כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 17.10.2004

whistler

SMS נגד גרירה

אתר "עיר בלי חנייה" הוקם בניסיון למצוא פתרון לבעיית החנייה בתל-אביב, עיר גוררת תושביה (ודופקת להם דוחות כבדים). ההתלבטות המוכרת, אם עדיף להשאיר את האוטו ולנסוע במונית, או להסתכן בכך שלא תהיה חנייה כשחוזרים הביתה בלילה. באתר יש מקום לתלונות נגד מדיניות הגרירות והדוחות של העיריה, פורומים המיועדים לסיעור מוחות, לריכוז תלונות ולייעוץ על ידי בעלי ניסיון, מאגר חניונים עירוניים ופרטיים ולוחות בהם ניתן להציע ולמצוא חניות להשכרה.
אבל גולת הכותרת הוא פרויקט SMS-Alert, שאמור להוות פתרון נגד גרירות. המטרה היא ליצור מאגר של מספרי רכב וטלפונים ניידים. כשהמערכת תעלה לאוויר, ייפתח מוקד טלפוני עם מספר כוכבית כלשהו, ובעת גרירת רכב יוכל כל תושב שעד לניסיון גרירה לשלוח SMS עם מספר הרכב או להתקשר למוקד ולהודיע את מספר הרכב שעומד להיגרר. בעל הרכב יקבל הודעה מיידית, ואולי יספיק להגיע ולהציל את רכבו מגרירה.
www.bli.co.il

נקמת הקיפודים (שם זמני)

האינטרנט הוא מקום מפגש אידיאלי למי שסובל מחרדה חברתית, בהציעו את היתרון של היכרות הדרגתית ומוגנת, מאחורי הגב המגונן של צג המחשב. מירי ל. התגברה לרגע על החרדה החברתית שלה, במאמץ לשנות את עצמה ואת חייה. היא מארגנת בעזרת אתר אינטרנט קבוצה לעבודה בנושא ביישנות וחרדה חברתית (אנשים המרגישים מתח וחוסר נוחות מלהיות עם אנשים אחרים), ובאתר היא מפרטת בינתיים את הגיגיה על הסיבות לביישנות ולחרדה חברתית ואת היעדים. המטרה היא לערוך בסופו של דבר מפגשים פיזיים, באזור המרכז, ובמקביל גם לעשות "שיעורי בית" בכתיבה. בינתיים יכולים המעונינים להציע שם לאתר (היוזמת מאיימת לקרוא לו "נקמת הקיפודים" אם לא יימצא שם מוצלח יותר) ולהשתתף בפורום המלווה, שהוקם במערכת תפוז ומחכה לחברים.
קבוצת עבודה: http://matchila.blogspot.com
פורום חרדה חברתית: http://communa.tapuz.co.il/mirizplace

לעת זיקנה

יצירות של מעצבים גרפיים, שנתנו ביטוי אמנותי לנושא הזיקנה, מוצגות באתר סנונית, במסגרת התערוכה הווירטואלית "בערוב היום". אורלי שלם עשתה מחווה לסבתה האהובה זלדה בורוכוב, אפרת שטמפטר הציגה כרזה עבור העמותה להתמודדות עם אלצהיימר, הדס קלנר גולני מציגה דיוקנאות של רקדנים מפורסמים בזקנתם ועוד. באתר ניתן גם רקע עיוני בשאלת היחס לקשישים במקורות ובישראל (שאלת קיצוץ הקצבאות, למשל), ויש במה פתוחה לכתיבה בנושא זה.
www.snunit.k12.il/vmuseum/elder

