כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 12.9.2004

New Year's Greetings

הכי הכי:

בשנת תשס"ד, הקטע הכי-הכי באינטרנט הישראלי, אפילו יותר מבהלת דואר הנפילים Gmail, שבעקבותיו כל שירות דואר רשת המכבד את עצמו יציע ג'יגה מקום אחסון, היה סרטוני המוזיקה ה"מתורגמת". זה התחיל עם "מה קרה לדורי" ("דורי מת") של יואב ואזנה, לפי מוזיקה של Era, עבר דרך אמה שפלן, נגע בפופ הרומני עם "מאיה היא" ועכשיו הגיע גם עד הלהיט הצרפתי העתיק של מייק ברנדט. נבחר השנה של המדור: "היגור רעב".
ריכוז אתרי השירים המתורגמים: www.tsws.up.co.il

קבלת שנה משפחתית

באתר ראש השנה של מכון שיטים, מכון החגים הקיבוצי, יש פרטים על קבלת חג לראש השנה במשפחה, על בסיס טקס של משפחות גרזי והדר מבית-השיטה: הדלקת נרות, ברכה על היין, על הלחם ועל התמר, הפרי הראשון של השנה המתחדשת, שירה בציבור, טבילת תפוח בדבש וברכה ותפילה לשלום מאת ר' נחמן מברצלב. לטובת הילדים יש באתר פאזל גלגל המזלות, תשבץ תפזורת ומשחק זיכרון אינטראקטיבי, חידון ודפי צביעה. אפשר לשמוע באתר את הסוגים השונים של תקיעות השופר, ללמוד על התפילות והברכות ולשיר את שירי החג: "בשנה הבאה", "בראש השנה", "הקיץ עבר", "שנים-עשר ירחים" ועוד.
www.chagim.org.il/roshmain.html

את סדר ראש השנה ניתן להוריד ולהדפיס מאתר ראש השנה של הסוכנות היהודית, המביא מידע על מנהגי חודש אלול, על התפילות ועל מאכלי חג.
www.jafi.org.il/education/ivrit/roushashana

אגרות ברכה אלקטרוניות מתוקות ניתן לשלוח דרך אתר Vcard.
www.vcard.co.il

סרטון בתלת-ממד "מה חדש, תפוח בדבש" יש בגלריית הברכות באתר "אמנות מתוקה".
www.sweet-art.co.il/gal.html

שיתוף פעולה בין בוגרי שנקר לבין וואלה הניב ברכות פלאש מקוריות ומעוצבות
כדבעי, שניתן לשגר אלקטרונית, כולל ברכה מיוחדת לסטלנים.
go.walla.co.il/e_cards

נכים אולימפיים

אולימפיאדת הנכים באתונה תתחיל ב-17 בחודש, ולקראתה עלה האתר הרשמי של המשלחת הישראלית. באתר מידע על כל 24 חברי המשלחת, שיתחרו בתשעה ענפי ספורט. במהלך האולימפיאדה (17.9 -28.9) ינתנו באתר דיווחים שוטפים. יש באתר גם קישורים לאתרים ספורטיביים (בית הלוחם, ארגון נכי צה"ל, ארגון אתגרים, איגוד האופניים ואתרים בינלאומיים לספורטאים נכים). אפשר גם לתרום דרך האתר להתאחדות ספורט הנכים.
האתר הישראלי: www.paralympic.org.il
אולימפיאדת הנכים באתונה: www.athens2004.com/en/ParalympicGames

כתובת אימייל זמנית

נניח שנכנסתם לאתר כלשהו, המבקש תמורת שירותיו לשלוח לכם את הססמה לדואר האלקטרוני. לא בא לכם לפזר את כתובת האימייל האמיתית שלכם בכל מיני אתרים, כדי לא להגדיל את מפלס הזבל בתיבה. אתר "מיי טראש מייל" (דואר הזבל שלי) מספק כתובת אימייל זמנית פעילה, טובה למשך שבוע.
www.mytrashmail.com

מחשבון אורגזמי

המתמטיקה מעולם לא היתה מענגת יותר. ביצוע תרגילי חשבון מעולם לא היה קולני יותר. חיבור, חיסור, כפל וחילוק מעולם לא היו חושניים יותר. מדובר במחשבון פלאש מיוחד, בגרסה למבוגרים בלבד, המשמיע גניחות, אנקות וקולות עידוד סטייל "גיב איט טו מי בייבי" עם כל הקשה והקשה על המספרים. תוצאת התרגילים, כמובן, קליימקטית.
www.whatwindsmeup.co.uk/external/orgcalc.swf

