אתרים בכיף / שרית פרקול

יום ראשון - 4.4.2004

מוזיאון הבשמים בברצלונה, החופים הטובים בעולם, לינה סבירה בלונדון, בילויים בסיני ומתכוני גודפוד. המלצות לטיולים טעימים

sculptured perfume bottle

סיור וירטואלי במוזיאון הבשמים

במוזיאון הבשמים של ברצלונה יש כ-9,000 מוצגים, בהם בקבוקי בושם, בקבוקונים זעירים, בקבוקים מוסווים לפסלים, מודעות פרסומת, אריזות וכדומה. באתר האינטרנט החדש שהוקם למוזיאון אפשר לראות חלק מהמוצגים, לפי ארצות המוצא של הבשמים - מצרים, יוון, רומא - או לפי חומרים, דוגמת בדולח, מתכת או פורצלן.
ניתן לקרוא קצת על בקבוקי הבושם השונים, בסיור וירטואלי שנמשך על פני 16 דפים, או להתעמק יותר במאמר מרחיב דעת על תולדות הבושם. בנוסף, יש באתר מידע על המוזיאון וזמני הפעילות שלו ומפה המראה כיצד להגיע אליו.
מוזיאון הבושם: www.museodelperfume.com
תיירות בברצלונה: www.barcelonaturisme.com

החופים הטובים ביותר בעולם

באתר האינטרנט של ערוץ הטיולים מרוכזים החופים הטובים ביותר בעולם לשנות 2004, חלקם בשל יופיים, חלקם בשל תנאי הבילוי בהם. אפשר לאתר את החופים המסומנים כנקודות חמות על גבי מפה וירטואלית, לקרוא על כל אחד מהם ולקבל מידע נוסף על המדינה בה הם שוכנים.
לפי האתר, החופים הטובים ביותר בעולם הם: אנס סורס ד'ארז'ן באיי סיישל, ביאריץ בצרפת, קליפטון ביץ' בדרום אפריקה, איפמנה בברזיל, מרומה במקסיקו, מאטירה ביץ' בבורה בורה, פינק סנדס באיי באהמה, פויפו ביץ' בהוואי, סאות' ביץ' בפלורידה, סאן טרופה בצרפת.
travel.discovery.com/convergence/beachweek/beachweek.html

לינה סבירה בלונדון

מגזין התיירות המקוון "מגלים" פירסם לקראת פסח סקירה מיוחדת שכותרתה "לינה במחירים סבירים בלונדון". מדובר בעיקר בזן חדש של מלונות אופנתיים בסגנון אמריקני, לפי הכתבה, המציעים לינה זולה, במחיר כ-100 דולר לחדר. מובאים קישורים למלונות של ארבע רשתות מרכזיות בתחום: איביס, טראוול אין, פרמייר לודג' וטראוולודג'. יש פרטים מדויקים על מיקומים של המלונות, ההיצע בחדר, טלפונים ומחירים.
מגזין מגלים: www.megalim.co.il
מלונות מוזלים בלונדון: www.discountcityhotels.com

מדריך לבילויים בסיני

אתר "מפה", שבדרך כלל מתמחה במדריכי טיולים ומפות לישראל בלבד, מתפשט דרומה, בעקבות הביקוש ההולך וגובר לטיולים בסיני. לכבוד פסח נוסף באתר מדריך סיני, הכולל המלצות על מקומות לינה, מסעדות ונקודות מעניינות, מטאבה ועד שארם, כולל אזור ההר הגבוה.
במדריך, הזמין רק למנויים בתשלום, יש המלצות על חושות מבודדות, אבל גם על מלונות ממוזגים למשעי; על מסעדת דגים בזולה בעושנת, אבל גם על מסעדות שף מתוחכמות בשארם, על מסעדה קוריאנית בנואבה, על צלילות ועל קזינו פרעוני בסטייל לאס וגאס בשארם. יש כתובות וטלפונים ופרטים, והמדריך אמור להתעדכן מעתה באופן סדיר. המלצה לדוגמה: מתחם חושות בשם אננדה - חדש, נקי ואסתטי, השוכן על רצועת חוף רחבה, חולית ומבודדת. הבקתות מתוחזקות היטב, השירותים מרוצפים ונקיים והאוכל טעים.
www.mapa.co.il/sinai

מועדון הטעם הטוב

באזור המתכונים של אתר האוכל "גודפוד" תוכלו למצוא, בין השאר, מתכונים לפסח - חרוסת, חזרת, קניידלך של סבתא חנה ושל סבתא תרצה, לביבות קמח מצה, מצות בדבש נוסח צפון אפריקה, ממתקי מצות מטוגנים, כדורי שוקולד לפסח, כופתאות מצה ממולאות דלעת, נענע וצנוברים, לחמניות של איציק, קובה לפסח ועוד (יש שם גם מתכון של פיצה לפסח, אבל אף אחד לא אמר שהיא טעימה). לצד כל מתכונן רשומים זמן הכנה, בשר/חלב/פרווה ומידת ההשקעה.
דרך האתר אפשר גם להצטרף להתארגנות של "מועדון הטעם הטוב", כשבתוכנית ערבי טעימות יין, ארוחות גורמה וחוגי בישול, בינתיים באזור המרכז בלבד.
www.goodfood.co.il


->>> תכנון טיול באינטרנט: www.perkol.itgo.com/travel.htm

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kef4-4-4.htm

Sarit Perkol internet pages


398