זרקור על יופי

יהונתן לנדאו השיק אתר, "זרקור", שמיועד להוות שער כניסה לדוגמנות בישראל. נוסף על השאלות והתשובות בנושא דרישות הקבלה לתחום הדוגמנות, שהיו עוד באתר הדוגמניות הישן של לנדאו, יש באתר החדש קישורים לסכונויות דוגמנות בארץ, לצלמי אופנה ולארכיון תחרויות דוגמנות ומלכות יופי. יש פינה של הדוגמניות המוזכרות ביותר בשלושת החודשים האחרונים, על פי גוגל (בר רפאלי בראש, צמודה למירי בוהדנה, ואחריהן גלית גוטמן ומורן אטיאס), קישורים לטיפוח, תזונה וכושר, כתבות בנושא דוגמנות ומדור "דוגמנות באמנות" עם הפניות לציורים ב"במה חדשה". יש גם מדור דוגמנות בעולם עם קישורים לאתרי דוגמניות ולסוכנויות בינלאומיות מובילות, ובפינה "פנים חדשות" מוצגות רעות, זהבה, ויקי, ניצן, רינה ואינה. גולשות מצודדות, מעל גיל 16, גובה 1.70 מטר ומעלה, מוזמנות לשגר תמונות שלהן.
www.zrakor.co.il

כולם שורקים

השריקה היא נישה מוזיקלית עלומה-יחסית, ובכל זאת, נמצא מי שנותן לה את הכבוד המגיע לה. במשך עשרות שנים הוקלטו על תקליטי ויניל יצירות של שרקנים, וחלקן גם הועברו לפורמט MP3. אתר "תקליטי שריקה" מהווה מדריך מקוון להקלטות אלה, פרי יותר מעשר שנים של אספנות. מלבד השריקות עצמן (יש באתר כ-100 קבצי קול להורדה) מרחבי העולם, יש בו דיסקוגרפיות, עטיפות של תקליטים ומדור המוקדש לאילוף תוכים וקנריות. אגף נפרד מוקדש לקישורים אל שרקנים של ימינו, בהם דייויד מוריס, אלוף העולם בשריקה לשנת 2003.
www.whistlingrecords.com

בלוגים

סדרת חינוך

הבלוג של דודה מלכה, "מקפיאה את הבמיה", עלול להישמע כמו מסמך יכנאי, עם מתכונים לעוגות ועצות להורדת כתמים. אבל למעשה, כל הדודות שאני מכירה די יזדעזעו מהטקסטים שם, במיוחד מפרויקט החינוך המיני. טקסטים מאלפים אלה, שנכתבו במקור בשם לופה, דמות אחרת של אותה כותבת, והועתקו אל הבמה הראשית, מקיפים סוגיות סקסואליות שונות, בצורה מבדרת. הפרק הראשון, "אורגזמות בתחת שלי", מפרט שלושה סוגי אורגזמות המתקיימים בגוף האשה: דגדגן 01, דגדגן 02 ומה שנקרא "בפנוכו 03". כה כותבת הדודה, לאחר שהמליצה על רכישת ויברטור עם הפנתר הרוטט:
"לשם הסדר הטוב, עליי לציין שאורגזמות 02 ו-03 לעתים נדירות מאוד דופקות נוכחות בסטוצים, משום שגברים, משום מה, לא ממש מעניין אותם אם היא גומרת או לא, במיוחד כשאין להם מושג מי זו הכונפה ששוכבת מתחתם ועושה קולות של שטיח פרסי, והלא היא פולניה. כדי שגבר ואישה יגיעו לשיאים משותפים, אמרה לי הבחורה שקיבלה ממני אלף שקל תמורת הפנתר הרוטט, הגבר צריך להחזיק ולהחזיק ולהחזיק, והאישה צריכה לעבור סרייה של 01, איזה כמה 02 ורק אז, כשהיא חרמנית רצח ומוכנה ל-03, הם גומרים ביחד בששון, שותים מים והולכים לישון". הסדרה כוללת גם מציצות, תנוחות, אורגיות, מין אנאלי, גדלים, ביזאר ועוד, ונהנית מתגובות משעשעות במיוחד (שימו לב אל "דויד41ת"א, ביהונתן", שלבלוגר שלו מגיע סיקור נפרד).
כמובן, לא רק סקס מעסיק את הדודה. יש גם אהבה. בפוסט "בינתיים זה הכל היא כותבת: "כבר כמעט שנה שהוא ממלא את לילותי ומאיר את ימיי. דמות וירטואלית שהפכה לאדם אמיתי שהפך לחבר שלי שהפך לבן זוגי. הוא ליווה אותי בכל החלטה ובכל צעד ובכל נשימה. הוא ידע עליי הכול, לפעמים אפילו לפניי, הוא לימד אותי והעשיר אותי ופתח אותי והביא אותי לעולם חדש של הבנה. ההחלטה להיפרד היא מטופשת שכן לא נוכל להתנתק זה מזו. שנינו נהנים עכשיו מהקלה ברוכה ונעימה, הזוגיות אינה מתאימה לנו, אבל הצעד לאחור הוא בעצם התקדמות לשלב של חברות ללא מתח מיני וללא מה-אם". בהצלחה.
ובלי משהו של דודות קלאסיות, בכל זאת אי אפשר. הנכם מוזמנים איפוא אל "פרויקט הבטטות", יומן מצולם העוקב אחר עלילותיהם של סטיב ורננה, צמד בטטות אמיתיות.
www.israblog.co.il/33010

