כיכר אתרים / שרית פרקול

יום ראשון - 21.11.2004

ספרים נדירים

בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי, המכיל כ-25 אלף ספרים המוגדרים כנדירים, פתח במפעל יוקרתי של סריקת האוסף והעלאתו לרשת. בשלב ראשון הועלו לרשת כמאה ספרים מימי ראשית הדפוס במאה ה-15 עד לפרסומים מתחילת המאה ה-20, בהם המהדורה הראשונה של "מורה נבוכים" להרמב"ם, שיצא לאור ברומא בסביבות 1480; הגדה של פסח עם תרגום ללדינו משנת 1609; ספר הזוהר משנת 1558 מהאוסף של פרופ' גרשם שלום; צוואת הבעש"ט משנת 1794; "ספר הדברים", ספר שירי ילדים מאויר של ביאליק מ-1922 ועוד. ספרים נוספים יועלו מידי שבוע, ואפשר לצפות בהם באמצעות תוכנה קטנה הניתנת להורדה חינם דרך האתר.
http://jnul.huji.ac.il/heb/digibook.html

אבנים טובות

אלכסנדרייט היא אבן שנתגלתה לראשונה ב-1830 ברוסיה ונקראה על שם הנסיך אלכסנדר השני. במזרח הרחוק נחשבה לאבן המביאה מזל טוב לבעליה, כממזגת בין צ'קרת העין השלישית, הלב והבסיס. היא אמורה להגביר יצירתיות ומודעות, לשפר את ההערכה העצמית ואת היכולת ליהנות מאושר. היא גם אמורה להקל על חוסר נוחות במערכת העצבים ואפילו על בעיות הקשורות ללוקמיה - נכתב באתר "סטונאייג'", המכיל שפע של מידע בעברית על אבני חן. באתר נכתב על אבנים גולמיות ומלוטשות, על חלוקי נחל, על קריסטלים, על מאובנים ומטאוריטים ועל פריטי אספנות. יש גם שלל קישורים לאתרים רלוונטיים, חנות ותמונות של אבנים נדירות מרחבי העולם.
www.stoneage.co.il

עושים סולחה

גישור מוגדר כ"הליך, אשר בו מתערב בחילוקי הדעות צד שלישי, נייטרלי, המסייע לצדדים המתעמתים להגיע להסדר מרצון של חילוקי הדעות שלהם לצורך יישוב הסכסוך ביניהם". פורטל הגישור, בעריכת ד"ר דוד סלורה, משמש מקור מידע לקהילת המגשרים וכולל חדשות, מידע על כנסים, מאמרים וליבון סוגיות גישוריות. באתר מתפרסמת רשימת מרכזי ההכשרה לגישור. מנוע החיפוש מאפשר למצוא מגשר בתחום ספציפי: עסקים, מעמד אישי, עבודה, חקלאות, קניין רוחני, נדל"ן, רפואה, איכות הסביבה, צרכנות, חוזים, בתים משותפים ועוד. נוסף על פורום משפחתי, פועלים באתר גם פורום גישור עסקי ופורום מומחים.
www.sulcha.co.il

ואתם רוקדים

"טעם המן" של יצחק נבון ויואב אשריאל, "באר בשדה" של אברהם בן זאב ורבקה שטורמן, "אל הכרמים" של אמיתי נאמן ושלום חרמון ועוד ריקודי עם לזוגות ולמעגלי רוקדים, נכללים במנוע חיפוש הריקודים באתר "רוקדים". באתר גם פרטים על הרקדות בישראל ובחו"ל, לוח מדריכים, כתבות מתוך עיתוני "רוקדים", קלטות וידאו, דיסקים ו-DVD, קישורים לאתרי מחול וגם חיפוש בני זוג. האתר מקושר לפורום ריקודי עם בתפוז, בהנהלת ירון מישר ורויטל גולן.
רוקדים: www.rokdim.co.il
פורום: http://forum.tapuz.co.il/folk

פרופסור מקוון

בפורטל הסטודנטים המחודש "פרופסור", הפועל בשיתוף עם אגודת הסטודנטים של האוניברסיטאות והמכללות בישראל, יש מאגר של עשרות אלפי בחינות ופתרונותיהן, לצד מחברות קורסים וסיכומי שיעורים מקפוסים שונים, לוחות מד"ס, מידע על הטבות לסטודנטים, עזרה בקבלת מלגות וספרים משומשים. סטודנטים ישראלים הנרשמים לאתר יכולים לקבל חינם תיבת דואר אלקטרוני בנפח 25 מגה בייט פלוס אתר אישי בנפח 2 מגה.
www.professor.co.il

תרגול מדע וטכנולוגיה

לקראת המבחן הארצי לתלמידי כיתות ח' במדע ובטכנולוגיה, ב-23 בנובמבר, העלתה רשת אורט ישראל אתר אינטראקטיבי, במטרה לספק תמיכה ותרגול לתלמידים ולמורים. האתר פתוח לכלל התלמידים והמורים ומכיל כ-200 שאלות, על פי נושאי המבחן, בתחומי מערכות טכנולוגיות, מערכות אקולוגיות, חומרים, משק מים, רבייה והתפתחות. ניתן גם להוריד מהאתר את מבנה מבחן המיצ"ב ולקבל הסברים על שיטת הניקוד.
http://m.ort.org.il

בלוגים:

קוקטייל לבקשתך

"קוקטיילים שימושיים לפיסיקאים א'" הוא בלוג האלכוהול של אלישבע, המכונה "שבע", או "סייטה". תחת הכותרת "הרפתקאותיה של ברמנית חדשה" משתפת סייטה בבלוגה את חובבי הטיפה המרה במעלליה בתחום האלכוהול. היא סוקרת ברים, מתכונים של קוקטיילים ואתרי אינטרנט בתחום האלכוהול. טור הצד בבלוג כולל רשימות נגללות עם הכותרות השימושיות הבאות: "מדריך האלכוהול המלא לסטודנט התפרן" (כולל רשימת כלי עבודה, איפה לקנות אלכוהול ועצות עשה-זאת-בעצמך), "דוח מסיבות אלכוהול" (כולל הכנות למסיבת וודקה), "מבנה ומשמעות בקוקטיילים ומשקאות", "קוקטיילים ומתכונים" ו"ביקורת פאבים". במסגרת ביקורת הפאבים, היא פקדה גם את המוסד הירושלמי האגדי "פינק", הזמינה שם מרטיני ורצה לספר לחבר'ה. מסקנה: "הברמנים בפינק קוראים מחשבות. אני לא צוחקת. הם רואים הכל ושומעים הכל. זה מפחיד". מסקנה נוספת: "אמנם אני לא יכולה להרשות לעצמי לשתות שם, אבל שווה ללכת לפחות פעם בחיים".
בפינת "קוקטייל לבקשתך" היא כותבת: "שלחו לי בתגובות שם של המשקה האלכוהולי האהוב עליכם, או אחד שמעניין אתכם, אני אבחר אחד מהמשקאות, ואכתוב עליו פוסט שלם ארוך ומייגע הכולל מתכון, תמונה גנובה, וכל מיני פרטים משעממים ולא רלוונטים אחרים שמצאתי עם Google". הידעתם? "אני מאד אוהבת לקנות במכולות של רוסים. צריך בכל מקרה להיזהר מזיופים. יש דברים שאפשר גם למצוא בסופר. עוד מקומות להשגת אלכוהול - הארון של ההורים או דודים".
http://blog.eli7.net

קשקושים:

מכנסיים דיגיטליים. מה מתרחש במטה מיקרוסופט? בדיחה מתמשכת, באנימציית פלאש חיננית.
www.monkeehub.com/work/animation/behindMS/popthis.htm

צחוק אלוהי. מי אמר שלאלוהים אין חוש הומור? חולני, אבל בכל זאת. אנימציה למבוגרים בלבד, על שני האנשים האחרונים שנשארו בעולם. תודה לעמית.
www.sickanimation.com/last2men.html

אירועי רשת:

מלאכים בשמי אתרים

איגוד האינטרנט הישראלי והמועצה הלאומית להתנדבות בישראל, בשיתוף חממת הניו-מדיה "חמניה", הכריזו על תחרות לעיצוב תג "מלאכים ברשת", שיוצמד לאתרי אינטרנט בהם מתבצעת פעילות התנדבותית. התחרות פתוחה לקהל הרחב, הכללים מתפרסמים באתר.
www.hamanya.net/isoc-tag.html

יום ראשון

* גורי אלפי ורשף לוי, כוכבי "משחק מכור", יתארחו ב-19:00 בווידאו-צ'ט של וואלה.
http://wow.walla.co.il

יום שני

* הווטרינר ד"ר עמיר מאורר יתארח ב-18:00 בפורום "חיות בית" של נענע.
http://forums.nana.co.il/pets

* העיתונאי שי גולדן יתארח ב-19:00 בצ'ט של וואלה, לכבוד ספרו החדש "המפצח".
http://wow.walla.co.il

* השחקן עמי סמולרצ'יק, מכוכבי "אהבה זה כואב", יתארח ב-21:00 בקהילה של הסדרה ב-MSN.
http://community.msn.co.il

יום שלישי

* רו"ח יעקב זילברברג, מנכ"ל קרן הפנסיה גילעד, יתארח ב-17:00 בפורום "ראיית חשבון" של נענע בנושא פנסיה וביטוח.
http://forums.nana.co.il

* זמר הפופ רגב ("שמש פלסטינאית") יתארח ב-18:00 ב-MSN.
http://community.msn.co.il

* אורנה ומשה דץ יתארחו ב-19:30 בווידאו-צ'ט באתר הפסטיגל.
http://tapuz.co.il/festigal

* הפסיכולוגית זיוית אברמסון, מחברת הספר "לומדים זוגיות", תתארח ב-20:00 בפורום "זוגיות" של Ynet.
www.ynet.co.il/zugiut

יום רביעי

יעקב עמית, מנהל אגף הרישוי לכלי ירייה במשרד הפנים, יתארח ב-14:30 בפורום "אורחי קהילת חברה" של Ynet.
www.ynet.co.il/forums

* הזמר הראל סקעת יתארח ב-19:00 בווידאו-צ'ט לקראת הפסטיגל.
http://tapuz.co.il/festigal

* העיתונאי ישראל סגל יתארח ב-21:00 בפורום "יוצאים בשאלה" בתפוז.
http://forums.tapuz.co.il/xdos

* אלי נבון, יו"ר איחוד הרייקי, יתארח ב-21:00 בפורום "רייקי ומדיטציה" של NRG מעריב.
http://forums.nrg.co.il

למדורים קודמים

כתובת ישירה לדף זה: www.perkol.itgo.com/kikar21-11-4.htm

Sarit Perkol internet pages


63