Sarit Perkol internet pages תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה
ספרו לי על אתרי טיולים ונסיעות

אתרי טיולים / שרית פרקול

התפרסם ב"מסע עולמי" 8.2005

הדפסים בלעדיים על חולצות, תיקים וספלים

בלוג המסעות של ענת
www.travelblog.org/Bloggers/Anat

"אילנה דיין היתה אומרת 'תופעה'... אלפי גמלאים אוסטרלים עוזבים את בתיהם, קונים קרוואן, או אפילו סתם ואן ואוהל, ויוצאים לתור את ארצם במשך חודשים - לפעמים שלושה, לפעמים 30. רואים אותם בכל מקום", כותבת ענת שיזף בבלוג המסע שלה, מאוסטרליה. ענת, ישראלית בת 35, החליטה להתבונן בעולם מזווית שונה. היא קנתה כרטיס פתוח, ארזה תרמיל ויצאה לדרך בפברואר 2005. בבלוג היא מעדכנת (באנגלית, אבל עם אורינטציה ישראלית חזקה) על מסעותיה, עם חוויות אישיות והמלצות תיירותיות, כולל צילומים.

טוקיו בעין המצלמה
www.marcosilvestri.com/travel/japan

מרקו סילבסטרי שב מטוקיו עם רשמים מצולמים, אותם העלה לאתר שלו. באתר יש כמעט אלף צילומים, והוא כנראה האלבום המצולם החינמי הגדול ביותר ברשת שעוסק בבירת יפן. המסע המצולם מתחיל בטיסה של "אייר צ'יינה" (כולל הארוחה), והוא כולל את תחנות המטרו של העיר, שלטי רחוב ברבעים השונים, בניינים מפורסמים, מסעדות, שווקים, חנויות, מקדשים, ואפילו תיבות דואר ומכשירי כספומט. סילבסטרי מצלם נופים וגם אנשים ופרטים קטנים, ולצד כל תמונה הוא מצרף כיתוב באנגלית.

דיוקן מתמשך של סאן פרנסיסקו
www.seamlesscity.com

פרויקט "עיר ללא תפרים" הוא דימוי ויזואלי מתמשך של סאן פרנסיסקו, המורכב מרצף של תמונות סיור בעיר, לאורך כ-50 ק"מ, מנקודת ראותו של הולך רגל. כל תמונה מחוברת באופן רציף לתמונה הבאה, כמו בעולם האמיתי. לדברי מייקל קולר, הוגה הפרויקט ומבצעו, סאן פרנסיקו אידיאלית לכך, מפני שהיא קטנה פיזית, ועם זאת יש בה נופים מגוונים מאוד. קולר לא שוכח להודות "לכל המשוגעים מעמק הסיליקון" על יצירת הכלים הדיגיטליים שאיפשרו את הפרויקט המקסים הזה.

סיור וירטואלי במקסיקו
www.go2mexico.com

אתר "גו 2 מקסיקו" מציע גלריות של 360 מעלות עם מראות של מקומות מפורסמים במקסיקו, כמו אקפולקו, קנקון, פוארטו וארטה וקוזומל. בתצוגה הפנורמית, המבוססת על יישום ג'אווה, ניתן לשוטט בתוך התמונה באמצעות העכבר. בנוסף יש באתר טיפים למטיילים בנושאי בריאות, מזג אוויר, דרישות כניסה, סידורים מיוחדים לקשישים ועוד. מי שרוצה להתאמן קצת בספרדית לקראת הנסיעה, מוזמן למדור עם שיחונים לפי קטיגוריות: במלון, במסעדה, ברחוב, בים, בנמל התעופה, בחנות וכדומה.

מסעדות מומלצות בחו"ל
www.gilfood.co.il/theRestaAbroad.asp

גיל חובב ממליץ באתר שלו, "גילפוד", על מסעדות שאסור להחמיץ בחו"ל. הוא כותב על ארצות-הברית, על בריטניה, על הולנד, על ספרד ועל צרפת, חמש מסעדות מכל מקום (בארצות הברית ההמלצות מתייחסות לסאן פרנסיסקו ולניו-יורק). יש פרטים (מיקום המסעדה, טלפון, שעות פתיחה והאם צריך להזמין מקום מראש), וכן סקירה קצרה על המיקום, האווירה והמחירים. בהמלצות תוכלו למצוא גם מנות שכדאי להזמין. למשל, בביסטרו הצרפתי "אסטייה" אסור לוותר על הארנבת בחרדל, ומקבלים בסוף צלחת גבינות ענקית על חשבון הבית.

ביקור בעמק האדום
www.redseadesert.com/index_h.html

באתר האינטרנט "העמק האדום", המתמקד בערבה הדרומית, יש מידע כללי על חבל אילות, המצטיין בנופים מגוונים של מצוקים תלולים בקעות, מישורים ועמקי נחלים רחבים. בחבל אילות יש שמורות טבע רבות: חלק משמורת הר הנגב, שמורת הנחלים הגדולים, שמורת צוקי שיירות, שמורת יטבתה ושמורת הרי אילת. האתר מביא מסלולים טיולים, תוכניות חינוכיות והדרכה, לצד מידע על אטרקציות, לינה כפרית ומסעדות. בחלק המוקדש לפארק תמנע יש פרטים על הסיורים וההפעלות השונות ב"דרך הנחושת והאור".

רשמים מצוירים מטוסקנה
www.yafakfir.co.il/pesachIT/Toscana.html

אהוד פסח זכה בטיול לטוסקנה בהגרלה של חנות יינות, והוא נותן למיטיביו קרדיט ראוי. אחרי שמדלגים על ההקדמה, אפשר לצלול לתוך תיאור כתוב ומצויר של שמונה ימים במחוזות היין. הטיול תוכנן בעיקר על ידי הנשים שבחבורה, יעלי ודיתה, שהכינו שיעורי בית בקפידה. הווילה בה התאכסנו היתה בכפר קוזאנו, סמוך לעיירה הציורית קסטיליון פיורנטינו, למרגלות הרי האפנינים. משם הם יצאו לטיולים באזור, דרך מסעדות ויקבים, החל ב-ארצו, דרך אסיסי וקורטונה ועד פירנצה וסיינה. קריאה מענגת למטיילים חובבי יין.

טיולי משפחות בעולם
www.lametayel.com/archive/categories.asp?postid=638

באתר "למטייל" מרוכזים סיפורים של משפחות, שיצאו לטיולים משותפים באזורים שונים בעולם. טיולי קרוואנים, ואפילו טיולי תרמילאים וטרקים, במזרח הרחוק ובארצות הברית. אילו תלאות עברו עליהם יחד ואילו חוויות. מדורים נוספים שיכולים להיות שימושיים בימים אלה של החופש הגדול: הכנה לטיולי משפחות באירופה, מבוא לטיולי משפחות בארצות הברית והתמקדות באטרקציות של אורלנדו, פריסת פארקי שעשועים באירופה, טיול עם ילדים בארצות שונות באירופה, וגם קרוז בקאריבים.

>>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/massa8-05.htm

Sarit Perkol internet pages


58