Sarit Perkol internet pages תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה
ספרו לי על אתרי טיולים ונסיעות

אתרי טיולים / שרית פרקול

התפרסם ב"מסע עולמי" 5.2005

הדפסים בלעדיים על חולצות, תיקים וספלים

גדולים מהחיים ובניינים מוזרים
www.ohiobarns.com/othersites

איפה תמצאו אלת בייסבול בגובה של בניין, גיטרה ענקית, תרנגול מפלצתי? אתר "גדולים מהחיים" מרכז אטרקציות שונות, כשלצד כל פריט מתנוססת תמונתו והסבר איפה מוצאים אותו. חובבי מגדלורים ימצאו באתר דף המוקדש כולו למבנים ייחודיים אלה, עם חלוקה לפי מדינות בארצות הברית, כך שאפשר לערוך מסע בעקבות המגדלור. מי שאוהב טירות, טחנות ישנות, מגדלי מים, או ציורי קיר, מוזמן לדפים הרלוונטיים באתר. לא לפסוח על רשימה של בניינים מוזרים באמריקה: קפה בולדוג, קפה אמא אווזה, בית בצורת פיל, בית פגודה, בית בצורת נעל, בקבוק, מטוס, גביע של גלידה ועוד.

טיולים יוקרתיים במיוחד
www.luxurytravelmagazine.com

יאכטות, וילות, אתרי גולף וסקי, הרפתקאות, מרחצאות ומקומות מסתור חשאיים - אלה הנושאים של המגזין The A-list of Travel, המוקדש לבילויים יוקרתיים במיוחד. באתר האינטרנט של המגזין אפשר לבחור מקומות לפי סוגי החוויה הנדרשת, או להשתמש במנוע החיפוש הפנימי כדי לחפש לפי יעדים, פעילויות, או הצעות מיוחדות. תמצאו שם את עשרת המלונות הטובים ביותר שבהם כדאי להתאכסן כשמטיילים באתרי מורשת עולמית, המלצות לטיולי מותרות לכל המשפחה, סקירות של מלונות פאר חדשים ורשימת מקומות "סודיים", המציעים פאר וסטייל בבדידות מזהרת (יחד עם עוד אורחים שאינם סובלים מחסרון כיס).

שלום לך כרתים
tinyurl.com/5spwt

באתר "מטיילים בעולם" (www.metaylim.co.il), פורטל תיירות עברי עשיר במידע שימושי, פועל פורום האי כרתים, הגדול באיי יוון. "בכרתים נופים מגוונים ביותר, החל מנופי סיני ונואייבה במזרח, הרי הגליל והרמה, מישורים כמו בשרון, איזורים מבודדים בדרום ואיזורי תיירות דחוסים בצפון המרכזי ומערבי, הרים גבוהים ומושלגים אפילו עד אפריל, עמקים נסתרים, היסטוריה עקובה מדם", כותב מנהל הפורום, מאיר שפירא, מדריך תיירים החוקר את כרתים מאז 1990. שפירא מזמין את באי הפורום הפופולרי המבקרים בכרתים לנסות להתקשר אליו כשהוא נמצא שם ולקבל ייעוץ.
אתר מקיף באנגלית על כרתים: www.explorecrete.com

פרחים מהאגדות
www.tiuli.com/flowers/flowers.htm

"מלך של ממלכה רחוקה רוצה לחתן את בנו הנסיך ועורך נשף מפואר כדי לבחור כלה לבנו. כל העם מתרגש ומתגנדר רק שלוש אחיות, נורית, כלנית פרגית לוקחות הכל בקלות. באותו יום של הנשף הולכות בצהריים כל אחות לקנות לה שמלה, כל אחת לבדה. אחר הצהריים נפגשות האחיות ולמרבה הפלא כולן קנו שמלה… אדומה!" נכתב באגדה הנקשרת לפרחים אלה, במדור "פרחים ואגדות" באתר ידיעת הארץ (www.tiuli.com) שמפעיל יוחאי גוטויין. מלבד הצילומים והסיפורים אפשר לקרוא באתר היכן צומחים הצמחים האלה ומתי הם פורחים. למשל, עכשיו זמן טוב לנוריות ולפרג, אבל בשביל הכלניות נצטרך לחכות עד לשנה הבאה.

