Sarit Perkol internet pages תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה
ספרו לי על אתרי טיולים ונסיעות

אתרי טיולים / שרית פרקול

התפרסם ב"מסע עולמי" 9.2005

הדפסים בלעדיים על חולצות, תיקים וספלים

תיירות אקולוגית
www.planeta.com

באתר "פלאנטה", המוקדש לתיירות אקולוגיה, יש מדריך של אתרים וסוכני תיירות המתמחים בסוג זה של תיירות בצפון אמריקה, בדרום אמריקה ובמרכזה, באוסטרליה, באירופה ובאסיה (תורכיה). באתר מדור נרחב מיוחד לחובבי צפרות, עם תמונות ומאמרים על ציפורי מקסיקו וקישורים לאתרים כמו האגודה האמריקנית לצפרות, מדריכי ציפורים בקנדה, ציפורי ונצואלה וציפורי ברזיל. בין השאר, מצויין שם אתר בשם "היכן אתה רוצה לראות ציפורים היום?", הכולל חלוקה לאזורי העולם ו"נקודות חמות" לחובבי צפרות ברחבי תבל (גם ישראל על המפה).
צפרות: www.camacdonald.com/birding/birding.htm

טיולי אופניים בחו"ל
www.tinyurl.com/e24a4

ציקי שני מפרסם בפורום אופניים של "תפוז אנשים" כתבה ידידותית וממצה בנושא ארגון טיול אופניים עצמאי בחו"ל, במסגרת פרטית וחברית. הוא מתחיל בנושא החשיבות של הרכב החברים בקבוצה ("אם שני אנשים לא מסתדרים בטיול קליל בבן שמן, הם 'יאכלו' אחד את השני במסע מפרך בפירנאים וישרו אווירת נכאים בכל השבוע בספרד"), ממשיך לתכנון הכללי (תקציב, יעדים, עונות השנה ואיפה יש סימון שבילים ושילוט נוח יותר) ונותן גם המלצות כלליות לסדר יום. יש גם התייחסות מפורטת לנושא העברת האופניים מהבית, או שכירתם, בחירת מלון, ציוד ניווט, ציוד משלים וביטוחים.

השכנים ממזרח
www.seejordan.org

באתר המושקע של לשכת התיירות הירדנית בצפון אמריקה יש מידע רב, באנגלית, על שכנתנו ממזרח. מלבד רקע כללי והיסטורי על ירדן, יש באתר אינפורמציה רבה על פטרה ואזורים מיוחדים לטיולי הרפתקה, למרחצאות, לתיירות דת ולתיירות אקולוגית. למחפשי הרפתקאות מוצעים טיולי ג'יפים, טיסות במסוק או בכדור פורח, מצנחי רחיפה, שכירת מטוסים פרטיים וטיולי סוסים למתחילים ולמתקדמים. באזור האירועים ולוח השנה תמצאו מידע על התרחשויות מעניינות הצפויות בירדן, עם תאריכים, פרטי התקשרות וקישורים לאתרים ספציפיים הקשורים באירועים אלה.

אתגר לצלמי מסע
www.travelphotographers.net

TPN היא קהילה מקוונת של צלמי טיולים, המיועדת לצלמים המבקשים להשתפר ולשתף אחרים ביידע שלהם. "אם אתה מאותם אנשים שעדיין מתרגשים מהאפשרות של לקפוץ למטוס, רכבת, מכונית, אופניים, סקייטים, או אפילו לנעלי התעמלות כדי לחצות את קו המשווה, או את הרחוב, ואם אתם לא יכולים להעלות בדעתכם לעשות זאת בלי המצלמה שלכם, תרצו להצטרף", נכתב שם. יש באתר פורומים, אתגרים מיוחדים כמו "אמנות אורבנית לעומת אמנות כפרית", "אנשים בעבודה" והנושאים של אוגוסט - "רטוב ופרוע" ו"רטוב ורגוע", לצד כתבות מצולמות על מקומות בעולם.

