אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 23.1.2005

ט"ו בשבט

מסעות בעקבות האילנות

"בדרך כלל אלון מצוי לובש שמלה של סבך ענפים צפוף, דחוס ודוקרני. חובב צל ושומר נפשו ירחק אל אורן, או אלון תבור. רק במקרים נדירים נראה האלון המצוי כמו עץ ראוי לשמו. מקרה מוצלח כזה, מוצלח במיוחד, היא החורשה היפה, הצומחת ליד קברו של נבי חזורי. לא עץ אחד ולא שניים צומחים כאן, אלא חורשה של ממש, שחבריה הגיעו לממדים אדירים במונחים של אלון מצוי. כל עץ נראה כאילו יצא לרגע קטן מהאגדה. זה גזעו נבוב ומישהו טרח לחזק אותו באבנים. אחר גזעו שחוח מעוקם, אבל הוא לא חוסך מאתנו את צלו הרחב. והעיקר, מבין העצים מציץ נופו של הר חרמון הסבא, מורדותיו מכוסים בחורש סבוך של אלון מצוי, שהוליד את העצים שלפנינו", כך מתואר מסלול הטיול בעקבות האלון המצוי, בנבי חזורי שבצפון.
באתר האינטרנט של הקרן הקיימת לישראל, במדור "לטייל עם קק"ל", מפורטים מסלולי טיול ייחודיים בעקבות עצים עתיקים: אלה אטלנטית בעמק קדש, האלה של גולני, אלה ארצישראלית מקושטת בעמוקה, הארזים של יער ביריה, אלון תבור בנחל עירון, אלון השעם באילנות, אשלים בבאר רבובה, הברושים של עמק השלום, עצים מאובנים במכתש הגדול, שיטת הנגב בנחל נוקד ועוד. לכל עץ יש סיפור משלו, ובדף שלו יש מפה קטנה, תמונות והסבר כיצד להגיע אליו.
באחרונה השיקה קק"ל גם שירות חדש, "e ירוק" - עלון מידע הנשלח חינם בדואר אלקטרוני, למי שנרשם. מידי סופשבוע מקיימת קק"ל לפחות כשישה אירועים, ברגל, ברכב או באופניים, לכל המשפחה. בעלון יש הצעות לטיולים, כולל הסברים מפורטים, למי הם מתאימים ואיך מגיעים. לקראת ט"ו בשבט יתקיימו גם טקסי נטיעות מיוחדים. למי שפחות נייד, אגף "הקלק וטע" באתר הקק"ל מאפשר לערוך באופן מקוון נטיעות באזורי הארץ השונים, תמורת תרומה של ח"י שקלים.
אתר הקק"ל: www.kkl.org.il


--->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm


כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/tree.htm

Sarit Perkol internet pages


137