, כמיטב המורשת, ומירוץ מכוניות קלאסיות. הסתיו הוא זמן הקציר וצבעי השלכת המדהימים, בחורף יש נשרים ופסטיבל יינות, באביב הכל מתחיל ללבלב. יש באתר מידע מפורט על מוקדי משיכה תיירותיים, פסטיבלים וסיורים. באזור "הכיף" יש תצוגה וירטואלית של האטרקציות כמופע שיקופיות ("פוטו-טור"). אפשר גם להוריד מהאתר מדריכים עדכניים ומפורטים לטיולים מכל הסוגים, בפורמט PDF.

כולם על המפה
www.world66.com

אתר "עולם 66" מבוסס על ההנחה, שהמטיילים עצמם הם המקור הטוב ביותר למידע על טיולים. זהו למעשה מדריך נסיעות בינלאומי המבוסס על דיווחים של מטיילים מכל העולם, הרושמים את חוויותיהם על מקומות שמצאו חן בעיניהם, על המלונות שבהם התאכסנו, על המסעדות שבהם אכלו. בדומה לוויקי, האנציקלופדיה הפתוחה, כל אחד יכול לערוך ישירות כל חלק של המדריך. אפשר לשנות את המידע, לתקן אותו ולהוסיף עליו. יש באתר הזה יותר מ-80 אלף מאמרים, על 10,000 יעדים. באזור שנקרא mapsonomy ניתן לנווט ביעדים על פני מפת העולם - רייקיאוויק, אמסטרדם, אגאדיר, קהיר, קראצ'י, ניירובי, פורט-או-פרנס, ריו דה ז'ניירו ועוד. יש באתר גם שאלון מקוון, Travel Profile, המאפשר לכם לדעת איזה סוג של טיילים אתם.

הדרך, לא היעד
www.worldhum.com

רוב מגזיני המסעות מתמקדים ביעדים, מציעים טיפים לאן לנסוע, איפה להתאכסן ומה לעשות. האתר מעורר-המחשבה "וורלד האם" (פירוש השם הוא הריגוש שמרגישים כשיוצאים למסע, פרץ האדרנלין) מתמקד לא ביעדים, אלא בדרך אליהם. עורכי האתר הזה אינם רואים במסעות רק דרך לבלות חופשה שנתית של שבועיים. מבחינתם, מסעות הם הדרך לראות את העולם כשנוסעים לחו"ל, אבל גם כשנמצאים בבית. "מסעות הם הלוך רוח", הם אומרים. לדבריהם, לכל נסיעה, בין אם היא קצרה או ארוכה, יש פוטנציאל להיות זו שתשנה את חיינו. האתר חוקר את ההשפעות של המסעות על האדם, על האופן בו הוא רואה את העולם, ואיך המסעות עצמם מחוללים שינויים בעולם.

מסע אישי
www.yafakfir.co.il

באתר של מדריכת התיירים יפה כפיר, "מסע אישי", מתנוססת תמונה של בתה ז"ל, יעל, שנרצחה בפיגוע בצריפין בקיץ 2003. ביוני-יולי השנה, היא יצאה לטיול באירופה, ובאתר שלה אפשר לקרוא את יומני המסע מנורווגיה וממקומות אחרים. במקום גלויות לחברים, היא העלתה לאתר טקסטים ומצגות עם רשמי ביקור באמסטרדם ("סקס והעיר הגדולה"), חוויות מהאי הבודד פאנו במערב דנמרק בים הצפוני ("סוף העולם פשוטו כמשמעו, מקום בו הזמן עמד מלכת") ורשמים מ-Runde, אי הציפורים ליד אלסונד, נורווגיה. לא להחמיץ את "מונק עצוב בעיר שמחה" - מצגת עם תמונות וצילומים המתארת ביקור במוזיאון מונק ביום שטוף שמש באוסלו.

>>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/massa10-05.htm

Sarit Perkol internet pages


111