כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 11.7.2004

butterflies

המוזיקה יוצאת מהמגירה

מוזיקאים, תקליטנים, משוררים, שעד היום כתבו למגירה, מוזמנים לפרסם את יצירותיהם באתר החדש הוט מיוזיק. תמורת 15 שקל בחודש אפשר להירשם באחת משלוש הקטיגוריות המרכזיות ולקבל דף אישי עם דוגמאות לעבודות ואימייל. מצד שני, קליינטים פוטנציאליים יכולים לחפש באתר אמנים שנרשמו. למשל, השירים של בשמת ירבעם בלום, המוזיקה של אשר פרוספר ויצמן, או תקליטנות של שרון מלול. במסגרת פרויקט הלהקות הוט באנדס מוזמנים הגולשים להמליץ על אתרים של להקות עלומות.
www.hotmusic.co.il

בוא אלי פרפר נחמד

בסביבה העירונית כבר אין כמעט שטחים ירוקים פתוחים, שיכולים למשוך אליהם פרפרים באופן טבעי. למרבה השמחה, קל לפתות את הפרפרים לחזור אל הגינה, ויש אתרים מיוחדים המתמחים בנושא. "קל להגדיל את המספר ואת המגוון של הפרפרים בחצר", נכתב באתר על גננות פרפרים, "פשוט צריך לגדל את הצמחים שהזחלים אוהבים לאכול, וצמחים שהפרפרים הבוגרים אוהבים". אפשר למצוא באתר שפע של מידע וקישורים על הפרחים החיים האלה, כולל "בתי פרפרים" וגלריות של תמונות.
www.thebutterflysite.com/gardening.shtml

אתר על כל סינר

אתר פרינטמול - אופנת גלישה מציע לבעלי אתרים וליוצרים (ציירים, מאיירים, קומיקסאים וכל אחד אחר שיש לו לוגו ייחודי) למכור עבודות גראפיות וססמאות על מוצרים כמו חולצות, משטחים לעכבר, ספלים ופוסטרים. בדומה לחנות CafePress.com מאפשרת פרינטמול לבעלי אתרים לפרסם את אתריהם ואולי גם להרוויח מהם קצת כסף, באמצעות מכירה של מוצרים ממותגים.
הקמת החנות המקוונת היא חינם, ופרינטמול, שהוקמה על ידי זיו פוגטש ודרור דליות, מציעה מחירים בסיסיים של מוצרים (חולצה לבנה עם הדפס גדול: 43 שקל, סינר 47 שקל, ספל 41 שקל, פוסטר כדול 160 שקל), וההפרש בין המחיר שקבע המוכר לבין המחיר הבסיסי הוא הרווח של המוכר. מי שאינו עוסק מורשה יכול להירשם כפרילנסר באתר אחר ולהנפיק דרכם חשבוניות, תמורת ניכוי עמלה של 5%.
פרינטמול: www.printmall.co.il
פרילנסר: www.freelancer.co.il

בשורה לכוח הגברא

למתעניינים במיסטיקה, האתר של גליה הוא חגיגה גדולה. טמון בו, מאחורי עיצוב מעט ילדותי, אוסף ענקי ואקלקטי של קישורים לאתרים שונים ומשונים. תחת הכותרת הרחבה "מיסטיקה יהודית" תמצאו באתר נושאים כגון ריפוי מהקבלה, ראיה על-חושית, חוויות מן המוות, רוחות רפאים, שדים, כישוף, עצות וסגולות, נומרולוגיה, נבואות, המזלות, המלאכים, זיווג ואהבה, ספרים מומלצים. יש
באתר גם בשורות טובות לכוח הגברא: "לקחת ביצה ולצלות באש או גריל, להפריד את החלמון ולכתוב עם שלושה שומים בודדים, לאכול לפני השינה. או לאכול פעמיים-שלוש בשבוע ביצי שור. והעיקר, מיעוט המשגל טוב להציל האדם מכל מיני חולשות וחולאים". אפשר לבדוק גם מה אומר היום בו נולדתם, לפי התאריך העברי.
www.shamaim.info

בלוג על גלגלים

"אוטובלוג" הוא שמו הראוי של בלוג חדש המתמקד כולו, ובאובססיביות, אפשר לומר, בתעשיית הרכב. היומן המקוון מביא חדשות (באנגלית) על רכבים ממונעים מכל צורה וצבע. המגמות החדשות בתחום הרכב, ידיעות על יצרניות רכב מגרמניה ומיפן ששוקלות להקים קווי יצור ברוסיה, וגם "תמונות ריגול" - הצצות על דגמים של 2005. יש גם אזורים המוקדשים לאבזרים לרכב, תחזוקה וקניית מכוניות, ואפשר לבחור על פי סוגים, למשל רק מכוניות עם גג נפתח, מכוניות ספורט, או ג'יפים.
www.autoblog.com

מזכרות מששת הימים

חפירת שוחות ומילוי שקים להתגוננות מפני התקפות, משאיות עם לוחמים בדרך לירושלים, להקת הנח"ל בדרכה להופעה באל-עריש, הרב גורן תוקע בשופר ליד הכותל - צילומים אלה ואחרים, שבמשך 25 שנה היו סגורים בארכיון צה"ל ונדרש תיאום של ימים מראש כדי לראותם, מתפרסמים בארכיון המקוון באתר של משרד הביטחון. במסגרת מגמה לחשוף באינטרנט תמונות מהמלחמות השונות, הועלו באחרונה לאתר 800 צילומים חדשים. האיכות לא משהו, וגם הניווט די מסורבל, אבל מי שיתעקש - יגיע.
www.archives.mod.gov.il

אמא'לה, סנאי!

מה כל כך מפחיד בסנאי? זהו, שבאמת לא ברור. אולי כי הוא דומה לחולדה עם זנב מפואר. אבל באתר המטורלל הזה יש כל מיני דברים שקשורים בסנאים, קריקטורות וגם משחק אקשן אונליין, "ציד הסנאים".
www.scarysquirrel.org

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar11-7-4.htm

Sarit Perkol internet pages


307