במטרו של מוסקווה
www.beeflowers.com/Metro

לא צריך ממש לנסוע לרוסיה כדי להתפעל מיצירות האמנות במטרו של מוסקווה. בי פלאוורז מביאה באתר שלה כ-450 תמונות רגילות וכ-27 תמונות פנורמה, המוקדשות לתחנות וליצירות המפארות אותן. פלאוורז ממליצה להתחיל את המסע הווירטואלי על גבי מפת העיר שבאתר מתחנת קומסומולסקייה, אבל ניתן להתחילו בכל מקום אחר. בחלק מהתחנות יש עבודות בסגנון הריאלסטי של תקופת הסוציאליזם, בחלק יש תמונות טבע, בתחנות אחרות יש אווירה מיליטריסטית, ובחלקן - סצינות מחייו המאושרים של הפרולטריון. גרפיטי לא רואים שם. המתעניינים בחלק שמעל פני האדמה מוזמנים לאזור נפרד באתר.

היכל הבייסבול
www.baseballhalloffame.org

חובבי ספורט בכלל, ובייסבול אמריקני בפרט, ודאי ימצאו עניין ב"היכלות התהילה", מוזיאונים המוקדשים למקצוע ספורטיבי זה או אחר. המוזיאונים עצמם פזורים בערים שונות ברחבי ארצות הברית, ובאתרי האינטרנט שלהם יש מידע רב לקראת הביקור בהם. גלישה באתרים אלה היא חוויה בפני עצמה, גם למי שאינו מתכוון להתרוצץ במוזיאונים. היכל ההיכלות הוא "מוזיאון התהילה של הבייסבול", שנמצא ברחוב הראשי של קופרסטאון, במדינת ניו-יורק. באתר יש היסטוריה של הבייסבול, תערוכות, תוכנית חינוכית, משחקים ותמונות. ב-29 ביולי עד 1 באוגוסט יש בהיכל התהילה של הבייסבול חגיגה מיוחדת, והפרטים באתר.

מזח ההפתעות
www.underthepier.com

המכונות המופלאות של טים האנקין, מהנדס ומאייר, כוללות סימולטורים מוזרים (כמו מכשיר בסגנון "הליכון" של מכון כושר, המדמה הליכה עם כלב) ואוטומטונים מופעלים על ידי מטבעות, מהסוג המוצג בירידים. באתר של האנקין מוצגים הפרויקטים, שחלקם נמצאים במוזיאונים וחלקם ביריד של סאות'וולד פיר בסאפוק, אנגליה. לכל פריט יש צילום, תיאור ולרוב גם שרטוט שמסביר את דרך פעולתו. באתר יש מפה של האזור וזמני פעילות של היריד, וכן היסטוריה של ירידי שעשועים והמיתקנים האופיינים להם.

מפלי הניאגרה
www.bartravel.com/newus/katavot/niagara.html

הנוסעים למפלי הניאגרה ימצאו באתר של מדריכת הטיולים סיגלית בר דף מידע על המפלים. באתר יש תמונות, מפה ונתונים מספריים על המפלים, מהצד הקנדי ומהצד האמריקני. בר מביאה נקודות ציון בתולדות המפלים, שהאדם האירופי הראשון הגיע אליהם במאה ה-17, לצד פרטי טריויה (למשל, המנהג לבלות שם את ירח הדבש התבסס סופית ב-1953, בעקבות סרט בכיכובה של מרילין מונרו, והסרט "סופרמן 3" צולם שם). האטרקציות השונות מפורטות באתר, כמו סירות "עלמת הערפל" ומגדלי התצפית בצד הקנדי, לצד המלצה לבקר שם רק בקיץ (ולהצטייד במעיל גשם).

--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/massa5-05.htm

Sarit Perkol internet pages


85