כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 2.5.2004

frisbee smiley

בושם חכם, בנות מעודכנות

טלפונים סלולריים צבעוניים וזעירים עם לוגו של פירות, מייבש שיער בגודל כף יד נשית, מכשיר אלקטרוני שעושה עיסוי לפנים נגד קמטים, מחשבון כף יד מיוחד לקריאת מפות ונרתיקי מעצבים לנשיאת נגני מוזיקה ניידים - דברים מסוג זה מסוקרים בבלוג הוורדרד "שייני שייני", המתמחה באבזרים לנשים. מסקרן במיוחד הוא אב-טיפוס של בושם חכם, מתוצרת חברת העיצוב הבריטית PDD, המוצמד לגוף ומשחרר בדיוק את הכמות המתאימה של ניחוח שתתאים לסביבה בה נמצאים.
http://wirelessdigest.typepad.com/shinyshiny

יהלומים לנצח

בפורטל המוקדש לענף היהלומים הישראלי יש מידע שימושי על מוסדות הענף בארץ, כמו מכון היהלומים, המכון הטכנולוגי IDT, בורסת היהלומים, המעבדה הגמולוגית והתאחדות תעשייני היהלומים. באזור החדשות והאירועים תמצאו ידיעות מהתחום ועדכונים בנושאי תערוכות ואירועים. באתר, שחלקו זמין למנויים (בתשלום) בלבד, חברי הבורסה ליהלומים והתאחדות תעשייני היהלומים, יש גם ידיעונים, נתוני יבוא-יצוא, אינדקס תכשיטנים, קישורים רלוונטיים, אפשרויות חיפוש "גלם" ו"מלוטש" ולוחות מודעות. לידע כללי, יש באתר גם מידע היסטורי על הענף, משנותיו הראשונות, בתחילת המאה הקודמת, כשבזמן הקונגרס הציוני הציעו יהודים מבלגיה ומהולנד ללמד את יתומי פוגרום קישנייב את מקצוע היהלומים בארץ ישראל, בניסיון לשקם את הקהילה.
www.diamond-il.co.il

צלחות מעופפות

לקראת הקיץ, חגיגה של צלחות מעופפות - אתר המוקדש לצלחות פריזבי מעניינות במיוחד. יש באתר נכון לכתיבת שורות אלה 126 צלחות פריזבי שונות, מכל הצבעים והמינים. צלחות של מלחמת הכוכבים, של נשיאים ושל מלכים, צלחת אלביס, צלחת דונלד דאק, צלחות של אליפויות עולם ואפילו צלחת סמיילי עליזה במיוחד.
www.superunit.net/frisbee

ואתם רוקדים

חובבי סמבה ימצאו את מבוקשם באתר של צוות ברזילוקה - להקה ובית ספר לריקודי סמבה וריקודי שורות ברזילאיים. באתר תמצאו תמונות מפסטיבלי סלסה ואפשרות רישום למועדון החברים. יש כמובן מידע על אירועים והופעות, לקראת פתיחת עונת המסיבות בסגנון קרנבל ברזילאי, מידי שישי במועדון הפאצ'ה בתל אביב - בטוקדות, קפואירה, תלבושות ססגוניות ומוזיקה ברזילאית.
www.brasiloca.co.il
"ארתור מארי" היא רשת בינלאומית של בתי ספר לריקודים סלונים ודרום אמריקניים, בעלת מסורת בת 90 שנה. סניף אחד של הרשת פועל במבשרת ציון, והשנה נפתח גם סניף בתל אביב. באתר של ארתור מארי יש מידע על הרשת, על הסדנאות השונות, על המסיבות השבועיות ועל התחרויות. אפשר גם להירשם לשיעור התנסות חינם.
www.arthurmurray-israel.co.il

האריה, המכשפה ואתר נרניה

אז ניקול קידמן לא תשחק בסרט על פי נרניה, מאת ק.ס. לואיס, המופק בימים אלה בעקבות הצלחת טרילוגיית "שר הטבעות". וחוץ מזה, אם אתם בניו-זילנד וגובהכם מעל 192 ס"מ או מתחת ל-153 ס"מ, יש לכם סיכוי להיות ניצבים. כך, בכל אופן, נכתב באזור החדשות באתר החדש "נרניה". האתר הוקם בידי רן בר-זיק, האחראי לאתר המושקע "נומנור", על טולקין ויצירותיו. בסגנון דומה הוא ניגש להציג את האתר הישראלי על סדרת נרניה, אחת מסדרות הפנטזיה הפופולריות ביותר, בכיכובם של אסלן האריה וחבריו. מלבד חדשות על הסרט תמצאו באתר מידע על הסופר, ביבליוגרפיה, מאמרים, מפות, חידונים, קישורים ופורום בחיתוליו.
www.numenore.org/narnia

קריאה בציורים

"פענוח ציור של ילד אינו רק פענוח של הילד עצמו, אלא פענוח של כל הסביבה בה הוא גדל", כותבת באתר החדש שלה מיכל וימר, גרפולוגית ומפענחת ציורי ילדים. "ההתנסויות החברתיות שהוא עובר, והמבוגרים המשפיעים עליו החל מההורים, דרך משפחתו הרחבה יותר, דמויות ממערכת החינוך, וכלה באנשים שפגש ברחוב או דמויות מהטלויזיה". עוצמת ההשפעה משתנה מילד לילד, והיא לא תמיד קשורה אלינו ולסגנון ההורות שלנו. יש ילדים הנוטים יותר להיות מושפעים מבחוץ, ויש אחרים שכבר מגיל צעיר ברור להם איזה צבע הם הכי אוהבים, מה הם אוהבים לאכול וכן הלאה.
וימר מסבירה כי חשוב להוסיף לציורים גם כתבי יד של אנשים הקרובים לילד, כדי לקבל תמונה שלמה. יש באתר דוגמאות לניתוחים שהיא עושה ומאמרים בנושא כתב היד של הבוס/ית, למה מציירים על קירות, בין גברים לנשים וכיצד לכתוב קורות חיים לבדיקה גרפולוגית.
www.michal-wimmer.com

משדרים על אותו גל

באתר של "הגל", בטאון אגודת חובבי הרדיו בישראל, בעריכת שלמה מוסלי (4X6LM), תמצאו מידע על מכשירי קשר, תדרים והיסטוריה, פורום, אזור קנייה ומכירה של מכשירי קשר ואפשרות להצטרף לאגודה. יש באתר רשימת תחנות שידור, חיפוש חובבים, רשימת רשתות חברים, מועדוני חובבים בארץ, גליונות עתיקים של העיתון וקישורים לחובבים בארץ ובעולם.
www.iarc.org/hagal


למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar2-5-4.htm

Sarit Perkol internet pages


185