הדפסים מקוריים על חולצות, תיקים וספלים

כיכר אתרים / שרית פרקול

תרומות לתחזוקת האתר יתקבלו בברכה יום ראשון - 1.5.2005

אהבה ללא מגבלות

אפרת ושי הקימו יחד את "לאו דווקא", אתר היכרויות לאנשים עם מוגבלויות פיזיות ונפשיות. תחת הכותרת "אהבה ללא מגבלות" מספק האתר, הפתוח לכל חינם, גם מגזין עם תכנים נוספים הקשורים לפן החברתי של אוכלוסיה זו: טיולים, אירועים, מסיבות, כתיבה יוצרת, סיפורים אישיים וטור אישי של אפרת. במדור הסיפור האישי כותבת רחל, בת 28 מירושלים שנולדה עם שיתוק חלקי בפלג הגוף התחתון ונמסרה להורים מאמצים: "למדתי מזכירות רפואית בזמן השירות הלאומי ואף סיימתי בהצטיינות. יש לי רישיון נהיגה.אני עובדת ב'בית הגלגלים' פעמיים בשבוע כמזכירה, כל חודש יוצאת לטיולים של 'אתגרים' ורוכבת על סוסים בחווה ברמות. אני מאוד אופטימית, אוהבת לצחוק, לשיר ולהרכיב פאזלים גדולים".
www.lovedavka.co.il

מתקוונים לחינוך

אתר "קו לחינוך", שהועלה באחרונה על ידי הוצאת קו לחינוך, מתעדכן מספר פעמים ביום ומכיל חדשות בענייני חינוך, החל מקישורים לידיעות מרכזיות שהופיעו באתרי החדשות המובילים ועד לחדשות המגיעות למערכת האתר וכוללות "מידע מהשטח", כגון הזוכים בתחרויות שונות שנערכו במערכת החינוך, או פרויקטים ייחודיים. באתר מידע על כנסים ואירועים בתחום החינוך, אתרי חגים ומועדים, אתרי סיוע למתבגרים, ספרי חינוך והוראה, "שולחן עבודה" למנהל בית הספר, לצד קישורים לאתרי חינוך והוראה. בנוסף מכיל האתר שני מגזיני אינטרנט; "עכבר כיתה" (מחשבים בחינוך) ו"קו לאקדמיה" (מינהל אקדמי). יש גם מדריך מסווג "דפי חינוך" ודיווח על מחקרים בתחום.
www.kav-lahinuch.co.il

איך תיראו בעוד 40 שנה?

רוצים לדעת איך תיראו לעת זיקנה? אתר "מחולל הגילים" משתמש ביישום ג'אווה כדי לחולל תמורות בתמונות דיוקן שתעלו אליו. מעלים תמונה ברורה (רצוי פספורט), בוחרים גבר/אשה ובן איזה גזע, ואפשר לבחור אם להזדקן ב-10, ב-20 ב-30 או ב-40 שנה - או אפילו איך היינו נראים בתור בן המין האחר. תרגיל מעניין: תעלו תמונה ישנה שלכם ותראו אם הזדקנתם יותר או פחות מכפי שהתוכנה מנבאת לכם.
212.100.224.91

חפשן פודקסטינג

"פודסקופ" הוא מנוע חיפוש של פודקסטים (שידורים אישיים בנושאים שונים). מכניסים מילת מפתח ומקבלים רשימות של שידורים זמינים.
www.podscope.com

פרויקט הגנום באינטרנט

מי היה האב הקדמון שלכם? מחקרי ד.נ.א. חדשים מראים שכל בני האדם הם צאצאי אב קדמון אפריקני, שחי לפני 60 אלף שנה. אתר מרתק של ה"נשיונל ג'יאוגרפיק" עוקב אחר הנדידה האנושית, גנטיקה של אוכלוסיות ו-ד.נ.א ומציע לגולשים להתחקות אחר הנתיבים שהובילו מאותו אב קדמון - אל כל אחד ואחד. המדור "אטלס המסע האנושי" הוא מצגת אינטראקטיבית, על פני ציר זמן ועל גבי מפת העולם. יש גם אפשרות, תמורת כ-100 דולר, להשתתף באופן אקטיבי בפרויקט לגילוי השורשים הגנטיים, על ידי משלוח דגימה של ד.נ.א.
www5.nationalgeographic.com/genographic

אהוד מנור ז"ל די מופתע

קיבלתי אימייל מעידן יוסף, שאומר כי העידן החדש אינו פוסח גם על הדתיים. לפי האימייל הזה, נאור כהן, חב"דניק מרחובות, מפעיל את "תקשור לחיים", אתר תקשור יהודי. מהו תקשור יהודי? בעל האתר כותב: "התקשור היהודי יצא לדרך עם התגלות הרבי מליובאוויטש אלי בחלום, תוך שהוא מבקש לתקשר את 'ענף עץ חיים' ללא הוספת פרטים.... התקשור הנפוץ הוא תקשור עם מדריכים או מלאכים וכיוצא בהם. את התשובות מקבלים לתודעה, כרעיון או רצף של נתונים שמגיעים למחשבה. כך התחלתי אני, כאשר אני מבקש בתוך התהליך להיפגש עם צדיקים בלבד. ר' יעקב אבוחצירה, ר' יוסף חיים המכונה 'הבן איש חי' ועוד". יש באתר גם ייעוץ בתקשור, מדור מדיטציות יהודיות ועיסוקים אקטואליים, כגון פרשת תינוק המריבה, משמעות ליקוי הירח בליל הסדר ופטירת אהוד מנור.
על פי האתר, "אהוד מנור ז"ל די מופתע מההתלהבות והרגש שחשים בעניין הסתלקותו, אפילו יותר מאישים בכירים אחרים. הוא עובר את התהליך בצורה טבעית ובקלות, כיוון שעסק בעולם הנגינה בחייו בעולם הזה, ועולם הנגינה קרוב מאוד לעולם השיבה, עולם התשובה. באופן כללי העניין של התפנות מרצון של אומנים ויוצרים הינה חלק מהחלפת הישן בחדש, ובעצם עומדים להתגלות קולות חדשים ו'שירה חדשה מאיתי תצא' וחייבים לפנות את הישן על מנת להכניס את החדש, השירה החדשה בעצם מתגלה כבר על ידי צעירים ואנשים שכבר חלק מהדור החדש".
www.channelforlife.netfirms.com

בני חלוף

אתר "פרחים שבני חלוף", המופעל על ידי רועי, מוקדש לזכר קורבנות פעולות האיבה נגד מדינת ישראל. באתר מופיעים שמות הנרצחים, תאריך הפיגוע, המקום והסוג (חגורת נפץ, מטען חבלה, ירי, טיל קאסם, מכונית תופת). לחיצה על שמו של כל נפגע מובילה לדף שמתפרסם על אודותיו באתר של משרד החוץ, או לידיעה על הפיגוע במקורות אחרים.
www.remember.co.il
אתרי זיכרון: www.perkol.itgo.com/memorial.htm

לקראת יום המריחואנה

בשבת, 7 במאי, יתקיים בפארק הירקון "יום המריחואנה", החל מ-11:30 ועד 22:00.
פורום יום המריחואנה : www.alternative.org.il/forum
עלון מידע על האירוע: www.alternative.org.il/newsletter1.htmlלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar1-5-5.htm

Sarit Perkol internet pages


133