רשת של עמותות

האתר החדש "עמותה.נט", בעריכת דבי פנט, מבקש להיות לבית של העמותות בישראל, על ידי ריכוז מידע עדכני ושירותים מקצועיים הנחוצים לעמותות, כדי שיוכלו לפתח מערכת יעילה לגיוס כספים ולקידום מטרות העמותה. העמותה פנתה לקרנות בחו"ל שתורמות לישראל וקיבלה אישור לתרגם לעברית ולפרסם את תחומי הפעילות שלהן ואת הקווים המנחים להגשת בקשות למענקים. באזור "הידיעון" שבאתר יש מידע על קרנות ואיפה אפשר להגיש בקשות. יש גם עלון חדשות מתחום העמותות, קישורים רלוונטיים וגישה לאינדקס (בהקמה) של עמותות החברות באתר ושל עסקים.
עמותה שתצטרף (תמורת תשלום) תוכל ליהנות מייעוץ בבחירות קרנות מתאימות, מהנחה בתשלום עבור ניסוח פניות ומבניית מיני-אתר ותוכנית עבודה מותאמת אישית לגיוס כספים בארץ ובעולם.
www.amuta.net

תמיכה טכנית ותוכנות מומלצות

אתר "Awesome", המנוהל על ידי מוטי גרופר, רון וייס, רועי כץ ואור דיגמי, טכנאי מחשבים מוסמכים של מיקרוסופט, לדבריהם, מכיל פורומים בהם מוזמנים הגולשים לשאול שאלות ולהתייעץ בנושאים כמו חומרה, תוכנה, בניית אתרים, תכנות ותחזוקת המחשב. בעמוד הראשי של האתר מתפרסמות סקירות על תוכנות שימושיות לגרפיקה, מסרים מיידיים, ניהול קבצים וכדומה. מפעילי האתר מנסים את התוכנות החדשות ומפרסמים את סקירותיהם, תמונת הדגמה וקישור להורדה. האתר, המצריך הרשמה (חינם), אינו מכיל קראקים, קודים, או כל דבר אחר שעלול לפגוע בזכויות היוצרים של מפתחי התוכנות. באחרונה נסקרו באתר הגרסה הסופית של נגן המדיה 10 של מיקרוסופט, תוכנת מסנג'ר 2 המאגדת תוכנות מסרים מיידיים שונות, כמו אייסיקיו ויאהו מסנג'ר, תוכנת טלפוניה ברשת "גיקו" ואקווריום יפהפה לשמירת המסך.
www.awesome.co.il

בלוג:

מלכת היופי של ישראבלוג

בהמשך לתופעת "חם או סתם", בה חושפים אנשים אמיצים את קלסתרם ואת גופם לביקורת הקהל, תהיה אכזרית ככל שתהיה (והיא אכזרית מאוד לפעמים), הושקה "תחרות היופי הגדולה של ישראבלוג". תחרות היופי הגדולה הנ"ל מתרחשת כולה בבלוג של גילה, בת 15, ונכון לכתיבת שורות אלה יש בה יותר מתריסר מועמדות.
גילה מפרסמת את תמונות הבנות, לפעמים עם לינק לבלוג שלהן, בו מופיעות תמונות נוספות, והגולשים מתבקשים לדרג באמצעות מנגון התגובות המובנה של ישראבלוג. שיטה פרימיטיבית משהו, אבל כפי שהיא מתבצעת בפועל, בהחלט יכולה לגרום לרוב הבנות המתחרות להשמין מרוב נחת. בדרך כלל, יש פרגונים כמו "מותק", "כוסית", "ממש יפה" ו"אחלה ציצים", אם כי יש גם תגובות כמו "צובעת, טיפטיפה מלאה", או "ת'אמת... לא משהו... יש יותר יפות אבל היא נראית בסדר".
לפי תקנון התחרות, המתפרסם בפוסט הראשון של הבלוג, אפשר לדרג מ-1 (גרוע) עד 10 (מעולה), ואין לפרסם תגובות המכילות "עלבונות, קללות או גסויות". גם בלוגרים זכרים הוזמנו להשתתף, אבל משום מה העדיפו להסתפק בתגובות. אולי מישהי תפתח תחרות "מלך השרירים של ישראבלוג", כדי שגם לגברברים תהיה הזדמנות להיחשף.
הזוכה בתחרות לא תקבל אפילו בלוג פרו (בלוג עם תכונות אקסטרה, שניתן תמורת תשלום), אך תוכל להתהדר בתואר וב"כפתור" בבלוג שלה. מה שבטוח, גילה, בעלת הבלוג, כבר הצליחה להיכנס לרשימת הבלוגים שעשו עניין בזכות התחרות, וצברה אלפים רבים של כניסות. בינתיים עבר ניהול הבלוג לידיו האמונות של יונתן קסלר, בן 9 וחצי, בעליו הגאה של שוקולד פרה,
בלוג מתוק אחר. www.israblog.co.il/52827

