כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 1.8.2004

JibJab - Bush Vs. Kerry

צמיחה אמנותית

שולחן העבודה שלכם מזמן לא ראה ריכוז כזה של רקעים יפים. במסגרת פרויקט האמנות של משרד עורכי הדין חזקיה-חכמון מתפרסמות במדור "art" שבאתר גלריות בנושא "צמיחה"', מאת יוצרים מהארץ ומחו"ל. היצירה הנבחרת תודפס על אגרות ברכה מיוחדות, עם פרטי היוצר ופועלו. בחירת הוועדה תפורסם עד סוף החודש, ונדמה לנו שהבחירה תהיה קשה מאוד.
www.hh-law.co.il

התחייבות לשירות הוגן

אם אתם מחפשים שירות הוגן, איכותי, אדיב, ללא משוא פנים, אם אתם רוצים לוודא את טיב המוצר, את איכותו ובטיחותו, מחירים הולמים, מידע אמין ואמת בפרסום, אם אתם רוצים לעבוד עם אנשים שעומדים בהסכמים ומכבדים את זכויות הלקוח גם לאחר מתן השירות, בלי לנצל את מצוקתו - לכו לגור בארץ אחרת. סתאאאם. אם אתם רוצים לעבוד עם בתי עסק המחויבים לכל הכללים היפים האלה, אתר "עסקים" מרכז כאלף עסקים כאלה, עם חלוקה לקטיגוריות. בין הנושאים: אופנה, אופטיקה, אינסטלציה, בטיחות, גני ילדים, דודי שמש וכן הלאה, לפי הא"ב, עד תיווך ותרגום.
האתר מציג עסקים החתומים על אמנת השירות בישראל, ויש בו גם קישורים למכון התקנים ולמרכזי תלונות, לצד המלצות על מוצר החודש ועל שירות החודש.
www.asakim.co.il

ביוגרפיה מקוונת של הרבובדיה

"צעקה קצרה של קול נשי צעיר נשמעה היטב בקסבה של בגדד. צעקה של נערה מוסלמית, עדה למעשה של רצח בדם קר. שלולית דם הקיפה את גופתו של הסוחר היהודי המוכר, רבי עובדיה יוסף. אצבעותיו עדיין אחזו באחד הסלים שנשא עמו בשוק". כך נפתח הספר "שר התורה", מאת שלמה צזנה, ביוגרפיה של הרב עובדיה יוסף. במשפטים שצוטטו כאן מסופר על רצח סבו של המנהיג הרוחני של ש"ס, בשוק של בגדד. הביוגרפיה המקוונת תביא את סיפור חייו הססגוני של הרב - מילדותו בעירק, אל התבססותו בירושלים, דרך התבוננות בדרכו ההלכתית, ועד להתבטאויות שנויות במחלוקת. הפרקים מתפרסמים באתר האינטרנט הירושלמי 02נט מידי יום שלישי וניתנים לקריאה חינם.
www.02net.co.il

קצת שלווה לא תזיק

אולי זה בדיוק מה שאנחנו צריכים בימים חמים ולחוצים אלה - להירגע קצת עם גני זן. הרבה ירק, סלעים מסודרים יפה, מים מפכים וטונות של שלווה שלא מן העולם הזה, אפשר לקבל בסיור באתר "גני זן", המתעמק בגנים המטופחים של קיוטו, יפן. כל גן מלווה בתרשים, תצלומים, הסברים וקליפ קצר, ואחד יותר יפה מהשני. אפשר לקרוא (באנגלית) גם על ההיסטוריה של גני הזן ועל העקרונות החיוניים. תענוג אמיתי.
academic.bowdoin.edu/zen

עשו לנו ילד

בין כל האתרים המיועדים למחפשי בילויים, סטוצים חטופים, או סטיות מיוחדות, יש גם אתר שמטרתו המוצהרת היא לקשר בין נשים וגברים למטרת הבאת ילד לעולם. ההנחה היא, שנרצה לדעת על שותפנו להורות קצת יותר מאשר נצטרך לדעת על פרטנר לריקודי סלסה. אתר "מיי צ'יילד" החינמי מאפשר למשתמשים הרשומים לכלול פרטים רבים, המעידים על עולמם הנפשי ועל ציפיותיהם, כולל סימון אפשרויות של תרומת זרע ותמיכה כלכלית. יש גם בלוג לשיתוף בחוויות, אלבום תמונות כדי שאפשר יהיה לראות תמונות ילדות של המועמדים ומערכת תקשורת עם רשימת חברים מועדפים. בנוסף, יש עו"ד דביר פלג, המתמחה בדיני משפחה, עונה על שאלות בפורום המשפטי שבאתר.
www.mychild.co.il

לא דופקים חשבון

דוחות כספיים, מאזנים, תזרים מזומנים, ניהול ספרים, דוח רווח והפסדי - מי שהדברים האלה נשמעים לו סינית, האתר של חברת "סמארט אנד בטר" מציע הסברים מפורטים. באתר, המציע פתרונות בנושאי חשבונאות ושכר וסדנאות, יש גם כתבות ומאמרים בתחום, מונחונים מקצועיים, טפסים ודוחות, לצד דיני עבודה וחדשות בנושא מיסוי.
www.smartandbetter.co.il

האם אתם בזבזנים?