קשקושים

סימפוניה צמחונית

טומסו העגבניה, בני הברוקולי ופפי הפלפל, יחד עם בצל, פטריות ושאר ירקות, מככבים בגרסת פלאש ל"רפסודיה בוהמית" של להקת קווין. יוצר הסרטון המוזיקלי הוא לואיס קסטנון, שרומז בעצמו על השפעה נרקוטית מסוימת בעת היצירה.
www.brainwashstudios.com/php/flash.php?action=view&id=20

ציורי גוף

שיתוף פעולה בין הצלם אנדרו דאנבר לבין הצייר אנתוני שיאפין הניב גלריה מדהימה של ציורים על גוף האדם. שדיים של אשה חסרת ראש הופכים לעיניים של אלוויס פרסלי בציור "ויוה לאס וגאס", ישבן של אשה אחרת הופך לציור סוריאליסטי של גולגולת חיזרית, גוף אחד הופך לינשוף, אחר לאגרטל מדהים עם פרח ("החמניה"), גוף אחר נצבע בצבעים מטאליים והופך לאקדח, ויש גם אחד למבוגרים בלבד, הנוצר על ידי שני גברים בעירום פרונטלי. תודה לעמית.
www.alisonholland.com/dunbarchiappin.htm

אירועי רשת

אירועי אוכל ברשת

* אתר המסעדות rest.co.il ואתר האוכל של נענע goodfood.co.il משיקים פרויקט "שף עולה", לחיפוש הכישרון הבא בתחום הבישול. הגולשים מוזמנים להירשם לתחרות לקראת מבחן הבישול המעשי, שיתקיים בקרוב. הפרסים: מלגת לימודים מלאה בבי"ס "עושים בישול" בהנחיית שף אורן גירון, טיסה והשתלמות בחו"ל וסיוע בהשתלבות מקצועית.
www.rest.co.il/chef

* נציגי מגזין האוכל "שאטו ואכול" (www.foodis.co.il) יהיו השבוע בתערוכת המזון הבינלאומית סיאל, יבקרו אצל כל המציגים הישראלים וידווחו אונליין מהתערוכה מידי כמה שעות.
www.sial.fr/en/home.htm

יום א'

בועז אלוני, מנכל חברת מ.ג.מ., מומחה בכלכלת המשפחה והיחיד, יתארח ב-18:00 בפורום "למען הקהילה" בתפוז. http://forums.tapuz.co.il/help

יום ב'

מאיה עטיה, מאלפת כלבים מקצועית, תיתן בבלוג טי.וי ב-20:00 שיעור באילוף.
http://blogtv.tapuz.co.il

יום ג'

עינת ארליך תתארח ב-18:00 בווידאו צ'ט של MSN, על שילוב בין אמהות לקריירה ועל הקמפיין החושפני החדש בהשתתפותה. http://irc.msn.co.il/community/login.asp

שירי חבקין, מטפלת בצמחי מרפא ובפרחי באך, תתארח ב-20:00 בפורום "רפואה משלימה" ב-NRG מעריב.

http://forums.nrg.co.il

יום ד'

מישל מופיעה בבלוג טי.וי עם נוסטלגיה ישראלית ומשמיעה מ-21:00 את השירים של פעם.
http://blogtv.tapuz.co.il
יום ה'

המתמודד שעזב את הווילה של פרויקט Y2 יתארח ב-23:00 באתר הפרויקט.
http://y.tapuz.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar17-10-4.htm

Sarit Perkol internet pages


94