מסע אל העבר
http://memory.loc.gov/ammem/gmdhtml/gmdhome.html

מחלקת הגיאוגרפיה והמפות באתר של ספריית הקונגרס האמריקני מציעה לציבור הרחב אוסף ענקי של מפות מסוגים שונים, המשתרעות על פני יותר מאלף שנה (מ-1500 ועד 2004). מוצגות שם באופן מקוון מפות גיאוגרפיות מ-1960 ועד ימינו, כולל מפות של סוכנות הביון האמריקנית, לצד מפות מיוחדות של מקומות שכיכבו בשנים האחרונות בחדשות. אוסף מפות הערים כולל בניינים ספציפיים ומראות פנורמיים של אזורים אורבניים נרחבים. יש מפות עתיקות מקסימות של מגלי ארצות, בעיקר מעידן התגליות האירופי, מפות של רשת מסילות הרכבת ומפות של קרבות צבאיים.

אינטרנט אלחוטי חינם
www.wififreespot.com

לבעלי מחשבים ניידים עם כרטיס אלחוטי - אתר Wi-Fi Free Spot מביא מדריך של מקומות המספקים אינטרנט אלחוטי חינם, בארצות-הברית ובקנדה, באירופה, בדרום אמריקה, בקאריבים, במזרח-התיכון (כולל ישראל) ובאפריקה, באסיה, באוסטרליה ובניו-זילנד. באזור השאלות והתשובות של האתר (FAQ) יש עצות לשימוש באינטרנט אלחוטי במקומות ציבוריים: לא לשלוח מידע רגיש ולדאוג לאבטחה נוספת כשמבצעים פעילות בנקאית או קניות ברשת; לא לבקש תמיכה מהצוות, לפעמים הם אפילו לא יידעו על מה אתם מדברים; לא לצפות שתמצאו שקע חשמלי, לוודא שהסוללה טעונה.

החוויות של תמיר
http://blog.tapuz.co.il/Tamax

שלג בהודו, גן חיות בסין, קפיצת באנג`י מגובה של 160 מטר. המצלמה של תמיר, בעל הבלוג "מצלמה חוצה גבולות", לא מפסיקה לצלם. בבלוג שלו הוא מפרסם את התמונות, לצד רשמי מסע. תמיר חובב פארקי שעשועים ורכבות הרים, וב-28 ביולי הוא דיווח על פארק שעשועים בקאטמנדו, נפאל, בשם Dragon World. לדבריו, הוא כבר היה ברכבות ההרים המפחידות ביותר באירופה, אבל זו של דראגון וורלד בקטאמנדו היא המפחידה ביותר (ולאו דווקא הבטיחותית ביותר). מי שמתכנן מסע בשביל ישראל, ימצא בבלוג גם רשמים מצולמים מהמסע שערך תמיר באביב השנה, במשך חמישה ימים.

פורטל אוסטרליה
www.aust.co.il

טל גור, בוגר הפקולטה למדעי המחשב ובעל תואר שני במערכות מידע מאוניברסיטת מונש במלבורן, אוסטרליה, יזם את הקמת פורטל אוסטרליה בעברית, "שער לאוסטרליה", ויחד עם עמית עשהאל, אמנון כרמל, זיו מגן, דוד בבחנוב, קלמן בלנקי, דורית מאורי ואלמוג רז-אל, הוא יוצק תכנים לאתר השימושי הזה, העוסק בכל ההיבטים של היבשת הרחוקה. האתר מיועד למהגרים, לטיילים, לסטודנטים, לאנשי עסקים ולסתם סקרנים, ויש בו רקע כללי, חדשות, מידע על טיולים, תחבורה, מגורים, לימודים, עבודה, ויזות, עסקים, בילויים ועוד כל מה שצריך לדעת על ארץ הקנגורו, בתוספת תמונות ומפות.

>>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/massa9-05.htm

Sarit Perkol internet pages


232