כיכר אתרים / שרית פרקול

יום חמישי - 11.3.2004

drawing with fonts
ציורים עם פונטים

אותיות ואשליות

באתר "ניין" יש כל מיני טריקים, את חלקם אפילו עוד לא גיליתי, אבל אני כבר ממהרת לשתף אתכם בתגלית משובבת נפש: אשליות טיפוגרפיות. כשבוחרים פונטים מסוג מסוים, שומעים את קולו של זמר, כמו לד זפלין, חוזה פליסיאנו, הביטלס או נוטריוס ביג, תוך כדי שהאותיות מסתדרות ויוצרות תמונות (ג'ון לנון, בנוי מאותיות שמו הפרטי). במקום אחר באתר, "טייפואקטיב", מוזמנים הגולשים לתקתק על המקלדת את מחשבותיהם וליצור ציורים באמצעות פונטים אקראיים בגדלים שונים. כל מיני משחקים בצבעים וצורות וצלילים מתחבאים באתר הזה, שאפשר להשתמש בחלקיו גם כשרבטן אלקטרוני, כשמדברים בטלפון ליד המחשב ואין בנמצא נייר ועט.
www.ni9e.com

יאקוזה בלי מאמץ

מי אמר שצריך לסבול שעות של יסורים בשביל מראה של יאקוזה יפני? ניתן להגיע ללוק הנכסף בזריזות ובקלות, בלי שאף טיפת דיו תחלחל אל הגוף עצמו, עם "חולצת גוף" מקועקעת.
באתר החדש של חברת Sleeves יש בגדי גברים ונשים בסגנון קעקוע יפני או שבטי, כבגד מלא או כשרוולים בלבד. למשל, חולצת גוף, שמסתדרת יפה מאוד גם עם מכנסיים בגזרה נמוכה, עולה 90 דולר, ואפשר להשיג אותה רק דרך האתר (למרבה הצער, הם עושים משלוחים רק לצפון אמריקה). אפשר גם להיות שותף בעיצוב חולצת קעקוע, עם דוגמה מקורית לפי רצון הלקוח.
http://64.225.33.220

לגלוש אל המים

את "סינדרלה רוקפלה", הדואט של עברי לידר וריטה, מתוך הסרט הישראלי החדש והמדובר "ללכת על המים" ניתן לשמוע, ולהוריד למחשב, באזור המוקדש לפסקול באתר הידידותי של הסרט. תוך כדי האזנה לשיר, באנגלית, שבוצע במקור בשנות השישים בידי צמד העופרים, אפשר לקרוא באתר את המילים המקוריות, מאת ננסי איימס ומייסון וויליאמס.
מלבד הצ'ופר הזה יש באתר מידע על סרטו של איתן פוקס, שיעלה למסכים בשבוע הבא: פרטים על השחקנים, לצד תמונות, רקעים למחשב, חדשות על ההפקה (הסרט נמכר ליותר מ-30 מדינות בעולם תמורת כמיליון דולר) ופורום בחיתוליו.
www.walkonwater.co.il

חתול תעלול באילת

באתר של פסטיבל הקולנוע הבינלאומי, שיתקיים באילת בין 17 ל-20 במרץ, תמצאו את תוכנית הפסטיבל, תקצירים של הסרטים שיוצגו וטופס הרשמה לסרטים. השנה יוקרנו במסגרת הפסטיבל כ- 40 סרטים מ- 20 מדינות וב- 14 שפות. במרכז הפסטיבל תעמוד השנה תחרות הסרט הישראלי הטוב ביותר, ואת קטיגוריית סרטי הילדים יפתח להיט הילדים ההוליוודי החדש, "חתול תעלול", בכיכובו של מייק מאיירס.
דרך האתר אפשר גם להזמין כרטיסים וחבילות נופש.
www.eilatfilmfest.com

המצאות של מדענים צעירים

כחלק מיום המדע הלאומי, החל ב-14 במרץ, יום הולדתו של אלברט איינשטיין, תתקיים ב-15 עד 17 במרץ תחרות מדענים צעירים בישראל. בתחרות משתתפים פרויקטים, המצאות ומחקרים מקוריים שבוצעו השנה על ידי תלמידים מרחבי הארץ.
התחרות היא חלק מתוכניות המחקר והפיתוח של האיחוד האירופי, לעידוד הקשר ושיתוף הפעולה בין מדענים צעירים באירופה, ושל התחרות העולמית היוקרתית International Science & Engineering Fair המתקיימת בארה"ב בחסות אינטל. הזוכים בתחרות הארצית ייצגו את ישראל בתחרויות מדענים צעירים באירופה ובארה"ב ויקבלו את פרסי אינטל - מלגות לימודים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.
באתר אפשר לקרוא על ההמצאות המשתתפות בתחרות בקטיגוריות השונות ועל ממציאיהן, 23 בנות ו-33 בנים. בין השאר: מכונית חשמלית, דוד מים חכם, רכב סיור ממוחשב, בית אקולוגי, הקפאת שחלות כשיטה עתידית להשבת פוריות לנשים שחלו בסרטן, השמדת תאים סרטניים על ידי טיפול פוטודינמי בכלי הדם בסביבת התאים, מכשיר אלקטרוני להורדת חום הגוף, מערכת הצפנה משולבת, מניעת קריסת מבנים, משחקי חצר ממוחזרים, מנגן שירים אלחוטי ועוד.
www.mada.co.il/young

גט על תנאי

המצב בו נשים מסורבות גט ועגונות כבולות בקשר נישואים לאדם שלא מצליחים לאתרו או שמסרב לשחררן, ואין הן יכולות לפתוח דרך חדשה ולהקים משפחה בשנית, מדאיג גם את בתי הדין הרבניים. הם עושים מאמצים רבים להתיר נשים עגונות ולצורך כך הקימו בית דין מיוחד לנשים עגונות, ששם לעצמו למטרה את איתור בעליהן וכן הם מפעילים את הסנקציות הקיימות בחוק כנגד סרבנים, אם כי במידה מועטה - לדעת ארגוני הסיוע לנשים מסורבות גט.
באתר חדש מבית סנונית, העוסק בעגונות ובמסורבות גט, יש סיפורי נשים, מידע על העגונות לפי ההלכה, מצב מסורבות הגט בחוק הישראלי והעיקר: פתרונות אפשריים. פתרונות למניעת סרבנות גט הם, למי שמשכיל לעשות זאת מראש, הסכמי טרום נישואים, או "נישואים על תנאי", אך יש גם שיטות כמו "הפקעת קידושים", או השיטה של הרב עמנואל רקמן. בתור פתרון למניעת מצב של עגינות יש מה שנקרא "גט על תנאי" - לפי המשנה במסכת גיטין, אדם יכול להפקיד ביד אשתו גט ולציין כי אם יתרחש חלילה אירוע מסוים כמו שייצא למסע ולא ישוב, יוכרז כנעדר במלחמה, או תשתבש עליו דעתו, הגט ייכנס לתוקף.
www.snunit.k12.il/seder/agunot


למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar11-3-4.htm

Sarit Perkol internet pages


28