אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 14.3.2004

איפה יש תחרויות בישול צ'ילי, מי מגיש ג'חנון ביוהנסבורג, היכן כדאי לטייל בחום הכבד? המלצות לטיולים טעימים

chili cookoff

מתכוני צ'ילי מנצחים

פינת הטבחים באתר אגודת הצ'ילי הבינלאומית, המקיימת מידי שנה מאות תחרויות הכנת צ'ילי, מציעה מתכוני צ'ילי של אלופי תחרויות הבישול על פני שלושה עשורים, בקטיגוריות "צ'ילי", "צ'ילי ורדה" ו"סלסה". בתחום הצ'ילי, תמצאו שמות מתכוני צ'ילי כמו "יריית אזהרה - הימלט כל עוד נפשך בך", "24 קראט", "כורי הזהב", "הדלת האחורית" ו"התרופה הסודית של הדוקטור".
באתר מובאת באריכות ההיסטוריה של הצ'ילי ועובדות חשובות: למשל, פלפלי צ'ילי היו חלק מהמטבח הספרדי בימיו של סרוונטס, והם מופיעים במטבחים קדומים בסין, הודו, אינדונזיה, איטליה, האיים הקריביים, צרפת ומדינות ערב.
בתקנות הרשמיות של תחרויות הכנת הצ'ילי של האגודה נרשם, כי הצ'ילי האדום המסורתי מוגדר ככל סוג של בשר המבושל בפלפלי צ'ילי אדומים, תבלינים ומרכיבים אחרים - אבל בשום אופן בלי שעועית או פסטה. משך הבישול צריך להיות בין שלוש לארבע שעות, והמתחרים צריכים להביא איתם את כל הציוד, למעט מקרים בהם מארגני התחרות מציעים תנורים או שקעים חשמליים.
המדור "צ'ילי קוקאוף לוקייטר" מאפשר למצוא תחרויות הכנת צ'ילי בארצות הברית, קנדה, מקסיקו, אוסטרליה ואיי קיימן.
www.chilicookoff.com

בתי כנסת וג'חנון ברחבי העולם

באתר "לראות עולמות" יש אזור מיוחד לשומרי מסורת, בו תמצאו מידע על בתי כנסת ומוזיאונים מיוחדים, כמו המוזיאון היהודי בלונדון, המוזיאון למורשת יהודית בניו-יורק ויד לחייל האלמוני בפריז.
יש באזור הזה מאמרים שימושיים על הקהילה היהודית בברלין, על יהדות בודפשט, על אוכל כשר בלונדון ועל מקומות של פלאפל, מלוואח וג'חנון ביוהנסבורג, לצד קישורים לאתרים המאפשרים לחפש מלונות כשרים, מסעדות כשרות ומקוואות ברחבי העולם.
www.olamot.co.il/jewish/homepage.asp

טיולים בעומס חום כבד

אתר האינטרנט של מינהלת הטיולים והלמידה מחוץ לבית הספר במשרד החינוך, המיועד במקור לסיוע לבתי הספר בבחירת המסלול ובתיאום אבטחת הטיול, הפך להיות פופולרי מאוד גם בקרב מטיילים שעזבו זה מכבר את ספסל הלימודים. לדברי רוני נעמן, מנהל המינהלת, המידע באתר נאסף מהשטח, ובעיקר לקראת החגים מציפים את האתר אלפי גולשים.
בין השאר, יש באתר רשימה של מסלולי טיול ואתרי טבע בהם ניתן לשהות גם בעת עומס חום כבד, בהם נחל עמוד עליון - שביל 2316, נחל תנינים ממערב לכביש החוף, פארק מקורות הירקון, תל אפק, סטף, המסרק, קומראן, נחל דוד תחתון, מערת הקמח ועוד.
את פירוטי המסלולים, הנחלקים לפי תשעת אזורי הארץ, מאילת ועד רמת הגולן, תמצאו במדור "דו"ח מסלולי טיולים". ההמלצות כוללות נקודות הורדה ואיסוף, עונות מומלצות, נקודות חן מיוחדות, מפגעים בטיחותיים, סוג קליטה/קשר, נקודות מילוי מים וציוד מיוחד שצריך, אם צריך.
www.education.gov.il/tiyulim

אתר סוכני הנסיעות

באתר של התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל יש מידע מפורט על חבילות של הרגע האחרון, לצד גישה מהירה ליעדים נבחרים - פריז, פראג, לונדון, בודפשט, אמסטרדם, ורנה (בולגריה).
יש באתר מידע על נופשונים, חבילות טוס וסע של איירתור לצד חבילות נופש וערים או סקי, בתי מלון, טיסות שכר, טיולים מאורגנים, השכרת רכב ועוד, וכמובן - אפשרות להזמין באופן מקוון.
מי שמחפש מידע על בתי כנסת ומסעדות כשרות בעולם, ימצא גם באתר קישורים לאתרים המתמחים בתחום זה.
www.itn2000.net

ביקור וירטואלי ביקב דלתון

יקב דלתון ממוקם במרום הגליל ומייצר יינות קברנה סוביניון, מרלו, סוביניון בלאן ושרדונה. באחרונה השיק היקב אתר משודרג, בעברית ובאנגלית, עם תמונות המעבירות את האווירה המיוחדת של היקב.
יש באתר מידע על היקב ועל סדרת היינות, איך הם מיוצרים, איך יש להגישם ומי המפיץ. ואם לא מסתפקים בביקור וירטואלי, ניתן לקבל באתר פרטים לגבי ביקור ביקב עצמו, כולל טעימות.
www.dalton-winery.com


->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef14-3-4.htm

Sarit Perkol internet pages


366