כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 13.6.2004

Metallica family tree - music plasma

אילן יוחסין מוזיקלי

נניח שאתם מאוד אוהבים את להקת מטליקה, ורוצים לדעת אילו עוד להקות בסגנון זה אתם עשויים לחבב. מתים על ליאונרד כהן? תכירו בבקשה את טום וייטס. "מיוזיק פלזמה" מייצר אילנות יוחסין של זמרים ולהקות, המראים את הזיקה ביניהם. התוצאה, מפה ססגונית שמושגת לאחר הקלדת שם האמן במנוע החיפוש, כוללת גם דיסקוגרפיה של הלהקה ודוגמיות קול. במקרה של מטליקה, תמצאו באזור להקות כמו אירוסמית', גאנז אנד רוזס וקיס. הקלקה על תמונת הדיסק מביאה אל דף המוצר בחנות מקוונת.
www.musicplasma.com

אתונה 2004

הלפיד האולימפי התחיל בשבת את מסעו מסידני, המארחת הקודמת, עד אתונה, המארחת את האולימפיאדה השנה, דרך של 78,000 ק"מ בשש יבשות. בינתיים, עד שיגיע לבירת יוון, אפשר לבקר באתר האינטרנט של המשחקים האולימפיים. יש שם, בין השאר, חדשות, לוח אירועים, היסטוריה, מידע תיירותי על אתונה ועל המקומות השונים בהם יתקיימו התחרויות, עובדות פיקנטיות, תמונות ומידע על אירועי תרבות. התחרויות השונות מסומנות על גבי מפה אינטראקטיבית, ויש גם דלפק וירטואלי לקניית כרטיסים.
www.athens2004.com

כנס דמויות בדויות

שרון אינדיגו וגנר ("זוש"), בלוגרית ואמנית, תדבר על האבולוציה של דמותה הבדויה, "ארטמיס" תדבר על הרפתקאותיה בשדות הציד באינטרנט, אורי ברוכין ידבר על מבנה הסביבה האינטראקטיבית ומשחקי זהויות, ואלי אשד ידבר על היסטוריות בדויות - בכנס ראשון בנושא דמויות בדויות, שיתקיים ב-28.6 במכללת אורנים. מושב הפתיחה יהיה בהנחיית פרופ' אהרון בן זאב, רקטור אוניברסיטת חיפה, ובהשתתפות פרופ' שיזף רפאלי ואבינועם בן זאב. הכנס פתוח חינם לציבור הרחב. כותבת שורות אלה תנחה את פאנל הבלוגרים.
www.oranim.ac.il/fiction

אתר לעידוד הקריאה

באתר "כנפיים" של מט"ח, המיועד לבני 9-13, יש מידע על כ-300 ספרים, לפי קטיגוריות - אהבה, חברה, משפחה, בעלי חיים, הומור, הרפתקאות, קומיקס, מתח, מסעות ועוד. במאגר יש מידע על המחבר, קטע קריינות בן דקה ופרק ראשון מכל ספר. באתר קישורים לאתרי ספר כמו פרויקט גוטנברג, מוזיאון נחום גוטמן, האתר הרשמי של רואלד דאל ואתר איגוד הסופרים והמשוררים לנוער "סומליון". כן מתפרסמים באתר סיפורים מצטיינים מתחרות הסיפור הקצר על שם אוריאל אופק.
knafaim.cet.ac.il

פורטל עיצוב ובנייה

פורטל עברי חדש, MI, מוקדש לעיצוב ובנייה ומציע מידע שימושי על חומרים, עם הפניות לחברות ולמומחים. אפשר לראות באתר עיצובים שונים למוצרים, החל משלב השלד, הבטון, הבלוקים והגגות, דרך האלומיניום, טיח, ריצוף וכלים סניטאריים, וכלה בגינון, תאורה, נגרות ובעיצוב פנים. באתר יש גם קישורים לאתרי אדריכלים ומעצבים מובילים, מידע על תחרויות ותערוכות, מאמרים וחידושים בתחום, עם דגש על שימוש בחומרים "ירוקים" (למשל, ריהוט עשוי גבעולי חיטה, מחיצות עשויות חומרים ממוחזרים ובידוד עשוי פולי סויה).
פורטל חומרים: www.materialsinfo.com
אתרים לאדריכלים: www.perkol.itgo.com/arch.htm

ביקורת סלולר

במסגרת מדור "מובייל" החדש במגזין "חיים ברשת" של פורטל נענע, סוקרים ומדרגים אורן הוברמן וצחי הופמן דגמים שונים של טלפונים סלולריים ומביאים חדשות מהתחום הפופולרי הזה. עוד באתר: כתבה על הסלולרי החדש של שארפ, ידיעה על מכרז חדש להפעלת הסלולרים של צה"ל ודיווחים על טכנולוגיה חדשה שתהפוך את המצלמפון (טלפון מצלמה) לאמצעי קלט-פלט ועל טכנולוגיה חדשה שתאפשר לנו לקרוא בעזרת המצלמפון קישורים שצילמנו מהעיתון, למשל.
http://net.nana.co.il/Category/?CategoryID=76&sid=10

חישובים של פרישה

באתר של חברת הייעוץ "המרכז הישראלי לפרישה", המציעה ללקוחותיה שירותים כמו מיצוי זכויות, תכנון מס ובדיקת כדאיות בנושא פיצויים ומענקים, מרוכז גם מידע חופשי שימושי בנושא הפרישה מהעבודה. מקצת מהנושאים המטופלים באתר: מיסוי, קצבאות ביטוח לאומי, חקיקה בנושא פיטורים ושירותי רווחה לגמלאים. באתר יש חלוקה למגזרים - כוחות הביטחון, משרד החינוך, חברת החשמל, שלטון מקומי, חברות ממשלתיות, אל על וכדומה - ומוצעים טפסים שימושיים ומחשבון פרישה.
www.retirement.org.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar13-6-4.htm

Sarit Perkol internet pages


35