לתוכנית השימושית של פיני גרשון "עסק משפחתי" יש אתר מלווה, בו עוסקים בנושאים שעל הפרק ומדסקסים את המשפחה השבועית. אפשר למלא שאלון מקוון ולראות איפה עומדים מבחינת הבזבוזים, לחתום על העצומה להכרה בהוצאות על ילדים, להשתתף בפורום ולשנן את הטיפים שניתנו בתוכנית.
www.tapuz.co.il/esek

בלוגים:

מבט אל העתיד

אמנון כרמל מנהל בלוג בנושאי טכנולוגיה, עתידנות, מדע ונסיעות ברחבי העולם. הוא כותב מאמרים בנושאים המעניינים אותו, בשילוב קישורים למקורות ולאתרים אחרים, ומשתמש בפלטפורמה של הבלוג. בין השאר, הבלוג עוסק בעתידנות בסרטי מדע בדיוני, מכוניות העתיד, הקשיים בחיזוי העתיד, ההתנגשות בין טכנולוגיה למוסר, האמנות בעתיד והשפעת עולם ההייטק על העולם השלישי בכלל ועל הודו בפרט - רשמים בעקבות נסיעת עסקים להודו.
ברשימה שכותרתה "ההיסטוריה הדיגיטלית של הדור שלי" כתב כרמל לפני שנה:
"אני עצמי רואה עצמי כשייך לדור הדיגיטלי האמיתי הראשון. כילד קטן מאוד, בסוף שנות ה-70 (הייתי בן פחות מ-5), אבא שלי הביא מחו"ל את הצעצוע האולטימטיבי - PONG. מדובר היה במשחק הטלוויזיה המסחרי הראשון בעולם. הוא כלל משחק אחד פשוט וממכר להפליא - מעין מטקות, רק עם גרפיקה, או יותר נכון חוסר גרפיקה מוחלט, רקע שחור, מלבנים אפורים בצדדים, וריבוע קטן באמצע שנע מצד לצד". הוא ממשיך ומספר על האטארי, האמיגה ושאר משחקי ילדותו, עד שהגיע לאוניברסיטה והתחיל להשתמש במחשב ברצינות.
באחרונה כתב על הרדיו הדיגיטלי הלווייני, המהפכה הטכנולוגיה הראשונה שמתרחשת בתחום הרדיו, שבמשך עשורים רבים כמעט לא השתנה בו כלום.
blog.tapuz.co.il/amnon

קשקושים:

בוש נגד קרי, בלי כפפות

סאטירה פוליטית פרועה ומושקעת, באנימציה ועם גרסה ייחודית לשירו של וודי גאת'רי "הארץ הזו היא הארץ שלכם" (או בעברית, "על אור עיניים, חבר או שניים"), הופיעה בראשונה באינטרנט ב-9 ביולי, ומאז נרשמו באתר, לפי "לוס אנג'לס טיימס", 5 מיליון כניסות. בוש נגד קרי ולהפך, בלי כפפות. לא לפספס. www.jibjab.com

כבירי הבלתי נלאה ממליץ על משחק פלאש "מחץ את הטרוריסט". זירת ההתרחשות: מחנה אל-קאידה. הנשק: רגל מסונדלת של פסל החירות.
thecrowshow.com/swf/squoosh.htm

אירועי רשת:

שבוע האהבה
לפני הכל ושלא נשכח: ט"ו באב, שחל מחר, גורם לכל מיני אתרים להתקשט בלבבות ולנטוף רומנטיקה.
בוואלה!אהבה אפשר ללמוד מפי הרב דב הלר איך לשפר את האינטימיות הזוגית ולשמר את האהבה: love.walla.co.il
NRG מעריב מציע לאוהבים פינוקים, החל בספא רומנטי, דרך משלוחי פרחים ורינגטונים מרטיטים ועד עצות בסגנון העידן החדש. במסגרת הקהילות נערכת תערוכת הצהרות אהבה. 4u.nrg.co.il
בערוץ MGM פוצחים היום מרתון סרטי אהבה שיימשך כל השבוע, ובשיתוף עם אתר CrazyShop מציעים אתר עם חידון קולנוע נושא פרסים. www.MGMmovies.CrazyShop.co.il

יום א' 1.8 ב-19:00 - מיה דגן ויובל אברמוביץ', כוכבי "השיר שלנו", יתארחו בווידאוצ'אט.
wow.msn.co.il/video
יום א' 1.8 ב-19:00 - הבמאי אבי נשר יתארח ב-NRG מעריב בפורום קולנוע על הסרט "סוף העולם שמאלה".
אתר הסרט סוף העולם שמאלה: www.sofhaolam.co.il
יום א' 1.8 ב-20:00 - אייל שטייניץ, אלוף ישראל באופניים, יתארח בפורום אופניים בתפוז.
forums.tapuz.co.il/bike
יום ב' 2.8 ב-20:00 - פרופסור אסא כשר יתארח בפורום ישעיהו לייבוביץ' בתפוז.
forums.tapuz.co.il/leibowitz
יום ב' 2.8 ב-21:00 - שידור מיוחד ליום האהבה, עם אניטה פללי, בבלוג-טיוי.
blogtv.tapuz.co.il
יום ג' 3.8 ב-18:00 - להקת "הדג נחש" תתארח בווידאוצ'אט MSN לכבוד האלבום "חומר מקומי".
wow.msn.co.il/video
יום ג' 3.8 ב-19:00 - המשורר-מבקר מנחם בן יתארח ב-NRG מעריב בפורום "בקר את המבקר".
יום ד' 4.8 ב-21:00 - הסופר-מבקר גדי טאוב יתארח ב-NRG מעריב בפורום "בקר את המבקר".
יום ה' 5.8 20:00 - השף ג'אקומו יתארח ב-NRG מעריב בפורום "בישול ומה שמסביב".
ומעשה טוב לקראת שבת:
בפורום "למען הקהילה" בתפוז אוספים ציוד לבית הספר, בעיקר ילקוטים, לילדים נזקקים.
orums.tapuz.co.il/community

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar1-8-4.htm

Sarit Perkol internet pages


58