כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 16.5.2004

painted cow

איך אתם אוהבים את השוואמה שלכם?

לא ברור אם למשאלים יש משקל במדינה הזאת, אבל לא יזיק לנסות. אתר "כן-לא" העברי נועד לתת במה "לכל אחד ואחת שאכפת להם ורוצים להשמיע את דעתם". אפשר להשתתף במשאל קיים, או ליזום משאל, בתחומים כמו פוליטיקה, ביטחון, מפורסמים, טכנולוגיה, סקס ועוד. משאלים לדוגמה: האם צה"ל צריך לאבטח ישובים בקו הירוק, האם כל הפוליטיקאים מושחתים, האם רמדיה יכולה לכפר על מעשיה והאם מכבי תל-אביב בכדורסל נחשבת לקבוצה של המדינה. אפשר גם להשתתף במשאל "איך אתם אוהבים את השווארמה שלכם".
www.ken-lo.com

יוצרים מן המארב

"מארב", מגזין תרבות חדש באינטרנט, הושק החודש, בעריכת העיתונאי והמעצב רונן אידלמן. הגיליון הראשון, "כיכר גאולה", מוקדש לנושא הגאולה והמשיחיות. המגזין, שיתוף פעולה של "אמנות לעם", "המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית" בחולון, המינהל לתרבות והמחלקה למוזיאונים ולאמנות פלסטית במשרד החינוך והתרבות, נועד להציג את המתרחש והמתחדש בעולם האמנות, התרבות והמדיה בארץ.
לדברי העורך, המגזין יעמוד, בין השאר, על גורלה של אמנות במצב של סכסוך אלים ומתמשך, על אמנות מתחבטת במצב של התנגשות תרבויות ועל אמנות המחפשת את מקומה במהפכה הדיגיטלית, ומה לעשות עם כל "הצעצועים" הטכנולוגיים. בגיליון הראשון נחשף בראשונה טקסט מתוך ספר עתידי של עמוס קינן. www.maarav.org.il

הפופיק של בר רפאלי

אחרי שהורדנו כרקע למחשב תמונה מרהיבה של בר רפאלי בביקני, אנחנו יכולים לסדר יפה את האייקונים שעל שולחן העבודה סביב הטבור שלה. האתר החדש של אופנת בגדי הים "פלפל" ("איך שמתפשט לי"), מעבר לעובדה שהוא מציג את קולקציית בגדי הים לקיץ 2004, ניחן באטרקציה מרכזית, והיא רפאלי הנאווה, מובילת הקמפיין. האתר בנוי בפלאש, וכשמחטטים במגירותיו הווירטואליות, מוצאים תמונות מצונזרות שלא נכנסו לקטלוג ורקעים סקסיים. בנוסף, מתקיימת באתר הגרלה "מי רוצה להיות נערת פלפל", במסגרתה מתבקשות הגולשות לשלוח תמונה שלהן בבגד ים מפולפל.
www.pilpel.co.il

נעלה-נא לירושלים

לקראת יום ירושלים עלה אתר האינטרנט של מצעדת ההתיישבות העובדת. זו שנה רביעית שמרכז המועצות האזוריות בשיתוף עם עירית ירושלים מפיקים מצעדת של אלפי צועדים מכל 54 המועצות. ילדים, נוער ומבוגרים יגיעו בערב יום ירושלים (18 בחודש) להצדיע לעיר. צפויים מיצגי ענק של מועצת החלב, הירקות, הפירות, הצמחים, של מועצות אזוריות שונות ושל כלת השמחה. גם כוחות ההצלה ועובדי אגף התחזוקה של עיריית ירושלים יקבלו ייצוג. באתר מידע על המצעד ועל החזון, תמונות ממצעדים קודמים, מסלול המצעד וספר אורחים. על האירוע מנצח אלי אסקוזידו, ראש המועצה האזורית נחל סורק, ואת האתר הקימה עליזה אסקוזידו.
www.ma-soreq.org.il/jerusalem

חום אנושי זורם

לקראת צאת אלבום הסולו הראשון של נעם רותם, לשעבר סולן "קרח תשע", עלה אתר המוקדש לאלבומו החדש, "חום אנושי". באתר ניתן לשמוע את כל שירי האלבום - "אהבת חיי", "ארץ אחרת", "מסע פנטסטי", שיר הנושא ועוד - באיכות מיטבית. רותם מסביר את הצעד החריג: "עד לפני כמה שנים, יכולת להיכנס לחנות התקליטים ולבלות כמה שעות בהאזנה לאלבומים חדשים, וכך לבחור מי מהם יבוא איתך הביתה. היום, זה כבר כמעט לא קורה, ורוב ההאזנה נעשית דרך האינטרנט, בצורה לא חוקית ובאיכות ירודה. לכן החלטתי לתת לאנשים את האפשרות להתרשם מן האלבום בתנאים הטובים ביותר, לפי סדר השירים הנכון". כמובן, הציפיה היא שהמאזין ירכוש את הדיסק, אם מצא חן באוזניו.
www.noamrotem.co.il

שידוכים לפרות

אתר "פרה", יוזמה פרטית של דוד דרור, נועד לשרת את ציבור הרפתנים, הבוקרים והנוקדים. האתר עוסק בטיפוח עדר החלב, הזנתו והזרעתו. כדאי להיכנס לקישור "אתר הטיפוח", בו יש גם רשימה של אתרים מומלצים בנושא פרות בישראל ובעולם, קישורים לאירועי פרות צבועות בערים שונות ומידע על תוכנת השידוך של דרור, שמטרתה לדאוג להתפלגות נכונה של הפרים ואחר כך לתיקון התכונות החסרות לפרה, באמצעות הזרעה.
www.para.co.il

הנאים השכנים בעיניך?

למי שעומד לקנות דירה או בית ומבקש לתהות על קנקנה של השכונה, מוצע בתשלום שירות של "בדק בית", חברה המספקת "מידע סביבתי" לפי פרמטרים דמוגרפיים, סוציו-אקונומיים וסביבתיים. כשקוראים את השאלון לדוגמה המוצג באתר, זה נשמע די מזעזע: אחוז משפחות חד-הוריות, סה"כ ילידי אסיה-אפריקה, סה"כ ילידי אירופה-אמריקה, אחוז מקבלי דמי אבטלה, אחוז מקבלי הבטחת הכנסה, אחוז המשתמשים בשירותי רווחה, אחוז השכירים עד שכר מינימום וכדומה. לעומת זאת, יש נתונים כמו מחיר ארנונה, זמן ממוצע למכירת דירה, האם קיימת בעיית חניה, מה שיעור התושבים שיוצאים לעבודה לפני שמונה בבוקר ושכיחות תלונות על רעש.
www.bedekbayit.co.ilלמדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar16-5-4.htm

Sarit Perkol internet pages


83