כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 14.3.2004

Ferrari Apple laptop

בלוג של גאדג'טים

ג'ייסון מקקייב מתחזק באהבה בלוג מקצועי שעוסק כולו בחידושים בתחום הגאדג'טים, "אנגאג'דט", המסקר כל מה שחדש ומעניין בסלולר, מצלמות דיגיטליות, מחשבי כף יד, מחשבים נישאים, נגני וידאו ואודיו ניידים, מכשירים אלחוטיים, רובוטים ועוד. אפשר למצוא שם, למשל, תוצאות בדיקה של המיני-iPod, דיווח על לאפטופ "פרארי 3000" מרהיב מבית אייסר, ידיעה על כרטיס "קמיליון" (זיקית) מיוחד המשמש כרטיס אשראי כללי ודיווח על DVD מקליט של 16 שעות, שבינתיים זמין רק ביפן. הבלוג הזה מחובר לרשת של בלוגים בנושאי טכנולוגיה, לרבות בלוטות', RSS, WiFi, ספאם ותוכנות שיתוף.
www.engadget.com

ריקודי גוגל

גוגל משנה את התוצאות בדירוג בתדירות משתנה (לרוב פעם בשבוע), אך אחת לכמה שבועות או חודשים, כשהאלגוריתם עצמו משתנה, נערך עדכון מקיף בין בסיסי הנתונים, הגורם למיקומים בדירוג תוצאות המנוע להשתנות בחוסר עקביות - דבר שמשפיע על מאמצי קידום האתר. התנודות הנגרמות לאתרים בדירוג תוצאותיו המחודשות לאחר עדכון מקיף נקראות בעגת אנשי קידום אתרים "ריקוד גוגל". הריקוד האחרון, בחודש שעבר, נקרא אוסטין, וזה שלפניו - פלורידה. באתר "און טופ" יש אזור המתמקד בטיפים שימושיים על מנועי החיפוש: שימוש חכם במונחי מפתח, מה הופך אתר למוביל בכל תחום, מיקום במנועים ו"ענישה" בגין נסיונות לתחמן את המנועים, חדשות בתחום ועוד.
www.ontop.co.il/searchengines-news1.htm

ציירו את הבוס

נדירים הם המקרים, בהם עובד מחבב את הבוס שלו. ולמען האמת, יש בוסים מזן "עבד כי ימלוך", שממש קשה לכבד. אבל במקום להתווכח עם הבוס, לריב איתו ולסכן את מקום העבודה - צעד לגמרי לא חכם, במיוחד בימינו - אפשר להוציא את העצבים בציורים. אתר "צייר את הבוס שלך" מציע לגולשים לצייר דיגיטלית את הממונים עליהם, אפשר אפילו בתוכנת "צייר" הבסיסית, ולפרסם באינטרנט. חלק מהיצירות אפילו מצחיקות למדי.
www.drawyourboss.com

עצות לסופר מתחיל

באתר של הוצאת באר, המציעה לכותבים לצאת מהמגירה ולפרסם את ספריהם, משיאה הסופרת ריקה ברקוביץ' צרור עצות פרקטיות ומפורטות לסופר המתחיל. חלק מהעצות די בסיסיות ומובנות מאליהן, במיוחד אלה הקשורות במלאכת הכתיבה עצמה. אבל בהמשך מפרטת ברקוביץ' מה עושים עם כתב היד, איך מלטשים אותו ו"מתאמנים" קודם על הסביבה לפני ששולחים להוצאה, כמה עולה מסירה להקלדה, במקרה הצורך, עריכה לשונית וכדומה. חלק לא פחות קצר מוקדש לטכניקה של השמירה על זכויות היוצרות, כולל האופן המדויק של משלוח כתב היד להוצאות. יש גם מידע על הוצאות לאור וקצת על הפצה ויחסי ציבור.
www.rika.co.il

מידע על מקרקעין

אם ניגשתם למכרז ואתם מעוניינים לברר במהירות אם זכיתם, אם אתם זקוקים לטופס לצורך העברת זכויות, או מבקשים לברר החלטה חשובה שהתקבלה במועצת מקרקעי ישראל, באתר המחודש של מנהל מקרקעי ישראל אפשר למצוא דברים כאלה. באתר יש מידע על תוכניות בנין ערים, כולל תקנונים ותשריטים, ערכי קרקע, חוזים, תקצירי נהלים, דוחות ופרסומים, לצד מדריך לאזרח, טפסים וחוזים. האתר מיועד לבעיקר לאנשי מקצוע בתחום הנדל"ן - קבלנים, אדריכלים, מהנדסים, שמאים וכדומה - אבל גם לאזרחים מן השורה, שמידי פעם נזקקים לשירותי המינהל.
www.mmi.gov.il

ציונים לשבח

זה יותר נדיר, אמנם אבל אם ברצונכם להגיד מילה טובה על מישהו, האתר החדש של יוסי קווטינסקי מספק פורום (למעשה, כמה וכמה פורומים) לכך. האתר נולד בעקבות ההשמצות של ראש הממשלה נגד המשטרה, כשקווטינסקי מצא צורך לפרגן לשוטרים, והמשיך עם "מילה טובה" - מקום שמזמין את הגולשים לפרסם תשבחות, מחמאות וציונים טובים על המשטרה, צה"ל, משמר הגבול, מד"א, זק"א, מכבי אש, נהגי האוטובוסים, משרדי ממשלה ואפילו השב"כ. ואם אתם לא מהמפרגנים, יש גם פורום איחולי החלמה ופורום השתתפות באבל, שאולי יהיו פופולריים מעט יותר.
www.good-word.com


למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar14-3-4.htm

Sarit Perkol internet pages


67