כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 18.7.2004

map of Springfield

החייזרים נלחמים בסרטן

האגודה למלחמה בסרטן השיקה אתר מקסים, המתמקד במניעת נזקי השמש והעישון. את האתר בנתה חברת איגלשייד, האחראית לאתרי הילדים אלפי והופ, ויש בו סיפורים, אנימציות ומשחקים חינוכיים ("לבושים חכם", "אין עשן בלי אש") שנשזרו סביב עלילת מסגרת על משלחת חייזרים המגיעה לכדור הארץ. החייזרים, מסתבר, אינם מעשנים, וגם אינם יודעים מהי שמש ומהן הסכנות שחשיפה אליה. האתר, המלווה בקריינות עברית ובמוזיקה, מיועד לילדים מגיל 5 ועד 13. בנוסף, יש עצות מפורטות להורים ולילדים ומדור חדשות רלוונטיות לנושא הילדים.
www.kid.org.il

צילום אופטימלי של פריטים למכירה

כ-59% ממשתמשי eBay הם בעלי מצלמה דיגיטלית, ולעתים קרובות התמונות המוצגות במודעות הן חלק חיוני מתהליך המכירה והרכישה. בשיתוף פעולה בין HP לאתר המכירות הענקי, הוקם אתר המלמד איך לצלם את הפריטים כך שייראו במיטבם וימשכו קונים. למשל, להשתמש ברקע אחיד, לבחור צבע רקע שהולם את צבעי הפריט, להקפיד על תאורה טובה, להעדיף אור טבעי, להציג תמונות מכמה זוויות. באתר מלמדים גם כיצד להעביר את התמונה למחשב ולערוך אותה לצורך ההעלאה לאתר המכירות. כמובן, יש גם מי שמעדיף למצוא בגוגל תמונות טובות של המוצר ולהעתיק אותן.
www.hp.com/go/ebay

העיר של הסימפסונים

חובבי הסימפסונים אולי ירצו להציץ במפה הגדולה והמעודכנת של ספרינגפילד, ארצות הברית - עיר מצוירת, שאיש אינו יודע באיזו מדינה היא שוכנת, אבל כמעט אין מי שלא מכיר את תושביה הצהובים. פרויקט מיפוי ספרינגפילד התחיל לפני שלוש שנים, כשיוצרי האתר, ג'רמי לרמה וטרי הוגן, הבינו לחרדתם שאין בנמצא שום מפה, בדפוס או אונליין, של העיר. הם שרטטו את הקניון, הפארק הלאומי, דאונטאון, הנמל ועוד. אם כי הצבת המקומות על גבי המפה די שרירותית, היוצרים הקפידו למקמם זה ביחס לזה כפי שהם מופיעים בפרקי הסדרה.
www.csupomona.edu/~jelerma/springfield

חמישים ומשהו

בהנחה שלבני הגיל השלישי יש תחומי עניין יחודיים, אתר "50 פלוס" בא לענות עליהם. באתר, יוזמה של ד"ר סוניה בקר, יש מידע, מאמרים ופורומים המיועדים למבוגרים עצמם - וגם למי שמטופל בקרובים מבוגרים. יש, לדוגמה, מאמרים על תיאטרון היידיש, על דיור מוגן, על בילי הולידיי, הכרויות דרך האינטרנט, זוגיות ("10 דברים שאסור לומר לאלמנים ואלמנות") ומיניות. יש גם מידע על תכנון כספי, ביטוחים, סוגי מוסדות לקשישים וכמובן - בנושאי בריאות. באתר פועלים, בין השאר, פורומים בנושא מחשבים ואינטרנט, בנושא עידן קיצור קיבה ובנושא הייחודי "הורים נפגעי הבנים".
www.50plus.co.il

מחויבות לנהיגה נכונה

תאונות הדרכים גובות מאות קורבנות בישראל מידי שנה, ויש אנשים המאמינים שהגיע הזמן לעשות מעשה. "ניתן להאשים את הממשלה בתשתית הכבישים הלקויה, את חוסר האכיפה (או האכיפה השולית), אבל אפשר גם לצאת ולעשות ובעיקר, לקבל החלטה אישית והצהרה פומבית על נהיגה נכונה", נכתב באתרצ'יק הקורא להצטרף למלחמה בתאונות הדרכים. ההנחה היא, שהצהרה פומבית היא דבר מחייב. מפעילי האתר מבקשים, אם כן, להוסיף לחתימת הדואר האלקטרוני התחייבות לנהיגה נכונה ולהוסיף באנר לאתר האינטרנט/בלוג, למי שיש.
planet.nana.co.il/teunot

עיצובים לבלוגים

בשיתוף עם מכון אבני מציע אתר תפוז לבחור מבין 20 ומשהו עיצובים מקוריים של בלוגים. ההצבעה המקוונת תימשך עד 30 ביולי.
www.tapuz.co.il/blog/style.asp

עפרונמציות

הקומיקסאי נירמו ממליץ על פנסילמיישן - אנימציות שטותיות וחביבות פרי עפרונו של רוס בולינגר, המגדיר את עצמו "סתם בחור שמנסה להפוך את הרפתקותיו היומיומיות ליצירות אמנות מהנות". שימו לב במיוחד לפנסילמיישן המקורי, לעלילותיו של "חילזון הנצח" ולסרטון "חברים טובים".
www.pencilmation.com

סלונים אלטרנטיביים

סלון מזל בחיפה, או "מרקחת" (שם זמני) הסניף הצפוני של המקום השינקינאי לפעילות אלטרנטיבית, הוא מקום בו מציגים, למשל, את סרטו של ג'וליאנו מר "הילדים של ארנה", מקיימים ערב עם המשוררת ברכה סרי על שירה מזרחית לוחמת ומקבלים ייעוץ מיאנה ציפרבלט בנושא בירוקרטיה לעולים. באתר שהקים יאיר גיל עבור הסלון תמצאו פרטים, תמונות ממפגשים ולוחות אירועים מעודכנים.
סלון מזל בחיפה: www.haifa.is.dreaming.org
סלון מזל בת"א: salonmazal.org/zope

מחקר חדש קובע

"מחקר חדש קובע כי מחקרים מזיקים לבריאות. בפורום זה אתם מוזמנים לפרסם מחקרים חדשים ואפילו ישנים", נכתב בכניסה לפורום "מחקר חדש קובע" במערכת הייד פארק. אפשר למצוא שם, לדוגמה, מחקר בעניין עוורון צבעים, מחקר המראה שדיבור בשתי שפות מרענן את המוח, על הסכנות בחוסר שינה לילדים ועל גן שיכול להפוך נברן פלרטטן למונוגמי. עידן מזמין את הגולשים להשתתף בצורה פעילה בפורום ולתרום לו ידיעות.
8888.hydepark.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar18-7-4.htm

Sarit Perkol internet pages


98