קשקושים:

חיבוקומט וניפנופומט. רוצים להראות למישהו שאתם אוהבים אותו בדרך מקורית? בשביל זה יש "חיבוקומט", כלי פלאש המאפשר לחבר ברכה מאוירת ב-7 צעדים קלים ומוזיקת רקע גרנדיוזית, עם אופציה להוספת טקסט אישי. זה אחד המקרים, בהם הנתינה יותר כיפית מהקבלה.
www.hug-o-matic.com

לחילופין, אם יש לכם צורך לנפנף מישהו או מישהי בשלטרחוק, אפשר להשתמש בניפנופומט.
www.shakesbeer.com/reject-o-matic

לטס מוואה. בסדרת השירים המתורגמים, גרסה עברית/אנגלית של עמית ל"תני לי לאהוב אותך" האלמותי של מייק ברנדט ז"ל.
planet.nana.co.il/amitush5/TeaMeee.html

תליין מקוון. במשחק "התליין" המקוון, בו צריך לנחש מילים (באנגלית), אפשר לבחור בין גיבורים של סרטים, כלי נגינה, גיבורים מצויירים, הארי פוטר, 100 להקות רוק, ארצות, שר הטבעות, סרטי אל פאצ'ינו, כלבים, מכוניות, בירות, דמויות מ"מלחמת הכוכבים", נשיאים אמריקניים ואפילו "סיבות להישאר בבית ביום שטוף שמש". יש גם משחק לשני משתתפים.
www.hangman.no

אירועי רשת:

יום א'

ערב בנושא מזון בריאות עם הנטורופתית ורד לב יתחיל ב-20:45 בפורום נטורופתיה למשפחה.
www.blabla4u.com/nature

מני ברזילאי, מנכ"ל ארגון מיכא"ל, פרויקט מיצוי כישורים אישיים למצוינות, יתארח ב-17:00 בפורום מיכא"ל בתפוז.
forums.tapuz.co.il/michael


גדעון רייכר יתארח ב-20:00 בווידאו צ'אט של NRG מעריב.

www.nrg.co.il

יום ב'

ד"ר אורן לם, מרצה בכיר בחוג ללקויות למידה מאוניברסיטת חיפה, יתארח ב-19:00 בפורום ליקויי למידה בנענע.
forums.nana.co.il

ב-18:00, למי שהחמיץ בשבוע שעבר, דיויד ברוזה מתארח, מנגן ושר במיוחד לקראת ראש השנה, בפורום מוזיקה עברית בתפוז.

forums.tapuz.co.il/hebrew

ב-20:30 ישודר הפרק האחרון של פרויקט היאכטה של בזק בינלאומי ויוכרז הזוג המנצח.
yacht.walla.co.il

יום ג'

רפיק חלבי, לשעבר מנהל חטיבת החדשות של ערוץ 1 והיום העורך הראשי של סוכנות החדשות עתי"ם, יתארח ב-17:00 בפורום טלוויזיה בנענע.
forums.nana.co.il

פרופ' רון אהרוני, מרצה בכיר למתמטיקה בטכניון, יתארח ב-19:00 בפורום מתמטיקה בתפוז.
forums.tapuz.co.il/math

ארקדי דוכין יתארח ב-19:00 בפורום מוסיקה ישראלית בוואלה! לכבוד אלבומו החדש.
forums.walla.co.il

גדי ששון, לשעבר עורך הזמן הוורוד, עכשיו עורך הזמן החדש, יתארח ב-21:00 בפורום פוליטיקלי גייז ב-NRG מעריב.
forums.nrg.co.il

יום ד'

ב-22:30 – הפרויקט ע"פ צ'ינו, תוכנית הומוריסטית בהפקת תפוז אנשים העוסקת בפרויקט Y. צ'ינו אל מיזארק מארח חברים.
y.tapuz.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar12-9-4.htm

Sarit Perkol internet pages


229