אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 21.3.2004

מסלול רטוב בקוסטה ריקה, תרופות סבתא מרוקאיות, סיור וירטואלי בפארק יוסמיטי, יומן מסע באוסטרליה ויומולדת על שני גלגלים. אתרי טיולים ובישולים

Yosemite Park

תיירות אקולוגית בקוסטה ריקה

רבע משטח מדינת קוסטה ריקה הוכרז כשמורות טבע ופארקים לאומיים. כתוצאה מכך זוכה התיירות האקולוגית לפלא בוטני וזואולוגי ייחודי בעולם, המתבטא בשפע זנים ומינים המרוכזים בתבניות נוף מגוונות. אתר "למטייל" מקדיש דיווח מיוחד לקוסטה ריקה, שיחד עם פנמה מהווה גשר יבשתי בין צפון אמריקה לדרומה.
קוסטה ריקה, שהערים שלה משמרות את המסורת הספרדית ששלטה במדינה עד שנת 1821 (עת קבלת העצמאות), מארחת רבבות מטיילים מידי שנה.
בין השאר, תמצאו באתר פירוט של "המסלול הרטוב" - מסלול אתרי המים של קוסטה ריקה. מלבד מידע בסיסי וחיוני על האוכלוסיה, המטבע, טלפונים, שירותי אינטרנט, בריאות ותחבורה, יש קישורים למפות של קוסטה ריקה והמלצות על טיולים בין הרי געש פעילים, ראפטינג, אופני הרים ועוד.
למטייל: www.lametayel.com
לשכת התיירות של קוסטה ריקה: www.visitcostarica.com

לא על הקוסקוס לבדו

באתר "קוסקוס", מקום מפגש וירטואלי ססגוני ליוצאי מרוקו, יש פתגמים, תרופות סבתא, אמונות ומנהגים. ויש, כמובן, הרבה מתכונים, הנשלחים על ידי הגולשים. תמצאו שם מתכון בסיסי להכנת גרגירי קוסקוס, לצד מתכון של מרק לקוסקוס מרוקני, אמפוואר ("מאכל עניים" בשאריות הלחם) וברקוקש (קוסקוס חלבי) של חנה סרור, וגם מתכונים למנות ראשונות, סלטים, מרקים, עוף, בשר, דגים, מאפים ומתוקים - כולל מבחר ריבות מהמטבח המרוקני, מיוחד למימונה.
מי שנרשם לפורום האתר, בו חברים כמה מאות גולשים, יכול גם לבקש מתכונים ספציפיים ולשאול שאלות בענייני בישול ואוכל מרוקני.
www.couscous.co.il

סיור וירטואלי בפארק יוסמיטי

באתר של הפארק הלאומי האמריקני יוסמיטי פארק ניתן לקרוא על המקום, המציע אטרקציות בכל עונות השנה. יש מידע על תולדות המקום, הגיאולוגיה שלו, החי והצומח, על חבילות תיור ועל מקומות הלינה ברחבי הפארק, כולל מידע מפורט מאוד על האכסניות והמלונות ועל המסעדות (אם תרצו, תוכלו למצוא באתר גם את המתכון המיוחד של יוסמיטי לודג', למשל), מחירים, מבצעים ואפשרות להזמין מקומות באופן מקוון. אזור המפה האינטראקטיבית במדור "חוויית יוסמיטי" מציע לסייר וירטואלית, בטכנולוגיה המאפשרת תצוגה של 360 מעלות, באזורים שונים של הפארק.
www.yosemitepark.com

אתר אחר המתמקד ביוסימיטי פארק, "יוסימיטי פאן", מביא גם הוא שפע של מידע, ויש בו אזור הנקרא "הזמן הטוב ביותר לבקר ביוסימיטי", בו מפורטים היתרונות והחסרונות של ביקור בפארק בכל חודש מחודשי השנה.
www.yosemitefun.com

יומולדת על אופניים

ניצן שלמוני, חבר באתר רוכבי האופניים "גרופי", מודיע על טיול יומולדת ב-3 באפריל, באזור זכרון יעקב והסביבה, לאורך עשרה קילומטרים. המסלול מישורי ברובו, מתאים גם לילדים מיטיבי-דיווש מגיל עשר ומעלה. יוצאים בתשע בבוקר מקצה מושב עמיקם, בקצה המזרחי, אל עין צברין (באר מים עתיקה). משם רוכבים בחזרה לנקודת תצפית בגבעה 186, ואחרי הפסקה לחידוש המצברים גולשים לכיוון ההר העגול (גבעת תצפית נוספת), ומשם ברכיבה בחזרה.
אטרקציות נוספות באזור: גלריית ההר העגול במושב עמיקם, מתאימה לפעילות עם ילדים, וטיול בגבעת הרקפות בכניסה לקיבוץ גלעד.
www.groopy.co.il

22,230 קילומטר באוסטרליה

"קשה לתאר במילים מצבור כה גדול של חוויות, נופים מדהימים ממדבריות ליערות גשם, חופים ומפרצים מבודדים ועוד הרבה הרפתקאות. בעודי כותב כל הפלשבקים והזיכרונות מתערבבים כמתוך חלום שלא היה", נכתב ביומן המסע של אהרון, המתפרסם באתר הטיולים "מסביב לעולם". "כמו צעירים רבים החלטתי שהיעד שלי יהיה אוסטרליה ומזרח אסיה. לאחר עבודה קשה וחיסכון מתאים החלטתי שהגיע הרגע לקחת את מטלטלי ולצאת לדרכי. את הטיול התחלתי עם עוד שני חברים מהיכרות של שנים לאחורה, הטיול לאוסטרליה היה הפנטזיה המשותפת שלנו. לאחר חודש של בטן גב באיים שבדרום תאילנד עלינו על מטוס לאוסטרליה וההרפתקה החלה".
הכותב מדווח בחן, ובליווי תמונות, על חוויות מסע בן 22,230 ק"מ באוסטרליה.
באותה הזדמנות, יש באתר טיפים חדשים לביקור באטלנטה ובפלורידה.
www30.brinkster.com/orke


->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef21-3-4.htm

Sarit Perkol internet pages


92