אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 11.4.2004

סיורים וירטואליים בסין, איך להכין קפה בבית, קורס צלילה, בליוורפול עם החיפושיות ומתכונים לבנים. המלצות לטיולים טעימים

virtual China

בעקבות הדרקון האדום

המתכוונים לטייל בסין, פיזית או וירטואלית, יוכלו להיעזר באתר אינטרנט המוליך את המבקרים בו למסע של מלל ותמונות אל המקומות המעניינים ביותר. אפשר לטייל באופן מקוון אל החומה הגדולה, או לשוטט לאורך היאנגצה, הנהר השלישי באורכו בעולם. ניתן גם לבקר וירטואלית, בחברת הדרקון האדום, בעיר האסורה, ביתם של קיסרי סין הקדמונים, במקדש השמיים, או בהרים הצהובים - הואנגשאן - מן המראות ההרריים המדהימים ביותר בעולם. תוכלו לבקר דרך האתר הזה, המפרט (באנגלית) טיולים מסוגים שונים, גם בטיבט ובעוד מחוזות אקזוטיים.
www.chinavista.com/travel/virtualtours.html

הכל על קפה ירוק

אתר "קופימן" של אמיגו מהווה מקור מידע עשיר בתחום הקפה וספק קפה ירוק לקולי הקפה הביתיים. לפי הכתוב באתר, פשוט מאוד לקלות קפה בבית, ותוך 10 דקות מתקבל הקפה הטרי ביותר בעולם, בלי צורך במכשירים מתוחכמים. מחירי הקפה הירוק נמוכים ב-75% מאותם הפולים כשהם קלויים, ודרך האתר מוצע למכירה מבחר פולי קפה ירוק, איתם ניתן להרכיב מיני תערובות שונות.
"הספריה" שבאתר כוללת נושאים מגוונים בתחום הקפה, חלקם נכתבו בידי צוות אמיגו וחלקם בידי מקצוענים בענף. למשל, מידע על מדינות הקפה, מילון מונחים לקפה, תולדות הקפה, קפה למתקדמים, טיפים על טחינת קפה ומטחנות וקישורים למאמרים של דורעם גונט על דרגות קליית קפה ולא פחות מעניין - הדרכה מפורטת לקליית קפה במכשיר להכנת פופקורן, בתנור, על הגז (וגם במכשירים יעודיים, כמובן).
www.coffeeman.co.il

חופשת צלילה בכפר

"כפר הצוללים", אי ירוק באמצע המדבר, בשמורת האלמוגים הדרומית 750 מטר דרומה מהמצפה וקילומטר מהגבול לסיני, מציע קורסים בצלילה ברמות שונות וחופשת צלילה באילת על רקע הרים, ים ושמיים.
באתר של כפר הצוללים יש מידע על המקום ועל הקורסים המוצעים בו. לדוגמה, בקרוב (16 באפריל) ייפתח שם קורס צולל "דייבמאסטר", המיועד לצולל ותיק 2 כוכבים שרוצה להשתפר וללמוד מיומנויות חדשות. הקורס נמשך 10 ימים וכולל קורס הצלה, פתרון בעיות מתחת למים, הובלת קבוצת צוללים וצלילות עומק. דרישה מקדמית: ניסיון של יותר מ-35 צלילות, 5 צלילות סירה, 2 צלילות לילה, ניסיון בצלילה בים התיכון ובים סוף וציוד אישי מלא.
www.diversvillage.co.il

ליברפול של החיפושית

שש וחצי בערב, ליל שבת, ו"קאברן קלאב" (Cavern Club) בליברפול, מרתף בו ניגנו חברי להקת החיפושיות 274 פעם בתחילת שנות ה-60, לפני שהפכו עשירים ומפורסמים, רועש כל כך עד ששולחנות העץ המאסיביים רועדים. אבל את המוזיקה הפעם לא משמיעים שלושה גיטריסטים ומתופף, אלא נגן מקומי אחד, טים שואו, וחברו אנט בראון על התופים.
המועדון הוא רק אחת הנקודות במורשת "ארבעת הנפלאים", המושכת תיירות ביטלס אל העיר ליברפול. בשנים האחרונות קנתה הקרן הלאומית של אנגליה את הבתים בהם גדלו ג'ון לנון ופול מקרתני, "שיפצה" אותם למצב בו היו באמצע שנות ה-50 - חדרים קטנים, לינוליאום סדוק, בלי מקרר, טאפטים על הקיר - ושכרה אנשים שיחיו שם וינחו סיורים בבתים. באתר "ליברפול פלוס" תמצאו מידע מפורט על העיר בכלל ועל סיורים בעקבות הביטלס בפרט.
www.lpool.plus.com

שף לבן מקוון

באתר המשודרג של תנובה, "השף הלבן", ניתן מעתה לצפות באשפי מטבח, המדגימים באמצעות קטעי וידאו כיצד הם מכינים את המטעמים הידועים שלהם. בנוסף יש באתר מגזין מקוון, המכיל כתבות בנושא גסטרונומיה. למשל, "משקיעים בירוקים", כתבה של שרון גיני על ההכרה בחשיבותם של צמחי התבלין, הן כבעלי סגולות רפואיות והן כנותני טעם וריח - כולל הצלצות ליצירת גינת תבלינים ביתית.
יש באתר "טיפ" יומי, פורום המפגיש בין מבשלים, שפים ממסעדות יוקרה המעידים על עיסתם, ועיקר האתר: מאות מתכונים בשילוב תמונות, ערוכים על פי קטיגוריות כמו פסטות, מרקים, סלטים, רטבים, ירוקים, מתוקים, מתכונים דלי שומן ועוד.
www.chef-lavan.co.il


->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef11-4-4.htm

Sarit Perkol internet pages


165